W płonącym Minneapolis sam widok obywateli z bronią sprawia, że wywrotowcy i szabrownicy podwijają ogony

Jedyną rzeczą stojącą pomiędzy dorobkiem życia wielu uczciwych ludzi, a bandą wzniecającą uliczne zamieszki jest grupka praworządnych uzbrojonych obywateli.

Ponieważ w Minneapolis rozpętało się piekło z powodu braku działań podjętych przeciwko policjantowi który zabił obywatela, co zostało uwiecznione na wideo, niektórzy z samozwańczych “wolnych Amerykanów” pomogli właścicielom sklepów chronić ich własność. Usłyszeli oni, że właściciele sklepów zabarykadowali okna i stali na straży z maczetami, więc poszli pomóc.

Ale błędem jest myśleć, że ci ludzie zjawili się tam bo nie zgadzali się z ideą protestów. W oświadczeniu dla Maxa Nesteraka, reportera z Minnesota Reformer, mężczyźni powiedzieli: “Zasadniczo widzisz nagrania które pokazali gliniarze… A gliniarze są o wiele mniej skłonni do naruszania praw ludzi, kiedy są z nimi inni uzbrojeni Amerykanie. Więc doszedłem do wniosku, że nadszedł cholerny czas, by kilku ciężko uzbrojonych byczków stanęło w jednej linii ze współobywatelami.”

“Okazuje się, że ci faceci są tutaj z maczetami i kawałkami rozbitych szyb, próbując trzymać złodziei z dala od swojego biznesu, bo gliny nie mogą się tu dostać… Więc pomyślałem, że przed glinami byli tu już przecież inni Amerykanie, więc oto i my jesteśmy.”

“W gruncie rzeczy chodzi o sprawiedliwość dla Floyda i mam nadzieję, że kiedyś ta grabież się skończy. Gdyby było nas więcej, moglibyśmy powstrzymać ich przed grabieżą, ale jest nas tylko czwórka…Żeby było jasne, zdecydowanie sprzeciwiamy się szabrownictwu, ale zgadzamy się ze sprawą która wznieciła te protesty”.

To nie pierwszy raz, kiedy uzbrojeni obywatele chronili swoje biznesy w czasie niepokojów. To nie pierwszy raz, kiedy uzbrojeni obywatele chronią mienie podczas zamieszek. Podczas zamieszek w Ferguson w 2015 roku, studio tatuażu St. Louis Ink i oraz sklep “County Guns” pozostały nietknięte podczas gdy przedsiębiorstwa wokół nich spłonęły lub zostały splądrowane właśnie dzięki ochronie uzbrojonych obywateli (shtfplan.com).

Po usłyszeniu o przemieszczających się bandach szabrowników, Mike Gutierrez wiedział, że musi chronić swoje studio tatuażu. Skrzyknął grupę ludzi, w tym Adama Weinsteina, właściciela County Guns, który bardzo obawiał się, że przestępcy dostaną w swoje ręce jego towar. “Nie chcieliśmy, żeby tu sobie przyszli, a potem biegali po okolicy z moją bronią w rękach”, powiedział Weinstein dla Daily RFT. Kiedy dotarliśmy do sklepu zastaliśmy Weinsteina dzierżącego karabin szturmowy, pistolet i ubranego w kamizelkę taktyczną. Gutierrez trzymał w rękach swoją strzelbę.

Czy można zapomnieć o filmach ukazujących właścicieli sklepów w Los Angeles, amerykanów koreańskiego pochodzenia, chroniących swoje firmy za pomocą różnych rodzajów broni palnej, gdy wściekłe tłumy oblegały ten teren podczas zamieszek w Los Angeles w 1992 r. ?

To właśnie powinno zawsze przypominać dlaczego obywatele potrzebują broni. Po śmierci George’a Floyda, która została uwieczniona na nagraniu wideo, wznieciły się niepokoje, zwłaszcza gdy policjant który go zabił, jak i trzech którzy stali z boku i uniemożliwili obywatelom przyjście z pomocą Floydowi zostali po prostu zwolnieni, a nie aresztowani (policjant aktualnie jest aresztowany pod zarzutem zabójstwa).

Jeśli staniesz twarzą w twarz z wściekłym tłumem będziesz chciał aby twoje siły były jak najbardziej wyrównane. We wszystkich powyższych przypadkach, żaden uzbrojony obywatel nikogo nie zastrzelił. Ich obecność i chęć do obrony swojej własności posłużyła jako wystarczający środek odstraszający, jak to często bywa. W prawie każdej sytuacji ludzie biorący udział w zamieszkach wybierają takie cele, aby demolując je nie odnieść obrażeń lub nie zginąć. I nie dotyczy to tylko niepokojów społecznych – broń w rękach zdeterminowanego człowieka zapobiegła niezliczonym zbrodniom – i mówię to z doświadczenia. Nie możesz liczyć na to, że w takich chwilach policja cię uratuje – są zajęci i pewnie i tak nie przebiją się przez tłumy. Jesteś całkowicie zdany na siebie.

A w pewnym momencie, gdy stan kryzysowy będzie się przedłużał, policja i wojsko w końcu podniosą ręce do góry, poddadzą się i wrócą do domu aby chronić swoją rodzinę.

Jedyną osobą, na której możesz polegać w kwestii ochrony własnej rodziny jesteś ty sam.

Zawsze najlepiej jest unikać zamieszek, lecz jeśli jesteś tam i przegapiłeś możliwość wycofania się przed agresorami, to jesteś jedyną siłą w mieście, jeśli chodzi o bezpieczeństwo twojego domu, twojego biznesu i twoich bliskich. Przyjrzyjcie się uważnie zagrożeniom, na jakie napotykacie w czasie niepokojów społecznych. Gdziekolwiek mieszkasz, bez względu na twoją sytuację, musisz planować wszystko tak, jakby “służby” nie istniały. Niezależnie od tego czy zamieszki mają miejsce na zewnątrz, na ulicach, w tych sekundach podczas których życie twojej rodziny wisi na włosku, jesteś całkowicie sam. Czasami tłum chce tylko podpalić twój dom lub firmę. Ale są sytuacje które nie kończą się jedynie  zniszczeniem mienia. Może będziesz musiał bronić swojego domu. I do tego musisz być uzbrojony (graywolfsurvival.com). Żaden trening walki wręcz nie odstraszy wściekłego tłumu, ale gapienie się w wylot lufy twojej broni palnej może dać taki efekt. Oto więcej informacji o przygotowaniu się do przetrwania niepokojów społecznych – theorganicprepper.com.

Chęć ochrony swojej rodziny nie jest wyrazem poparcia dla brutalności policji. Osobiście jestem zniesmaczony działaniem które zapoczątkowało ten cały łańcuch zdarzeń. Kiedy jednak gniewne tłumy pojawiają się na twojej ulicy, nie chodzi już o sam incydent który był zapalnikiem dla tej sytuacji. Kiedy dochodzi do tak potężnej eskalacji przemocy, to jest to dowód, że ludzie nie myślą już racjonalnie. Bycie uzbrojonym jest kwestią przetrwania w sytuacjach, w których normalne zasady społeczne całkowicie się załamały.

Zapewne otrzymam teraz kolejną serię maili z życzeniami śmierci z mojej własnej broni dla mnie i moich dzieci.

Zadziwiające jest jak ludzie, którzy zaciekle przysięgają, że są przeciwni przemocy mogą wysyłać takie listy. Listy żarliwie i twórczo opisujące makabryczne morderstwo którego rzekomo miałbym się dopuścić na własnej rodzinie.

Obserwowanie skuteczności broni palnej w rękach ludzi takich jak ci o których mowa w tym artykule, w powstrzymywaniu przemocy – a nie podsycaniu jej – sprawia, że jestem jeszcze bardziej zdeterminowany by pozostać przygotowanym do ochrony siebie i swojej rodziny. A co z tobą?

Tyler Durden (zerohedge.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl.