Twierdzę, że złoczyńcy zaopatrują się w broń i amunicję w państwowych (służbowych, wojskowych) magazynach – przykład z Niemiec

2020-07-17 19:23 (dpa/PAP) Niemcy/ Resort obrony potwierdził zniknięcie kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji

Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło w piątek doniesienia mediów o zniknięciu z zasobów Bundeswehry kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji. Poinformowało jednocześnie, że w sprawie tej prowadzone jest śledztwo.

“Musimy teraz wyjaśnić, co się za tym kryje – czy było to niedbalstwo, czy amunicja pozostała na terenach działań, czy też zaangażowana w to była kryminalne (działanie) i ktoś coś sobie przywłaszczył. Nic z tego nie można w chwili obecnej wykluczyć” – oświadczył w Berlinie rzecznik resortu.

Jak podał wcześniej dziennik “Die Welt”, od 2010 roku w niemieckich siłach zbrojnych zaginęło co najmniej 60 tys. sztuk amunicji. Według gazety z poufnych odpowiedzi rządu na interpelacje poselskie różnych partii wynika, że zdołano odzyskać tylko około 36 tys. spośród ponad 96 tys. sztuk brakujących nabojów różnych kalibrów. Zestawienie to nie uwzględnia poszukiwanych nadal 48 tys. sztuk amunicji z magazynów Jednostki Sił Specjalnych (KSK), w której dochodziło w ostatnim czasie do rozmaitych przejawów hołdowania ideologii prawicowo-ekstremistycznej.

“Prowadzimy teraz intensywne śledztwo i sprawdzamy nasze procedury – nie tylko w KSK” – dodał rzecznik. Według niego w działaniach tych bierze udział prokuratura, a we wszystkich wykrytych przypadkach niedbalstwa winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. (PAP)

Jak komuś zginie jedna kulka to urzędnicy wywodzą z tego wniosek, że trzeba zaostrzyć przepisy o posiadaniu broni, aby broń czy amunicja nie wpadła w ręce przestępców. No a co zrobić gdy z wojskowych magazynów giną dziesiątki tysięcy sztuk amunicji. No przecież nie zostały nabyte przez przestrzegających prawa obywateli w celu uprawniania sportu i rekreacji.

To nie pierwsza tego rodzaju informacja. Było coś o magazynach w Portugalii, w Izraelu. W tym czasie nie było ani jednej informacji o tym aby coś zginęło z jakiegoś sklepu albo z szafy posiadacza broni. Z tego powodu stawiam tezę, że złoczyńcy zaopatrują się w broń i amunicję w państwowych magazynach. Towaru militarnego mają tam pod dostatkiem.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić