“za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo, nie sam obywatel” – to groźna dla ludzi, fałszywa propaganda

2020-10-28 18:37 (PAP) Kaja Godek (“Zatrzymaj Aborcję”): w związku z falą agresji nie przebywam w swoim mieszkaniu

W związku z narastającą falą agresji nie przebywam w mieszkaniu przy ul. Książąt Mazowieckich w Warszawie – ani ja, ani nikt z mojej rodziny – poinformowała w środę inicjatorka projektu “Zatrzymaj Aborcję” Kaja Godek. We wtorek aktywistka zawiadomiła policję o groźbach i poprosiła o ochronę.

“W związku z narastającą falą agresji informuję, że nie przebywam w mieszkaniu przy ul. Książąt Mazowieckich w Warszawie – ani ja, ani nikt z mojej rodziny. Nie będę tam także przebywała w najbliższym czasie. Furia aborcjonistów pokazuje, że nie mają żadnych argumentów, dlatego posługują się terrorem. Każde poczęte dziecko ma prawo do życia. KON-STY-TU-CJA!” – napisała w środę na swoim profilu na Facebooku Kaja Urszula Godek.

We wtorek aktywistka pro-life poinformowała na FB, że złożyła na policji “zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wniosek o ochronę osobistą w trybie pomocy dla świadka i pokrzywdzonego”. Opublikowała również zdjęcia z okolic swojego osiedla, pokazujące takie napisy jak “Godek zabija kobiety” oraz wulgarne wyzwiska pod jej adresem. (PAP)

za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

(były wiceminister MSWiA) aktualnie ważny kacyk z PiS Jarosław Zieliński

W praktyce te słowa działają w ten sposób, że zagrożony obywatel musi uciekać aby się ratować. W spotkaniu pojedynczego obywatela z niebezpieczeństwem, obywatel jest pozostawiony sam sobie.

To dziadowskie socjalistyczne państwo potrafi być wyłącznie opresyjnym tworem. W tym jest naprawdę sprawne. Obrabować Polaka z pieniędzy, zaszczuć go kontrolami urzędników.

W sprawie indywidualnego bezpieczeństwa ten kraj jest fikcyją. Samodzielnie dbać o siebie zabrania. Broń jest surowo reglamentowana, obrona konieczna to też fikcja, na straży której stoją policjanci i prokuratorzy.

Tu nic nie działa tak jak być powinno.

Słowa pisowskiego kacyka przytoczone powyżej to tak naprawdę tylko albo aż, bardzo niebezpieczna dla ludzi i kłamliwa propaganda. Fakty tych butnych zapewnień nie potwierdzają. Przypadek pani Godek jest na to kolejnym dowodem.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić