Sprawca masakry z Christchurch używał legalnie posiadanej broni, a państwo które jest mu najbliższe politycznie i społecznie to komunistyczne Chiny

2019-03-16 00:28 (AFP, Reuters/PAP) N.Zelandia/ Terrorysta usłyszał zarzut morderstwa, nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją

Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, a 48 zostało rannych, został w sobotę postawiony przed sądem, gdzie usłyszał zarzut morderstwa – poinformowała AFP.

AFP potwierdza, że mężczyzna odpowiedzialny za ataki to 28-letni Australijczyk Brendon Tarrant – były instruktor fitness. W sądzie bez słowa wysłuchał aktu oskarżenia, nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją i pozostanie w areszcie do 5 kwietnia, kiedy to odbędzie się kolejna rozprawa.

Wcześniej w sobotę Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała na konferencji prasowej w Wellington, że terrorysta nie był “długoterminowym rezydentem” nowozelandzkim i bardzo dużo podróżował po całym świecie. “Przyjeżdżał sporadycznie do Nowej Zelandii i przebywał w tym kraju w różnym czasie” – oświadczyła Ardern.

Agencja Reuters poinformowała, że Tarrant w piątkowym ataku użył pięciu sztuk broni półautomatycznej, którą zakupił legalnie i na którą miał pozwolenie. “Napastnik miał licencję na broń, którą nabył w listopadzie 2017 r.” – powiedziała premier Nowej Zelandii.

W atakach na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch zginęło 49 osób, a rannych zostało 48. 25 osób przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii. W związku z nim policja aresztowała także trzy inne osoby – dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

2019-03-16 06:13 (Reuters/PAP) N.Zelandia/ Sprawca masakry w Christchurch zamierzał dokonać więcej ataków

Sprawca masakry w dwóch meczetach w nowozelandzkim Christchurch Brenton Harrison Tarrant zamierzał dokonać więcej ataków – poinformowała w sobotę premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern.

“Sprawca był mobilny, w samochodzie, w którym został zatrzymany, znajdowały się jeszcze dwie sztuki broni. Absolutnie miał zamiar kontynuować atak” – powiedziała Ardern w Christchurch. Dodała, że obecnie terroryście postawiony jest zarzut morderstwa, ale mogą pojawić się kolejne oskarżenia.

Premier podkreśliła także, iż obecnie nie ma szczegółowych informacji o osobach zabitych i rannych w piątkowym ataku, ale jej zdaniem wśród ofiar “tego przerażającego czynu” z pewnością są dzieci.

W piątkowych atakach na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch zginęło 49 osób, a rannych zostało 48. 25 osób przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii.

Odpowiedzialność za obydwa ataki wziął na siebie 28-letni Australijczyk Brendon Tarrant – były instruktor fitness. W sobotę został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut morderstwa. Nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją i pozostanie w areszcie do 5 kwietnia, kiedy to odbędzie się kolejna rozprawa.

Wyobraźcie sobie, że mordercę z Christchurch pana Brendona Tarranta media opisują jako działacza prawicowego. Nawet w dwóch powyższych depeszach PAP było takie stwierdzenie, ale je usunąłem. Nie da się tego pogodzić z faktami, na które niestety media główne nie zwracają uwagi.

Morderca Brendon Tarrant zostawił swój manifest, wspaniała wymiana – czy jakoś tak to ma się nazywać, a w tym manifeście bardzo ciekawe stwierdzenia, które powodują, że pewne jest o, że facet z konserwatyzmem, czy tzw. prawicą nie ma absolutnie niczego wspólnego. Morderczy manifest to 74 stronicowa broszura, dostępna w internecie. Napisana jest w ten sposób, że jest pytanie i kilka zdań odpowiedzi.

Zupełnie pobieżna analiza tego dokumentu czyni z pana mordercy takiego prawicowca jak PiS jest partią prawicową, czyli media publicznie mówią o nich prawica, a oni uskuteczniają w Polsce na niewyobrażalną skalę socjalizm, a komunistyczne Chiny są ich gospodarczym partnerem strategicznym.

Pan Tarrant mówi o sobie, że może być uznany za lewicę i za prawicę, w zależności od przyjętej definicji. Nie sprzeciwia się nazywaniu go socjalista. Na pytanie czy jest faszystą odpowiada tak, a jako naród z najbliższymi mu wartościami politycznymi i społecznymi wskazuje bez zastanowienia na komunistyczne Chiny (s. 15 morderczego manifestu).

Morderca mówi o sobie, że nie jest konserwatystą. Mówi wprost, że nie jest zwolennikiem Donalda Trumpa. Gdy sam siebie pyta czy jest chrześcijaninem odpowiada, że to skomplikowane – czyli nie jest, wniosek jest oczywisty.

Najlepszy numer jest z tym co mówi o prawie do broni i skutkach jakie wywoła w tym zakresie jego czyn (s. 19 i 20 morderczego manifestu).

Na pytanie czy jego akt nie spowoduje wezwań do likwidacji prawa  do broni dla białych w Stanach Zjednoczonych, odpowiada:

Tak, taki jest właśnie cały plan. Biali utrzymują, że będą bić się o swoje konstytucyjne swobody. No cóż, wkrótce się przekonamy.

Na pytanie czy jego akt nie spowoduje wezwań do likwidacji prawa  do broni w Nowej Zelandii, odpowiada:

Zwolennicy broni palnej z Nowej Zelandii to banda żałosnych nieudaczników, którzy nie potrafią walczyć o swoje. Ich klęska była nieunikniona. Ja tylko ją trochę przyśpieszyłem.

Osobliwe podejście, wskazujące na rozumowanie zupełnego socjopaty.

Nie trzeba było długo czekać, już są deklaracje zaostrzenia prawa do broni premier Nowej Zelandii. Premier Nowej Zelandii zapowiedziała, że spełni żądania mordercy, zaś prokurator generalny NZ potwierdził, iż zakaz sprzedaży broni samopowtarzalnej jest w fazie przygotowań.

 

Wygląda mi na to, że morderca Tarrant jest prawicowcem, bo:

– uznaje Chiny za najbliższy mu model polityczny i społeczny państwa;

– nie jest konserwatystą;

– nie popiera Trumpa;

– dąży do tego, aby ludzie utracili prawo do posiadania broni;

– mówi o sobie faszysta;

– socjalizm, nie jest wcale zły;

– nie identyfikuje się z chrześcijaństwem;

Zaraz, zaraz, czy coś tu nie jest do góry nogami? Mówię wam coś mu to pachnie komuszymi onucami. Zrobienie zamieszania i przyglądanie się mu, to właśnie komunistyczny styl…