Z cyklu broń ratuje życie: Kiedy ktoś zły zaczyna strzelać a na miejscu jest ktoś dobry z bronią, zło nie może tryumfować.

Incydent na lotnisku Love Field, Dallas, TX 25 lipca 2022 r.

25 lipca 2022 roku, nieco po 11-tej rano, kobieta ze stwierdzonymi problemami psychicznymi weszła na lotnisko Love Field w Dallas (Tx.). Po krótkim czasie od wejścia zaczęła strzelać i w ciągu kilku sekund została zneutralizowana przez będącego na miejscu policjanta.

Z oznaczenia czasu na kamerze osobistej wynika, że Portia Odufua weszła na lotnisko Love Field w Dallas około godziny 11. Chwilę później zaczęła oddawać strzały z pistoletu w sufit, podobno wygłaszała też oświadczenia dotyczące małżeństwa i groziła, że wysadzi lotnisko w powietrze.

Policja z Dallas opublikowała nagranie wideo ze zdarzenia.

www.youtube.com

Odufua weszła na lotnisko z lewą ręką w kieszeni swojej bluzy z kapturem. Następnie weszła do toalety. Kiedy wyszła, obie ręce trzymała w kieszeni.

Gdy zbliżała się do strefy kas biletowych, tylko prawą rękę miała schowaną w kieszeni. Na nagraniu nie ma dźwięku. Zgłoszono, że wykrzykiwała jakieś oświadczenia tuż przed wyciągnięciem przedmiotu, który wydaje się być pistoletem samopowtarzalnym i oddaniem strzałów ponad swoją głową.

W tym momencie do akcji wkroczył policjant z Dallas, który był zaledwie kilka metrów od niej. W chwili usłyszenia strzałów wycofał się odbiegając kilka kroków, jednocześnie wyciągając pistolet i szukając osłony za lotniskowym kioskiem. Po około pięciu sekundach oddał strzał.

Pani Odufua w ciągu około 9 sekund od oddania swojego pierwszego strzału leżała już na podłodze. Fox News poinformowały, że Odufua miała zakaz posiadania broni palnej ze względu na swoją przeszłość.

Z fox4kdfw:

Policja mówi, że Odufuwa miała zakaz posiadania broni palnej od 2018 roku z powodu jej wcześniejszej historii kryminalnej, która obejmuje aresztowania za napad na bank, podpalenie i fałszywe zeznania. 

Protokoły sądowe dostępne online pokazują, że niektóre ze spraw zostały oddalone, a podejrzana została uznana za osobę niekompetentną do zeznawania przed sądem. Ma ona również bogatą historię ocen zdrowia psychicznego po aresztowaniach.

Policja potwierdza również, że w 2016 roku podejrzanej dwukrotnie odmówiono sprzedaży broni palnej w lombardzie w Balch Springs z powodu nieuregulowanego mandatu drogowego.

To wydarzenie pokazuje przewagę uzbrojonego obrońcy znajdującego się bezpośrednio na miejscu zdarzenia, nad osobą która najpierw musi przyjąć wezwanie, a następnie dojechać na miejsce z innej lokalizacji.

Funkcjonariusz w tym przypadku działał szybko, strzelając w kierunku źródła zagrożenia w ciągu około pięciu sekund. Wydaje się, że Odufua zwróciła jego uwagę już wcześniej, jeszcze zanim zaczęła strzelać.

Jack Wilson, podczas incydentu w West Freeway Church of Christ w White Settlement, był na miejscu zdarzenia. Jack zareagował w ciągu kilku sekund celnym strzałem, który powstrzymał masowe morderstwo. (trybun.org.pl)

Eli Dicken, podczas niedawnego zdarzenia w Greenwood Park Mall w Indianie, był na miejscu i był w stanie powstrzymać masową strzelaninę w ciągu około 15 sekund. (www.ammoland.com)

We wszystkich tych trzech zdarzeniach obrońcy, którzy byli na miejscu, powstrzymali przemoc w ciągu kilku sekund. Ostro kontrastuje to z sytuacją w Uvalde w Teksasie, gdzie słabo dowodzona i zdezorientowana policja przez 77 minut stała w miejscu, nie mogąc ustalić kto dowodzi.

Stróże prawa ruszyli wtedy na aktywnego strzelca gdy 21 osób, w tym 19 dzieci niestety już nie żyło.

W Uvalde na miejscu zdarzenia nie było żadnego uzbrojonego obrońcy. Niektórzy przybyli dość szybko, ale potem się wycofali.

Nic nie zastąpi dobrego człowieka z bronią, który jest na miejscu i jest gotowy do natychmiastowego działania aby powstrzymać zagrożenie.

Różnica między Uvalde, gdzie zginęło 21 osób, a White Settlement, Greenwood Park Mall i Love Airport, gdzie zginęły dwie, trzy osoby lub nie zginął nikt polega na tym, że dobry człowiek z bronią był na miejscu i był zdecydowany jej użyć.

Dean Weingarten (gunwatch)

tłumaczył MR