Donald Trump rozważa wstrzymanie finansowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która stała się bardzo prochińska, a jej szefem jest marksista

Prezydent Trump w piątek (10.04) powiedział, że wyda oświadczenie w sprawie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) “jakoś w przyszłym tygodniu”; (foxnews.com), wskazując, że jego administracja może rozważać obcięcie funduszy dla tej agencji UN, po tym jak spadła na niż fala krytyki związana z  rzekomym dopuszczeniem do stosowania przez Chiny niewłaściwych praktyk we wczesnym stadium pandemii #koronawirus. “W przyszłym tygodniu wystosujemy  ogłoszenie dla Światowej Organizacji Zdrowia”, powiedział Prezydent w piątek na spotkaniu Grupy Roboczej Białego Domu ds. #koronawirus. “Jak wiadomo, daliśmy im w zeszłym roku około 500 milionów dolarów i będziemy rozmawiać na ten temat w przyszłym tygodniu. Będziemy mieli dużo do powiedzenia w tej sprawie.” Prezydent Trump zapytany później o ogłoszenie, powiedział  podczas odprawy, że omówi je w przyszłym tygodniu “bardzo szczegółowo” i że “nie chce tego robić dzisiaj, w Wielki Piątek, dopóki nie zapozna się ze wszystkimi faktami”.

“Wypłacamy WHO od 300 do 500 milionów dolarów rocznie” powiedział Prezydent Trump. “Chiny przez lata wpłaciły mniej niż 40 milionów dolarów. Płacimy im ponad 10 razy więcej niż Chiny.” Nazwał też WHO “bardzo, bardzo Chino-centryczną”. Ameryka jest jednym z największych płatników na rzecz WHO. Najnowszy rachunek wystawiony przez tą organizację Stanom Zjednoczonym opiewał na około 116 milionów dolarów. Nie obejmuje to dodatkowych 100 do 400 milionów dolarów rocznie przekazywanych WHO przez Stany Zjednoczone na konkretne projekty. Wedle najnowszych danych, te dodatkowe darowizny wyniosły ponad 400 milionów dolarów w 2017 r. Oznacza to, że Stany Zjednoczone przekazały WHO tylko w 2017r. łącznie ponad 500 milionów dolarów – jest to ok. jedna czwarta budżetu tej organizacji.

towarzysz Tedros Adhanom Ghebreyesus

“Chiny zawsze wydają się być uprzywilejowane w tej dyskusji i nie podoba mi się to”, kontynuował prezydent Trump, stwierdzając, że podzielił się tym spostrzeżeniem z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i dyrektorem generalnym WHO Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. “Nie sądzę, żeby to było odpowiednie i nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe dla Amerykanów. Myślę, że to bardzo miły człowiek,  i lubię go”, powiedział Trump o dyrektorze WHO, “Ale chcemy mieć pewność, że pieniądze są właściwie wydawane.

Tedros zapytany o komentarz do słów Trumpa odpalił:

“Jeśli nie chcesz więcej worków z ciałami, powstrzymaj się od upolityczniania tej sprawy – proszę cię o kwarantannę dla upolityczniania COVID”, powiedział dziennikarzom.

“Moje krótkie przesłanie brzmi: proszę o kwarantannę dla upolityczniania sprawy COVID – jedność waszego kraju będzie bardzo ważna dla pokonania tego niebezpiecznego wirusa. Jesteśmy pewni, że bez jedności, nawet kraje posiadające lepszy system opieki zdrowotnej będą miały kłopoty. To jest nasze przesłanie”, dodał lider WHO.

Pewna liczba amerykańskich polityków, głównie republikanów, wezwała do anulowania amerykańskich funduszy dla WHO – przynajmniej do czasu usunięcia Tedrosa ze stanowiska. Ponad 20 republikańskich członków Izby Reprezentantów podpisało uchwałę o wstrzymaniu wypłat dla tej organizacji. W rezolucji odnotowano, że WHO w tweecie z 14 stycznia powiedziała światu, że “wstępne dochodzenie prowadzone przez chińskie władze” wskazuje, że COVID-19 nie może być przekazywany między ludźmi. Pomimo tego, że, “31 grudnia 2019 roku Tajwan ostrzegał Światową Organizację Zdrowia, że COVID-19 może być przenoszony z człowieka na człowieka”. Zgodnie z rezolucją, WHO “zignorowała ich ostrzeżenie, aby nie obrażać Chińskiej Republiki Ludowej”.

Tedros nie jest lekarzem (thenewamerican.com), ale faktycznym komunistą i członkiem brutalnego, łamiącego prawa człowieka Tigrajskiego Ludowego Frontu Wyzwolenia (TPFL), który wielu analityków, w tym rząd Stanów Zjednoczonych i Global Terror Database, uważa za organizację terrorystyczną. Tedros podczas piastowania stanowiska ministra zdrowia w swojej ojczystej Etiopii, odegrał znaczącą rolę w tuszowaniu i bagatelizowaniu różnych epidemii, w tym wybuchów epidemii cholery. Następnie pomagał w polowaniu na dziennikarzy i dysydentów, którzy nie popierali rządowej linii. Tedros pomógł Etiopii zadłużyć się u chińczyków podczas jego kadencji jako ministra spraw zagranicznych, nadzorując główne inwestycje Pekinu w tym afrykańskim kraju. Chiny stały się w tym czasie największym partnerem handlowym Etiopii.

W nagrodę Chiny poparły kandydaturę Tedrosa na stanowisko dyrektora WHO. Zaledwie kilka miesięcy po objęciu tego stanowiska Tedros wykorzystał byłego marksistowskiego dyktatora Zimbabwe Roberta Mugabe, znanego z łamania praw człowieka, by zostać ambasadorem dobrej woli ONZ. Dopiero pod naciskiem międzynarodowej opinii publicznej Tedros wycofał się z tego pomysłu. Dobrze jest widzieć wybieralnych urzędników kontrolujących działania globalistyczno-socjalistycznych tworów takich jak Światowa Organizacja Zdrowia. Ale samo żądanie usunięcia Tedrosa nie wystarczy. Wsparcie finansowe USA dla WHO i UN powinno zostać trwale anulowane.

Luis Miguel (thenewamerican.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Prezydent Wolnego Świata Donald Trump

Deficytowy towar w Polsce to prawda. Uzupełniając tą lukę przedstawiam powyższą wiadomość. Warto wiedzieć jak się rzeczy mają, bo to może mieć bardzo duże znaczenie dla problemu chińskiego wirusa. Jakie to ma czy będzie miało znaczenie, tego jeszcze nie wiem. Jestem pewny, że ten związek jest. Już dzisiaj wiemy, że WHO ma śmierć ludzi na swoim marksistowskim sumieniu, bo zatajało epidemię szerzącą się na początku roku w Chinach. O  tym więcej we wpisie pt. Jak #koronawirus stał się chińskim Czarnobylem.

Myślę, że na mojej stronie trzeba więcej pisać o chińskim wirusie. Poza problemami ze zdrowiem, jakie niewątpliwie ta komunistyczna zaraza niesie, atakuje również wolność, nasze prawa podstawowe. Korownawirus jest bardziej złożonym zjawiskiem niż tylko problem zdrowia czy życia niektórych. Zdrowie jest ważne, życie jest ważne, gdy zestawi się to z problemem wolności wszystkich i niewątpliwie rozwijającej się totalitarnej kontroli nad ludźmi, trzeba pomyśleć aby znaleźć rozwiązanie. Nie jestem w tej sprawie spokojny co do tego co dzieje się w Polsce i na świecie. Myślę, że ten problem wymaga poważnej i odważnej dyskusji.

 

Zachęcam też do oglądania tego chrześcijańskiego nauczania, moim zdaniem daje do myślenia: