Rząd socjalistów z #PiS był i jest niebezpieczny dla Polaków #koronawirus

Rozprawy w sądach odwołane, człowiek siedzi i kombinuje co by tu pożytecznego z czasem zrobić 🙂 Jako, że temat #koronawirus króluje w przestrzeni medialnej, skrupulatnie zapisuję wszystkie depesze poświęcone chińskiej zarazie. Pomyślałem również, że napiszę kilka moich spostrzeżeń o tym jak, moim zdaniem oczywiście, socjalistyczny rząd PiS narażał i nadal naraża Polaków, nie tylko zdrowotnie ale i naraża nasze żywotne interesy.

Zacznijmy od dzisiejszej wiadomości o tym, że Prezydent USA Donald Trump zamknął granice dla przybyszów z Unii Europejskiej. Poniżej depesza PAP, a w treści podkreśliłem to co moim zdanie jest ważne.

Download (PDF, 73KB)

Granica USA dla nas zamknięta, bo wirus szaleje po Europie, a szaleje, bo jest stale importowany z Chin. Polska w tym eksporcie prym wiedzie. Polska – PiS przecież to strategiczny partner komunistycznych Chin. Chiny zaraziły Włochy, Chiny zaraziły Polskę. Nie ma w tym twierdzeniu żadnej tajemnicy wiary.

Na początku lutego tvipp, w której czasami komentuję wydarzenia polityczne, zamiesiła na swoim portalu artykułu, w którym można przeczytać:

Koronawirus zbiera coraz większe śmiertelne żniwo, jednak wydaje się, że polskie władze nie przejęły się wystarczająco zagrożeniem epidemią. Podczas gdy Stany Zjednoczone nie wpuszczają żadnej osoby, która w ciągu dwóch tygodni była w Chinach, Polskę odwiedzają chińskie delegacje, a ewakuowani Polacy nie są badani po przyjeździe do kraju.

Było dla mnie zupełnie oczywiste, że jedyną metodą obrony przez chińską zarazą, to zakaz wjazdu kogokolwiek z Chin do Polski. Napisałem o tym 1 lutego 2020 roku na twitter. Moim zdaniem człowiek o inteligencji człekokształtnej małpy powinien dostrzegać, że to bardzo skuteczna metoda walki z rozprzestrzeniającą się już wówczas intensywnie chorobą.

Oczywiście kto by tam chciał czytać i słuchać jakiegoś Turczyna. Pan Morawiecki wówczas wygadywał brednie, że Polacy są bezpieczni, że służby są przygotowane. Pamiętacie? Internet nie zapomina, co wygadywał pan premier.

“Polacy są bezpieczni, polskie państwo jest przygotowane na koronawirusa” – to mówił pan Morawiecki. Chętnie bym panu premierowi powiedział takie oto słowa: idź dzisiaj upadły człowieku, spojrzyj w oczy ludziom, którzy ocierają się o śmierć z powodu koronawirusa i powtórz swoje sowa, że są bezpieczni, polskie państwo jest przygotowane na koronawirusa. Niestety nie ma sposobności.

No ale wróćmy do zamkniętej granicy USA dla Polaków. Jest zamknięta przez zaniedbanie kacyków z PiS, nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Mogli zamknąć granicę dla przybywających swobodnie do dzisiaj z Chin przybyszów. Nie zrobili tego no i mamy efekty – z uwagi na to zaniedbanie, prezydent USA w trosce o Amerykanów zamknął Polakom wjazd do Ameryki. Praktyczne rozwiązania są takie bardzo amerykańskie.

Pamiętacie jeszcze jednego pana ważnego kacyka z PiS – pana Dworczyka? Pan Dworczyk mądrzył się przy jakiejś okazji w programie radiowym i pytany o loty z Chin do Polski przyznał, że samoloty Air China z Chin wciąż lądują w Polsce: – Trzy chyba rejsy w ciągu tygodnia się odbywają. Tłumacząc się z tego procederu minister Dworczyk przyznał, że polskie granice są de facto dziurawe: – Ale te osoby, które przylatują tymi samolotami właśnie mogą być przebadane, bo stanowią zwartą grupę, a gdyby te osoby nie przyleciały Air China, przyleciałyby i dojechałyby do Polski w sposób całkowicie niekontrolowany.

O, taką mądrość nam pan Dworczyk prezentował, a dzisiaj konsekwencje ten mądrości oglądamy – zamknięte szlabany graniczne USA dla Polaków. Mam nadzieję, że Polacy będą przy każdych kolejnych wyborach pamiętali, kto to sprawił.

Kolejna sprawa, która dzisiaj mnie naprawdę zaskoczyła. PAP zawiadamiał, że popularne platformy sprzedaży internetowej – OLX i Allegro, nie wystawią już na swoich aukcjach maseczek, żelów antybakteryjnych i środków do dezynfekcji – postanowienie w tej sprawie wydał premier Mateusz Morawiecki. Pełnej treści depesza:

Download (PDF, 66KB)

Na początku pomyślałem, że to jakieś zwyczajne szaleństwo, że ktoś zupełnie nie przemyślał sprawy. Ale… przypomniała mi się inna depesza z 9.03.2020 r. i jeszcze jedna z dzisiaj mi wpadła w oczy.

Download (PDF, 68KB)

Download (PDF, 65KB)

Jakie macie wnioski po zestawieniu tego w całość? Moim zdaniem niemili państwo z PiS aby zapewnić państwowym gigantom łatwe wejście na rynek utrudniają sprzedaż wysyłkową. W ten sposób Polacy są narażani na chodzenie po sklepach, aptekach, tym samym są narażeni na zarażenie koronawirusem. Nie bardzo potrafię w kulturalnych słowach wyrazić co ja sobie myślę o takich osobach. Ograniczę się wyłącznie do tego co napisałem w tytule

Chociaż, zaraz, zaraz…, może nie tylko państwowi giganci, może też znajomi kogo trzeba? No bo w sumie nie jest napisane kto to będzie produkował maseczki chroniące od koronawirusa! Moim zdaniem warto ten temat pogłębić, czas pokaże prawdę. Mam nadzieję, że dziennikarze się zainteresują tematem. Moim zdaniem warto, bo mi śmierdzi ta sprawa z daleka.

Uzupełnienie. Jest depesza PAP, z której wynika, że płyn do dezynfekcji rąk będzie już w przyszłym tygodniu na stacjach Orlen. Tak więc na Allegro zakaz, a na Orlenie proszę bardzo. Wałek? No sami sobie odpowiedzcie…

Download (PDF, 63KB)