Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: obywatel obezwładnił i ujął groźnego, uzbrojonego w nóż przestępcę

2020-10-08 13:17 (PAP) Rzeszów/ Groził nożem i żądał pieniędzy; ujął go jeden z zaatakowanych

24-letni mężczyzna wtargnął do jednego z mieszkań w Rzeszowie i grożąc nożem żądał od mieszkańców pieniędzy. Później na ulicy groził matce z dzieckiem, a także starszemu mężczyźnie i kurierowi. Ten ostatni ujął napastnika. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Jak poinformował w czwartek oficer prasowy rzeszowskiej policji nadkom. Adam Szeląg, do incydentów doszło w środę w godzinach wczesnopopołudniowych, na ulicy Podwisłocze, na jednym z największych osiedli mieszkaniowych w Rzeszowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań w bloku na osiedlu Nowe Miasto.

“Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela mieszkania. Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy” – mówił nadkom. Szeląg.

Napastnik, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował później starszego mężczyznę oraz pracownika firmy kurierskiej, który obezwładnił napastnika i przekazał go policji.

24-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Rzecznik dodał, że obecnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzeń, a zebrany materiał dowodowy przekaże do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

“Dalsze czynności i decyzje w sprawie zatrzymanego podejmie prokurator” – zaznaczył nadkomisarz. (PAP)

Nieudolna, niezdolna do reakcji na zagrożenia policja? Nieporadna i bezradna policja? Policja, która nie radzi sobie z zadaniami stawianymi jej przez politycznych kacyków? Policja, która nie realizuje swoich powinności wobec obywateli?

Może zamiast czepiać się policji powinienem napisać, że po prostu niemożliwe jest do wykonania przez policję to, aby zapewnić obywatelom indywidualne bezpieczeństwo?

Mógłbym tak napisać wszak pod tym warunkiem, że policja przyzna, że prawdą jest, iż pierwszą linią o brony przed przestępcami jest zwyczajny, cywilny obywatel – ofiara lub świadek przestepstwa?

Póki jednak policja nie przyzna, że to przestrzegający prawa obywatel jest pierwszą linią obrony publicznego bezpieczeństwa, tak jak udowodnione to zostało w powyższej wiadomości, będę pisała, że to policja nie zapewniła bezpieczeństwa.

Moim zdaniem są konsekwencje upierania się przy tym, że to policja zapewnia obywatelom indywidualne bezpieczeństwo. Jedną z nich jest to, że każde przestępstwo dokonane ze szkodą dla obywatela jest dowodem na tytułową tezę, że policja nie zapewniła bezpieczeństwa.

Wiecie z jakiego powodu politycznie kacykowie i policyjni kacykowie nigdy nie potwierdzą tez, które ja tu prezentuję? Oni wiedzą, że przyznanie faktu, że to obywatel, a nie policja jest odpowiedzialny za swoje indywidualne bezpieczeństwo, ma swoje konsekwencje. Jedną z nich jest to, że takiemu obywatelowi trzeba dać skuteczne prawo i narzędzia do sprawowania osobistego bezpieczeństwa. Na to pod żadnym pozorem nie chcą zgodzić się socjalistyczni politycy i spolegliwi wobec nich ważniacy z policji.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić