Dzisiaj nie będzie o broni, a o #lexTVN

Nie bardzo wiem co dzisiaj można napisać o broni. W serwisie PAP lipa, można powiedzieć jak zwykle. W sejmie za to niezła awantura. Tam trwa nieustająca walka. Pisowska hołota za wszelką cenę chce uchwalić ustawę, której efektem będzie uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przez TVN. Szczerze pisząc TVN nie oglądam, ale mnie strasznie irytuje to, że ktoś wpada na pomysł aby przy pomocy ustawy pozbawić innego majątku czy zakazać mu działalności.

To jest komunizm w czystej postaci. Dokładnie tak samo działo się w tenkraju w latach powojennych, gdy inna czerwona hołota opanowywała Polskę. Dzisiaj pisowska, też czerwona hołota, chce zamknąć komuś usta, uniemożliwić działalność. Robi to tymi samymi metodami, no może poza strzałem w tył głowy.

Wybaczcie proszę, że dzisiaj nie będzie o karabinach. Śledzę z uwagą co się dzieje w sejmie. To co tam się dzieje dzisiaj pokazuje w jakiej czarnej …. jesteśmy. Ci wszyscy, którzy głosowali na PiS wpędzili nas w nie lada problem.

Okazuje się, że pomimo wyjścia Gowina z koalicji komuniści z PiS w Sejmie mają większość. Kupili sobie sprzedajnego Kukiza i jego kumpli. No cóż. Gapimy się na ekrany monitorów i patrzymy jak barbarzyńcy opanowują Polskę.

Jest bardzo ciekawie. O, właśnie sobie pisowcy przegłosowali ustawę likwidującą w praktyce TVN, a chłopaczki z konfederacji bawią się w jakieś idiotyczne gierki wstrzymywania się od głosowania. Zapłacą za to cenę. Moim zdaniem to pajacowanie i tyle.

11.08.2021, 21:26 Warszawa (PAP) Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji (krótka)

Sejm przyjął w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10.

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.(PAP)

No i się doigrali komuniści z PiS:

2021-08-11 21:28 (PAP) USA/ Departament Stanu: wzywamy Polskę, by udowodniła przywiązanie do zasad demokratycznych

Wzywamy polskie władze, by udowodniły swoje przywiązanie do zasad demokratycznych i wolności mediów nie tylko słowami, lecz też czynami – oświadczył w środę rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, odnosząc się do projektu ustawy medialnej w polskim Sejmie.

“Wolne i niezależne media czynią nasze demokracje silniejszymi, czynią sojusz transatlantycki bardziej odpornym, w tym także na działania tych, którzy chcą nas podzielić, i są też fundamentalnym elementem naszych relacji dwustronnych. Wezwaliśmy więc Polskę, by zademonstrowała swoje przywiązania do tych zasad, nie tylko za pomocą słów, ale też czynów” – powiedział Price podczas konferencji prasowej.

Dodał, że polski rząd “ma teraz ku temu okazję”. Rzecznik odniósł się w ten sposób do pytania dziennikarza TVN Marcina Wrony o procedowaną w środę w Sejmie ustawę medialną.

“Polska jest ważnym sojusznikiem NATO, który rozumie, że Sojusz Transatlantycki jest oparty nie tylko o wspólne interesy, ale też wspólne przywiązanie do demokratycznych wartości i dobrobytu” – dodał Price.

Jak zauważył, jeszcze w ostatnich godzinach przed obradami Sejmu przedstawiciele amerykańskiego resortu dyplomacji “na bardzo wysokim szczeblu” rozmawiali z przedstawicielami władz Polski.

Według informacji PAP, była to osoba nr 2 w amerykańskiej dyplomacji, zastępczyni sekretarza stanu Wendy Sherman.

Price zwrócił także uwagę na drugą z ustaw, nad którymi obradował Sejm: nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Dodał, że przegłosowane prawo budzi niepokój USA ze względu na to, że utrudnia ubieganie się o zwrot majątku m.in. ocalałym z Holokaustu.

“Blisko p