Brazylijska policja jest zadowolona z ułatwień w dostępie do broni dla praworządnych obywateli zadekretowanych przez Prezydenta Bolsonaro

Na podstawie dekretu Prezydenta Brazylii Bolsonaro ułatwiono obywatelom Brazylii kupowanie broni. Policja w Rio de Janeiro, która od dawna ma problemy z wysokim poziomem przestępczości, z zadowoleniem przyjmuje decyzję.

Zwiększy to bezpieczeństwo w domach i nie widzę powodu, aby nowe zasady powodowały problemy na ulicach – mówi Mauro Fliess, rzecznik policji w Rio de Janeiro.

Ułatwienie zakupu broni było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Prezydenta Jaira Bolsonaro. Mieszkańcy potrzebują broni, aby uchronić się przed przestępcami, mówił Prezydent podczas kampanii wyborczej.

W ubiegłym roku w Brazylii prawie 64 000 tysięcy osób zostało zamordowanych, duża część morderstw została popełniona przy użyciu broni palnej. W Rio de Janeiro sytuacja czasami była trudna do opanowania, mówi Mauro Fliess.

Bolsonaro obiecał twardą walkę z przestępczością i przywrócenie prawa i porządku. Nierozumni krytycy twierdzą, że poszerzenie dostępu do broni dla praworządnych obywateli jest to zła droga i że na skutek tego sytuacja może być trudniejsza do kontrolowania, bo będzie więcej broni w obiegu. Policja w Rio de Janeiro jest odmiennego zdania.

(źródło sverigesradio.se)

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro

Jak myślicie czy w Polsce też byłoby do pomyślenia, że ułatwienia w dostępie do broni zostałby przyjęte z zadowoleniem przez policjantów? Zdziwię was, bo ja myślę, że to jest możliwe.

Wyraźnie dostrzegam zjawisko, że są policjanci rozsądni, którzy rozumieją, że dostęp do broni jest ważny w życiu Polaków, ale póki co ważniejszy od nich głos mają betonowe głowy, o mentalności MO.