Wkrótce nowy sejm zacznie obradować, będą nowe osobistości

W całości za hoplofobia.info:

Maciej Konieczny dostał się do Sejmu!

Jak sam o sobie mówi – “socjalista reprezentujący pracowników” (Krytyka Polityczna, 11 października 2019). Od czasu do czasu także ekspert od broni palnej i przestępczości w USA.

Przypomnijmy sobie, co poseł Konieczny opublikował na swoim facebookowym profilu 28 sierpnia 2018 roku:

🔸“Więcej broni w rękach cywilów to więcej ludzkich tragedii.”

Więcej socjalistów w Sejmie to więcej ludzkich tragedii. Ja też umiem w slogany.

🔸“85% Polek i Polaków jest przeciwnych powszechnemu posiadaniu broni.”

Wszystko sprowadza się do konstrukcji kwestionariusza.

🔸“Zależność pomiędzy bronią a masakrami jest równie oczywista.”

Nie jest.

🔸“Wystarczy porównać dwa kraje: Australię i USA żeby się o tym przekonać.”

Porównałem. Kłamie pan.

🔸“Stany Zjednoczone zakazały finansowania badań na temat tego, jak posiadanie broni wpływa na bezpieczeństwo ludzi”

Nie zakazały. Znowu kłamstwo.

🔸“ich wyniki były nie po myśli lobby producentów broni”

Kłamstwo. Ich wyniki uzyskano na drodze publikowania sfuszerowanych artykułów – za pieniądze podatników.

🔸“Większość z rąk znanych sobie osób.”

Kłamstwo poprzez przemilczenie. Definicja “osoby znajomej” nie oznacza w statystykach więzi emocjonalnych czy rodzinnych. W ogromnej większości przypadków za tym stwierdzeniem kryją się koligacje przestępcze lub narkotykowe.

🔸“Posiadanie broni w domu radykalnie zmniejsza bezpieczeństwo rodziny.”

Posiadanie w Sejmie socjalistycznych ekspertów od broni radykalnie zmniejsza merytoryczny poziom debaty na jej temat.

🔸 “Noszenie jej przy sobie czterokrotnie zwiększa ryzyko zostania zastrzelonym.”

Kłamstwo polegające na bezmyślnym cytowaniu bzdur z artykułu, który odkrył zależność między noszeniem broni przez murzyńskich kryminalistów w Filadelfii a ryzykiem postrzału. Ekstrapolowanie tego na całe miasto, hrabstwo czy stan (nie mówiąc już o Polsce) powinno skutkować odebraniem mandatu poselskiego.

🔸 “Mnożą się wypadki z udziałem dzieci sięgających po niezabezpieczoną broń.”

Wypadki z udziałem dzieci sięgających po niezabezpieczoną broń znajdują się obecnie w USA na najniższym poziomie, odkąd zaczęto zbierać dane na ten temat (czyli od roku 1903).

🔸 “93% osób przeżywa podcięcie żył lub próbę zatrucia, tylko 18% przeżywa próbę samobójczą z udziałem broni.”

Kłamstwo poprzez przemilczenie. Pan poseł wybrał sobie dwie biegunowo przeciwne wartości, pomijając wszystko co leży pośrodku – w tym wieszanie, skoki pod pociąg czy z wysokości. Kwerenda amerykańskich statystyk z lat 2001-2014 oraz wszystkich anglojęzycznych artykułów podejmujących przedmiotowe zagadnienie (łącznie osiem pozycji) pokazuje, że nie ma wyraźnej różnicy w skuteczności między bronią palną a wieszaniem się. Efektywność postrzeleń w estymacji punktowej jest zaledwie 1.09x większa niż wieszania się; odstępstwo to jest po trosze statystycznym artefaktem, powstałym w wyniku specyficznej praktyki kodowania samobójstw przez CDC.

Podsumowując: “reprezentowanie klasy robotniczej” najwyraźniej nie idzie w parze z sensownym wypowiadaniem się o broni palnej i przestępczości w USA.

Słuchałem ostatnio audycji Wojciecha Cejrowskiego, nagranej po wyborach 13 października. Po wysłuchaniu doszedłem do wniosku, że wybór do sejmu  “ekspertów” od broni palnej, jak pan Maciej Konieczny, to sukces PiS-u. Już wyjaśniam w czym upatruję ich wspólne zwycięstwo.

Tradycyjnie jest tak, że prawica jest za niskimi podatkami, małą biurokracją, przeciwko programom socjalnym. To wszystko była domena działalności lewicowej, socjalistycznej.

Nie do końca wiem na podstawie jakiego mechanizmu, w Polsce ci co mówią o sobie “prawica” są za wysokimi podatkami, za biurokracją i tworzą naprawdę spore ilości programów socjalnych. Dla lewicy nie ma miejsca w tej dziedzinie. No ale lewica chce mieć miejsce w życiu publicznym i udział w rządzeniu. W związku z tym lewica zaczęła bardziej, niż na socjalizm, stawiać na obyczajowość.

Mamy “prawicę” socjalistyczną z programami socjalnymi na głównych sztandarach i mamy lewicę obyczajową z lewicowością obyczajową. Sukces PiSu polega na  tym, że biorąc całą treść socjalizmu do swoich “prawicowych” programów, zmusił lewicę do przejścia jeszcze bardziej na lewo, w stronę lewicowości obyczajowej.

Moim zdaniem w taki sposób PiS kreuje takie osobistości sceny politycznej, jak nowy pan poseł. W efekcie poseł Zieliński będzie przy tym panu ostoją konserwatywnego podejścia do broni… Niedobrze się człowiekowi robi.