Powstrzymał niebezpiecznego mordercę, czy publicznie ktoś mu podziękował, czy cała Polska chwali bohatera?!

Wracam jeszcze do sprawy pana Andrzeja Chylińskiego, właściciela strzelnicy Nietoperek. Pisałem o sprawie we wpisach pt. Zabójstwo instruktorki na strzelnicy – morderca został zatrzymany przez drugiego instruktora oraz Po morderstwie na strzelnicy Nietoperek dzielna Policja “zatroszczyła” się o ofiarę zbrodni.

Ilekroć myślę o sprawie, tylekroć mi nasuwają mi się nowe spostrzeżenia. W ostatni piątek w tv ipp połowa programu z moim udziałem poświęcona została tej sprawie. Przy tej okazji uświadomiłem sobie, że pewnie nikt z tzw. czynnika rządowego, ze strony lokalnych władz czy Policji, nie podziękował uroczyście panu Andrzejowi Chylińskiemu, że powstrzymał bardzo niebezpiecznego mordercę.

Dzisiaj już wiemy, że morderca planował zabójstwo co najmniej 48 osób. Dzięki panu Chylińskiemu ten plan się nie powiódł. Czy to nie powód do wdzięczności i podziękowań ze strony nas wszystkich, a szczególnie ze strony tych co mają dbać o nasze bezpieczeństwo? Czy kierownictwo MSWiA i dzielna Policja już publicznie wyrazili wdzięczność wobec pana Andrzeja Chylińskiego?

Niestety nie dostrzegłem tego w przestrzeni publicznej. W miejsce podziękowań i wdzięczności to bandyckie i opresyjne państwo, przy pomocy dzielnych policjantów, rozpoczęło nękanie i niszczenie  pana Chylińskiego. Oto prawdziwa Polska. Politycy są głodni wdzięczności, ale tylko dla siebie.

Skoro, jak się domyślam, nikt nie podziękował, to ja Panie Andrzeju korzystając tej trybuny dziękuję za to co Pan zrobił. Dziękuję za odwagę w tych tragicznych dla Pana momentach. Dziękuję za to, że powstrzymał Pan mordercę. Dziękuję, że podjął Pan to ryzyko i znosi Pan dzisiaj te wszystkie spadające na Pana represje. Jednocześnie proszę wiedzieć, że wstyd mi za to co Pana spotyka. Wstyd mi przed całym światem, że tak dziadowska, tak niewdzięczna, tak opresyjna jest Polska.

Myślę, że to nie tylko moje przekonanie. Nie możemy pozwolić zapomnieć o tej sprawie i tym co spotkało pana Chylińskiego. Musimy publicznie wyżarć sprzeciw wobec działań policji i represji jakie wdrożyła wobec pana Chylińskiego. To nasz obywatelski obowiązek. Dzisiaj przyszli nękać jego, jutro przyjdą nękać ciebie.

 

Apel do Policji, do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:

Oddajcie broń panu Chylińskiemu, to jego narzędzie pracy. Zakończcie wreszcie tą haniebną sprawę. Powinno być wam wstyd uczestniczyć w gnojeniu byłego policjanta. Każdy policjant, który przyłoży rękę do nękania pana Chylińskiego niech wie, że nęka polskiego bohatera. Nękasz bohatera dzisiaj, w imię tzw. prawa, wiedz, że wzbudzasz powszechną niechęć do Polski. Za sprawą twoich działań Polska staje się znienawidzona i barbarzyńska.

 

Andrzej Chyliński