Z cyklu broń ratuje życie: kobieta ze strzelbą w rękach ujęła włamywacza

Sprawa, która przy użyciu broni  palnej została zakończona bardzo bezpiecznie. USA, Zachodnia Wirginia, hrabstwo Wood, miasto Parkersburg.

Do domu wracają matka i córka. Okazuje się, że do domu wszedł jakiś bezdomny i schował się do szafy. Młodsza pani wzięła strzelbę, a zaraz po tym intruza na cel. Starsza pani w tym czasie zadzwoniła po policję, która przybyła i zabrała pana włamywacza do aresztu. Na tym koniec używania broni palnej.

Gdy było tak, że kobieta nie miałaby pod ręką strzelby, to bezdomny zrobiłby komuś krzywdę, no bo sam pewnie jakoś by sobie poradził z dwiema kobietami.

W Wirginii Zachodniej obowiązuje prawo, że domownik może użyć rozsądnej i proporcjonalnej siły, w tym siły śmiercionośnej przeciwko napastnikowi, jeśli są uzasadnione podstawy do przekonania, że intruz może zabić lub zranić domownika lub w inny sposób zamierza popełnić przestępstwo.

No to jak, lepiej jest mieć broń czy lepiej jej nie mieć, proszę o odpowiedź na podstawie powyższego nieodosobnionego przykładu.

(na podstawie newsandsentinel.com)