Z cyklu broń ratuje życie: atak na chrześcijan w kościele w Teksasie przerwany na skutek strzałów oddanych przez uzbrojonych chrześcijan obecnych na nabożeństwie

2019-12-29 20:08 (Media, Reuters/PAP) USA/ Dwie osoby zginęły w strzelaninie w kościele w Teksasie (krótka)

Dwie osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w niedzielę w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie; napastnik został ciężko ranny – podaje dziennik “USA Today”, powołując się na lokalne władze.

Sprawca strzelaniny, którego stan określany jest jako krytyczny, został hospitalizowany.

Na miejscu incydentu jest straż pożarna i policja z psami szkolonymi do wyszukiwania ładunków wybuchowych.(PAP)

Za jakiś czas pewnie będzie wiadomość dłuższa. Ciekawe czy napiszą, że zbrodnia została przerwana przez uzbrojonych uczestników niedzielnego nabożeństwa. Amerykańskie serwisy podają wprost informację, że gdy tylko przestępca oddał strzał natychmiast kilku członków kościelnego zespołu bezpieczeństwa skierowało się do napastnika z bronią. Oczywiście dzięki ich strzałom morderca został unieszkodliwiony.

Tak powinna wyglądać interwencja gdy pojawia się uzbrojony morderca.

Na powyższym zdjęciu widać mordercę zaznaczonego na czerwono i obok widać jak ktoś strzela w jego kierunku. Tak została przerwana zbrodnia, a pan morderca sam się nie ranił. W serwisie PAP podają, że morderca jest ranny, ale kto go ranił – cisza.

Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać, że ten kościół nie jest katolicki, a ewangeliczny – biblijny. W katolickim kościele cnotą, według nauk papieża Franciszka jest rozbrojenie, bezbronność i tego rodzaju bzdury. W kościołach chrześcijańskich – biblijnych, chrześcijanie czytają Biblię. W Biblii zaś jest nakaz Jezusa aby chrześcijanin był uzbrojony na wypadek ataku przestępcy.

Oczywiście znajdą się w Ameryce ludzie, którym brakuje rozumu. Będą pletli bzdury, że nie dość rygorystyczne są przepisy dotyczące broni. Marzy im się chyba, aby rzezie były znacznie bardziej widowiskowe. Przed momentem pisałem wpis o ataku na Żydów pod Nowym Jorkiem. Tam jeden łobuz uzbrojony w nóż poranił, a może i zadźgał 6 osób. Tam nie było nikogo z bronią w ręki.

W teksańskim kościele, gdzie byli uzbrojeni Amerykanie przestępcy nie udało się zrobić masowego morderstwa. Osiągnął tylko tyle ile było możliwe przez krótkie zaskoczenie. Już po chwili kula wystrzelona w obronie życia, sprawiedliwy pocisk, powalił mordercę na podłogę.

Przybyłe na miejsce służby nie neutralizowały zamachu. Zamach na życie został przerwany, bo w jego czasie był na miejscu ktoś przestrzegający prawa zarazem uzbrojony. Czy nadejdzie czas, że ludzie powszechnie zrozumieją tą elementarną prawdę?

 

Nie ma innego sposobu na skuteczną obronę niż posiadanie broni w czasie i miejscu zamachu. Mamy tu czarno na biały dowód na to. Gdyby ktoś zaczął opowiadać bajki, że gdyby w USA  była jednak taka reglamentacja jak w Polsce, gdzie tego rodzaju akty przemocy się nie zdarzają, to by nie było zakapturzonego pana z karabinem. W takim przypadku odpowiedzieć warto, że Polska to nie Ameryka i byłby atak nożem, tak jak na Żydów dzień wcześniej.

Jest depesza PAP w tej sprawie. Przepraszam, że będą w niej wtrącenia dotyczące, nazwijmy to prawd wiary, ale poziom ignorancji jaką prezentowany jest w tej depeszy sprawia, że nie mogę zamieścić jej bez komentarza. Tu są napisane miejscami zwyczajne bzdury.

2019-12-30 05:32 (AP, dpa/PAP) USA/ Strzelanina w kościele: zginęły trzy osoby

Trzy osoby zginęły w strzelaninie w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie. Jak poinformowała miejscowa policja, mężczyzna zaczął strzelać do wiernych podczas niedzielnej mszy (W ewangelicznych kościołach nie ma czegoś takiego jak msza, jest spotkanie, nabożeństwo. Msza to ofiara za grzech, a chrześcijanie z kościołów ewangelicznych składanie ofiary za grzechy traktują jako  obrazę wobec ofiary jedynej Jezusa złożone raz na zawsze na krzyżu.). Napastnik zabił dwie osoby, zanim został zastrzelony przez parafian (Obawiam się, że nie ma też, że w kościołach chrześcijańskich nie ma też parafian. Są członkowie kościoła, są uczestnicy spotkania, nabożeństwa kościelnego ale nie ma parafian, bo tam nie ma parafii. Parafia to wynalazek rzymski wynikający z podziału terytorialnego państwa na jednostki terytorialne jednego panującego kościoła. W kościołach chrześcijańskich coś takiego nie występuje.).

Podczas mszy (jak wyżej 🙂 ) w kościele West Freeway Church of Christ mężczyzna wyjął strzelbę i zaczął strzelać do ludzi. Po zaledwie kilku sekundach dwaj parafianie (Gdybym był tym, który strzelał do zbira to bym się obraził za nazwanie mnie parafianinem. Używanie katolickiego słownictwa do opisywania chrześcijańskich kościołów jest co najmniej nieeleganckie. Po to ktoś chce być ewangelicznym/biblijnym chrześcijaninem aby nie być katolikiem.), którzy ochotniczo strzegli bezpieczeństwa w świątyni (Kolejna bzdura i to straszliwa. Chrześcijanie uznają, co wynika z Biblii – Dzieje Apostolskie rozdział 7, 17, że Bóg nie mieszka w budowlach uczynionych ręką ludzką. Co za tym idzie świątyń chrześcijańskich w rozumieniu budynku po prostu nie ma. Biblia mówi o świątyniach, ale są nimi chrześcijanie, którzy zawierzyli swoje życie Jezusowi – 1 list Pawła do Koryntian rozdział 3. W Nowym Testamencie jest też mowa o Świątyni Jerozlimskiej, ale tej nie ma, została zburzona 2000 lat temu przez Rzymian), otworzyli ogień do napastnika.

“Miejsca kultu mają być święte, jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi” – oświadczył gubernator stanu Teksas Greg Abbott.

“Dwóch bohaterskich parafian uratowało życie wielu ludziom” – powiedział szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams.

Służby medyczne sprecyzowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala, gdzie zmarły.

Śledczy nie podali tożsamości sprawcy strzelaniny, ani też motywu jego działania. Poinformowali jedynie, że był on znany policji.

White Settlement to liczące 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth.

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do “kościołów, synagog i innych świątyń“. (PAP)

Nie mieszkam spraw religijnych ze sprawą posiadania broni. Musicie jednak zrozumieć, że z chrześcijańskiego – ewangelicznego charakteru Ameryki wynika to, że oni tam tak walczą o prawo do broni i nim się posługują. Moim zdaniem z katolickiego charakteru Polski zaś wynika nasz stan rozbrojenia. Można się oczywiście ze mną nie zgadzać, można mi zarzucać mieszkanie religii i broni, ale wówczas pomija traci się z pola widzenia to co jest fundamentalne w prawie posiadania broni – ideę, wartość podstawą, która sprawiła, że Amerykanie mają Drugą Poprawkę, a my jej nie mamy.

Poza tym to jestem pod ogromnym wrażeniem zorganizowania Amerykanów i ich mądrości. Powinniśmy im zazdrościć tego jak są zorganizowani, jakie mają prawa, jak chwalą ich urzędnicy za użycie broni. Powinniśmy im zazdrościć i cierpliwie oraz w pokorze szukać powodu który sprawa, że Ameryka tak wygląda. Gdy już go znajdziemy, wówczas trzeba tak samo przemodelować Polskę. Rozumieć trzeba jednak to, że tu nie chodzi o samą literę ustaw, a coś co ją wyprzedza, o wartości, które kierowały ludźmi, którzy te prawa napisali. Gdy problem posiadania broni sprowadzał się do treści dziennika ustaw, byłoby to niedopuszczalne uproszczenie.

Jest jeszcze jedna depesza PAP:

2019-12-30 00:54 (Reuters, AFP/PAP) USA/ Strzelanina w kościele: parafianie uczestnicy nabożeństwa/członkowie kościoła zastrzelili napastnika

Mężczyzna, który otworzył ogień podczas niedzielnej mszy nabożeństwa/spotkania kościoła w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie, zabijając jedną osobę, a drugą ciężko raniąc, został zastrzelony przez parafian – poinformowała miejscowa policja.

Do strzelaniny doszło w niedzielę przed południem czasu lokalnego podczas mszy w kościele West Freeway Church of Christ.

“Bandyta został zastrzelony przez dwóch parafian, którzy mieli przy sobie broń” – powiedział szef miejscowej policji J.P. Bevering.

“Miejsca kultu mają być święte, jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi” – oświadczył gubernator stanu Teksas Greg Abbott.

“Dwóch bohaterskich parafian uratowało życie wielu ludziom” – powiedział szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams.

Służby medyczne sprecyzowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala. “Dwie – napastnik i ofiara strzelaniny – zmarły, a trzecia walczy o życie” – powiedziała rzeczniczka pogotowia ratunkowego.

Nie wiadomo, jaki był motyw działania napastnika. Śledztwo prowadzi FBI.

White Settlement to liczące 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth.

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do “kościołów, synagog i innych świątyń”. (PAP)