Z cyklu broń ratuje życie: mężczyzna użył śmiercionośnej siły – broni palnej – przeciwko intruzowi, gdy ten wdarł się bezprawnie do jego domu

Mieszkaniec hrabstwa Mesa w stanie Kolorado był zmuszony bronić siebie, swojej matki i domu, gdy mężczyzna próbował wtargnąć do domu w nocy 8 sierpnia 2020 r.

Domowników obudził głośny odgłos walenia dochodzący ze strony frontowych drzwi ich domu. Syn szybko chwycił pistolet i podszedł do drzwi wejściowych, aby sprawdzić co się dzieje. Kiedy dotarł do drzwi wejściowych stwierdził, że futryna drzwi jest uszkodzona, a jakiś mężczyzna wdziera się do środka.

Syn stanął przed intruzem z bronią w ręku i kazał mu zatrzymać się. Mężczyzna nie zastosował się, zaczął grozić domownikowi i rzucił się w jego kierunku. W tej sytuacji domwnik wystrzelił jedną pocisk w atakującego intruza, trafiająć go w klatkę piersiową. Matka w tym czasie wezwała policję.

Kiedy funkcjonariusze z biura szeryfa hrabstwa Mesa przybyli do domu, znaleźli intruza martwego od postrzału w klatkę piersiową. Domownik, który strzelał powiedział, że nie miał innego wyjścia jak tylko strzelić do intruza, kiedy rzuci się na niego.

Policjanci nie znaleźli żadnych dowodów, które mogłyby zaprzeczyć historii mieszkańca. Dalsze dochodzenie wykazało, że intruz był bardzo nietrzeźwy w momencie incydentu.

Biuro Prokuratora Okręgowego odmówiło wniesienia jakichkolwiek zarzutów przeciwko domownikowi za zastrzelenie napastnika. Zastępca Prokuratora Okręgowego wyjaśniając, dlaczego domownikowi nie postawiono zarzutów wskazał, że człowiek jest uprawniony do użycia śmiercionośnej siły przeciwko innej osobie, gdy ta osoba wkracza bezprawnie do jej domu i istnieją powody, aby sądzić, że intruz zamierza skrzywdzić mieszkańca lub jego własność.

(źródło gjsentinel.com)

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić