Konfederacja chce szerszego dostępu do broni – na wzór rosyjski czy chiński (?) – pytam bo do amerykańskich wzorców cywilizacyjnych ta formacja się nie odwołuje

2019-08-22 14:16 (PAP) Michał Urbaniak (Ruch Narodowy) “jedynką” listy Konfederacji w okręgu gdańskim

28-letni Michał Urbaniak, prezes Okręgu Pomorskiego Ruchu Narodowego, będzie startował z pierwszego miejsca listy do Sejmu KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu gdańskim nr 25.

O swoim starcie w wyborach oraz głównych założeniach programowych Konfederacji Urbaniak poinformował w czwartek w Gdańsku podczas briefingu prasowego.

“W ramach naszego hasła +Bezpieczna Niepodległa+ chcemy szerszego dostępu broni. Chcemy, żeby Polacy mogli w łatwiejszy sposób nabywać broń. Da nam to większe bezpieczeństwo miru domowego. To może nam też pomóc w budowaniu kultury obchodzenia się z bronią” – powiedział kandydat Konfederacji.

Urbaniak dodał, że jego formacja polityczna domaga się także zakazu aborcji oraz chce wspierać polskie rodziny poprzez np. wprowadzenie zerowej stawki VAT na artykuły dziecięce.

Kandydat Konfederacji uważa też, że każda osoba posiadająca dziecko powinna płacić mniejszy PIT – o dwa procent niższy za każdego potomka.

Urbaniak postuluje także podwyższenie dla obywateli kwoty wolnej od podatku.

Prezes Okręgu Pomorskiego Ruchu Narodowego ma 28 lat. Działalność polityczną zaczynał w Młodzieży Wszechpolskiej. Jest absolwentem kierunków bezpieczeństwo narodowe na Akademii Marynarki Wojennej oraz zarządzanie projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. Prowadzi własną działalność gospodarczą w branży informatycznej.

W okręgu gdyńsko-słupskim nr 26 “jedynką” na liście Konfederacji jest Artur Dziambor z Partii KORWiN.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. (PAP)

Tytułowe pytanie nie jest jakieś prześmiewcze czy podszyte szyderstwem. Naprawdę chciałbym aby ktoś z Konfederacji mi to wyjaśnił. Moje obserwacje prowadzą mnie do wniosków taki, że ta formacja, a właściwie liderzy ją budujący wskazują na Rosję i Chiny jako przykłady cywilizacyjne. Ameryka jest raczej przez nich krytykowana. Ba, liderzy tej formacji nawet w tow. Jaruzelskim i Kiszczaku, czyli komunistycznych zbrodniarzach, widzieli dobrych generałów.

Jest to dla mnie o tyle budzące wątpliwość, że to w Ameryce jest wolność posiadania broni, a nie w Chinach czy Rosji. To w Ameryce są wolności obywatelskie i ponurym żartem będzie jak ktoś powie, że to Chiny i Rosja są wzorcami wolności obywatelskich.

Mam dysonans poznawczy. Słyszę z ust Konfederatów hasła wolnościowe, ale gdy przychodzi wskazać na sojusze międzynarodowe, to nie wskazują na wolną dla Amerykanów Amerykę, a Konfederaci wskazują na komunistyczne Chiny, autorytarną Rosję, a są i tacy, którzy reżim ajatollahów z Iranu uznają za państwo właściwe dla sojuszu z Polską.

Myślę sobie wówczas, że ich Konfederacji lubią raczej totalitarystów niż ludzi, którzy na wolności zbudowali swoje państwo i to budzi mój poważny niepokój. Gdyby więc ktoś pomógł mi pozbyć się mojego dysonansu poznawczego i raczył udzielić odpowiedzi na pytanie. Tylko proszę o odpowiedź rzeczową, a nie emocjonalną.