Bezprawny zakaz przemieszczania się z dniem 20 kwietnia 2020 r. zostaje zniesiony, otwarte również lasy, parki, plaże

W dniu dzisiejszym (19.04.2020 r.) opublikowane zostało rozporządzenie rady ministrów z dnia 19.04.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na mocy tego rozporządzenie zakaz przemieszczania się został utrzymany do dnia 19.04.2020 r. czyli z dniem jutrzejszym zakaz przemieszczania się zostaje zniesiony. To bardzo dobra wiadomość! Bezprawne pozbawienie Polaków wolności zostaje zniesione.

Zniesione również zostają z dniem 20.04.2020 r., moim zdaniem zupełnie idiotyczne zakazy korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż, pełniących funkcje publiczne terenów leśnych, w szczególności: parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

Utrzymane są zakazy korzystania z z ogrodów zoologicznych, placów zabaw oraz ogrodów jordanowskich w części, w jakiej ten ogród ma plac zabaw lub urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, ze znajdujących się na terenach leśnych miejsc małej infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.

Dla chętnych poniżej rozporządzenie w całości. Zwróćcie proszę uwagę na rozdział 8, tam jest o sposobie przemieszczania się. Moim zdaniem nadal należy być ostrożnym, tyle, że dobrowolnie. Wszystko trzeba robić z rozumem, aby zachować bezpieczeństwo swoje i innych. Chińska zaraza naprawdę zabija.

Gospodarka nadal stoi. Ciekawe ile jeszcze wytrzyma?

Download (PDF, 392KB)