Obywatelu, broń się sam przed łobuzami – to całkiem realny scenariusz w czasie zarazy

2020-03-18 10:41 (PAP) Pomorskie/ 75 policjantów z Pruszcza Gd. zostało objętych kwarantanną

Jeden policjant z Pruszcza Gdańskiego zaraził się koronawirusem od najbliższej rodziny; 75 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji musi poddać się kwarantannie. Już ich zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek w Pomorskiem.

Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował w środę PAP, że policjantów będących na kwarantannie zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek z województwa pomorskiego. Przeniesiono tam policjantów z pionu prewencji i komisariatów z pomorskiego.

“Policjant, który miał pozytywny wynik testu zaraził się prawdopodobnie od członka najbliższej rodziny – dowiedziała się PAP w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji, wśród funkcjonariuszy objętych kwarantanną jest m.in. komendant jednostki.

Zainfekowany funkcjonariusz policji był wśród sześciu osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirus, który podano we wtorek.

Na Pomorzu koronawirusa wykryto u ośmiu osób, w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 11 pacjentów. Na kwarantannie domowej przebywa 671 osób, natomiast 2874 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W środę ministerstwo zdrowia podało informację o 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce wykryto już 246 przypadków. (PAP)

Wczoraj we wpisie pt. #koronawirus wywołuje gwałtowny wzrost popytu na broń i amunicję w Ameryce przedstawiłem taki żartobliwy wpis policji na twitter. Może on i żartobliwy miał być, ale powyższa depesza pokazuje, że paraliż państwa i pozostawienie przestrzegających prawa ludzi samym sobie, jest całkiem realne. Nie ze złej woli, a w skutek nadzwyczajnych komplikacji.

Ileż to ja wpisów napisałem z takim przesłaniem. Ileż to gromów na mnie spadło za to, że ja piszę o broni palnej i obronie i bezpieczeństwie obywateli. Iluż to mędrków różnego autoramentu pisało mi, że wyrządzam szkodę środowisku strzeleckiemu pisząc, że broń palna służy do obrony przed bandziorami. Nie docierało, że to nie środowisko strzeleckie jest ważne, bo broń palna nie jest dla jakiegoś środowiska, a dla praworządnych Polaków i nie do zabawy, a do całkiem poważnego posiadania.

Czy już wiadomo, że to ja mam rację?

Dzisiaj dostałem taki oto list e-mail:

Chciałbym Panu podziękować, za Pana społeczną pracę na blogu trybun.org.pl.

Jest Pan jedną z osób, dzięki której namowom mam dziś w domu karabin i bardzo się z tego faktu cieszę.

Przeczytałem kiedyś polecaną na Pana blogu książkę pt. Krwawy Wołyń ’43 i choć nigdy nie sądziłem, że Państwo Polskie może przestać funkcjonować, to jednak łatwiej było mi przeznaczać pewne środki na robienie uprawnień, szkolenia, zawody, zakup sprzętu i amunicji kosztem nowszego auta, remontu kuchni czy rodzinnych wakacji. Tym bardziej, że Pana blog był przeciwwagą dla tych wszystkich, którzy twierdzili, że nie można się godzić na reglamentację, że to za dużo kosztuje i że i tak zabiorą, jak przyjdzie “co do czego”.

Dziś sytuacja jest stabilna, ale za kilka miesięcy może zrobić się hardcore-owo. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale nie potrafię opisać uczucia ulgi, jaką odczuwam wiedząc, że mam w szafie środki do odparcia napaści na moją rodzinę, gdyby wszelkie pozwolenia przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.

Dlatego, jeszcze raz, z całego serca dziękuję.

…..

PS 

Dorzucam fragment z książki pt. Przygotowani przetrwają – survival miejski Pawła Frankowskiego. Rozdział 2. EDC – codzienny zestaw przetrwania, s. 46. “Wielu Amerykanów nie wychodzi z domu bez swojej broni, ale wynika to z realiów, w jakich żyją. U nas, z uwagi na obowiązujące przepisy i politykę państwa, od czasów zakończenia II wojny światowej legalny dostęp do broni palnej jest bardzo utrudniony. Zatem odpada ona już na wstępie.”

Miałem nie wstawiać listu, bo to list do mnie, ale depesza PAP pokazała to o czym pomyślałem od razu gdy pojawiła się zaraza. Przecież policjanci to też ludzie i też mogą się zarazić, a możne nawet bardziej niż inni są narażeni. No ale skoro taka depesza PAP się pojawiła, no to wstawiam list, który otrzymałem.

Ilu jest takich, którzy pomyśleli jak autor listu, że jednak warto się przygotować na wszelki wypadek? Moim zdaniem niewystarczająco wielu! Przybywa pozwoleń na broń w Polsce, ale wciąż to nie jest to co powinno być w normalnym narodzie. Rządzący nie są naszymi stronnikami w tej sprawie. Wręcz przeciwnie, to ludzie głupi i nieodpowiedzialni do niewyobrażalnych granic. Nie można bezpieczeństwa złożyć w ich ręce, oni nie są w stanie zapewnić maseczek ochronnych dla szpitali…

Polacy! Zaraza przeminie, ale wnioski powinny być stanowcze. W Polsce potrzeba jest stanowczej zmiany postaw obywatelskich. Powinniśmy mniej wierzyć państwu, a bardziej tworzyć praktyczne rozwiązania. Praktycznym rozwiązaniem dla ludzkiego bezpieczeństwa jest posiadanie broni palnej, a nie naiwna wiara, że w razie czego przyjedzie policja.

Zapewne w trosce o nas, nie można myśleć inaczej, o Jaruzelskim do dzisiaj tak myślą niektórzy Polacy, minister Obrony Narodowej Narodowej wyprowadza wojsko na ulice. Ciekawe przeciwko komu to wojsko będzie na ulicach. Wkrótce się przekonany…

Mam o to pretensję, bo takich ruchów nie robi się bez konsultacji społecznych, wprost po kampanii dezinformacji. Tak, dezinformacji. Kilka dni temu pan Błaszczak mówił dokładnie odwrotnie, a skoro dzisiaj nagle, w nocy, niczym Jaruzelski wprowadzając stan wojenny, wydaje decyzję o wyprowadzeniu wojska na ulice, to należy mieć o to pretensje. Bardzo duże pretensje. Tak się wobec Polaków nie postępuje gdy ma się czyste intencje. Po prostu.

Download (PDF, 66KB)

2020-03-19 17:05 (PAP) Mazowieckie/ Komisariat w Brwinowie objęty kwarantanną

Komisariat w Brwinowie został objęty kwarantanną. Wszystko w związku z kwarantanną jednego z policjantów – poinformował w czwartek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP przekazał, że w czwartek jeden z policjantów z Brwinowa został objęty kwarantanną. “Oczekujemy na wyniki jego badań” – powiedział nadkomisarz.

Wskazał, że w związku z tym kwarantanną objęty został komisariat w Brwinowie. “W najbliższym czasie służby na terenie gminy będą pełnione przez policjantów z KPP w Pruszkowie i OPP w Warszawie” – dodał. (PAP)