Szef MSW i Prezydent: „Kupujcie broń do obrony przed super holokaustem przygotowywanym przez islamskich terrorystów.”

Tytułowe zdanie, to słowa jakie wypowiedział Minister Spraw Wewnętrznych oraz Prezydent do czeskich obywateli. Niestety nie chodzi ani o ministra Mariusza Błaszczaka ani o Prezydenta Andrzeja Dudę, a o Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej Milovana Chovaneca oraz Prezydenta Republiki Czeskiej Milosa Zemana.

Jak informuje express.co.uk takie słowa zachęty do kupowania broni wypowiedział minister spraw wewnętrznych Republiki czeskiej w ramach kampanii informacyjnej promującej nowe rozwiązania konstytucyjne w zakresie posiadania broni palnej. Czeskie MSW podjęło już inicjatywę szybkiego uchwalenia zmian w czeskiej konstytucji, których celem jest zapewnienie obywatelom Czech prawa do posiadania i noszenia broni oraz możliwości jej użycia w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.

Obecnie w Czechach liczących 10,5 miliona obywateli jest 300.000 posiadaczy pozwoleń na broń palną, którzy posiadają około 800 000 egzemplarzy broni. Coraz więcej Czechów uzyskuje pozwolenia na broń i ta sytuacja się nie zmieni.

(źródło express.co.uk)


 

Krótki komentarz. Żadnego z rządzących Polską polityków nie stać na takie słowa prawdy. Nasi sąsiedzi mają w tym zakresie błogosławieństwo od Boga, my nie mamy. To do Czechów ich prezydent i ich minister wypowiada takie mądre, zachęcające do posiadania broni i przyjazne zdanie. Nasi politycy zapewniają nas raczej, że jesteśmy przed terroryzmem zabezpieczeni, a jak kto się domaga pozytywnych zmian w prawie o broni to jest żądnym pieniędzy gun lobby.

Konieczne jest też pokazywanie Polakom dobrych przykładów z sąsiednich Czech. Powyższa informacji jest już nie pierwszym pozytywnym przykładem. Wcześniej były następujące wpisy: Czechy konsekwentnie przeciwko projektowanej europejskiej dyrektywie zaostrzającej zasady nabywania i posiadania broniCzeskie MSW przygotowuje konstytucyjne prawo do posiadania i noszenia broni w celu ochrony życia, zdrowia i mieniaZmiany konstytucyjne w Czechach, zapewniające prawo do broni dla obywateliProszę o rozpowszechnianie tej wiadomości. Polski rząd póki co w tej sprawie niczego nie pojmuje, a my musimy domagać się w tej sprawie pozytywnej zmiany. Pokażmy politykom PiS jak wygląda normalny dostęp do broni na czeskim przykładzie. Pokażmy im jak jak przyjaźnie mogą do obywateli mówić przedstawiciele najwyższych władz w sprawie dostępu do broni. To nasz obowiązek aby oddolnym naciskiem wymusić na rządzie PiS zmianę póki co antyobywatelskiej polityki dostępu do broni.

 

 • max-bit

  No i co tu powiedzieć ?
  Można się tylko zastanowić kiedy ten dzień nastąpi ?

  Resztą zastąpmy milczeniem.

  https://youtu.be/_zgOua4Ixjk?t=464

  “Ludzie na coś czekają … za późno …..la la la la ….”

  PS.
  Normalne media oczywiście milczą ale napływ nachodźców w cale nie zmalał (co nie którzy mówią że wzrósł).
  Odcięty został tylko przez szlak bałkański (dzięki takim krajom ja te byłej Jugosławii, oraz Węgry, Rumunia i oczywiście Czechy)
  Głębokie media mówią o napływie 4,5 mln nachodźców tylko do Niemiec.
  … Ilu ich już tam było ? Ilu w innych krajach ?

 • eeerrr

  Naród Czeski za pewnie był w przeszłości jak i obecnie jest w opiece Boga a narodem Polski opiekuje się chyba….Jahwe i dlatego tak nam się wiedzie od 1939 roku, o przepraszam historyków o wiele wiele wcześniej , jakieś po drodze chyba zabory i klęski powstań narodowych.Wtedy i obecnie tj. od 250 lat realizowany jest plan unicestwienia Polski a obecnie o zgrozo całego kontynentu.Jestem załamany polityką dawną jak i obecną naszych rządów, która zawsze prowadziła do naszej klęski.To nie lekkomyślność bądż głupota,to realizacja Planu. A oto dowód http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy-2015-06 Przepraszam KATOLIKÓW ja też jestem katolikiem.

  • Stirlitz

   Czesi w zasadzie są narodem laickim, niewiele osób deklaruje wiarę w Boga. Najwięcej wierzących jest na Śląsku Cieszyńskim, ale tam przodują protestanci.
   Może sama wiara nie wystarcza, może potrzebny jest jeszcze rozum?
   Idiotów nawet Bóg nie da rady obronić.

   • vilas

    dokładnie, Czesi są jednym z bardziej zlaicyzowanych społeczeństw Europy, ponadto to zagłębie pornografii 😉
    co Czechów odróżnia ?
    większy humor, spokój, dbanie o wygodę od nas,
    to naród który jest miły ale nie da sobie wejść na główe, ceni porządek i bezpieczeństwo – te cechy powodują, że Czesi zapiszą broń w konstytucji , bo cenią życie tu i teraz na planecie,
    u Czechów lewica – postkomuna, odpowiednik naszego SLD jest bardzo antyislamskie
    aczkolwiek i nasze SLD tym się od PO różni, że SLD nie jest zachwycone islamem,
    u Czechów jeszcze bardziej – a rządzi tam … właśnie lewica ale lewica anty-islamska ,
    rządy prawicowe sa na Słowacji,

    • makeintosch

     Brawo Czesi, w końcu lewica, która naprawdę prawidłowo rozumie troskę o obywatela!

   • eeerrr

    Tak Czechy są zlaicyzowane. Co nie przeszkadza aby były w szczególnej opiece Pana Boga jak zauważył trybun Andrzej, pasterz zostawia stado owiec aby odnależć tą zagubioną.Ale czy głupimi Bóg się opiekuje tego nie wiemy.

    • Stirlitz

     Chodziło mi o to, że Czesi nie liczą tylko na jakiś cud, na niesamowity przejaw Boskiej opieki. Używają rozumu i zdrowego rozsądku. Przykłady w historii są liczne, od obecnej gdzie władze Republiki Czeskiej nawołują do kupowania uzbrojenia przez okres międzywojenny gdy Czechosłowacja wybudowała 9000 schronów bojowych (bunkrów) na granicy z Niemcami (a docelowo schronów miało być16000).

     U nas ciągle liczymy tylko na cud. Czasem żeby cud nastąpił trzeba mieć trochę wkładu własnego.
     Jak w tym dowcipie gdy gość złorzeczył Bogu że nie może trafić w totolotka. I usłyszał głoś z niebios:
     -Daj mi szansę. Kup los.

  • Kazimierz Jodkowski

   “narodem Polski opiekuje się chyba….Jahwe”. Jest Pan katolikiem, a nie wie Pan, ze Krolową Polski jest Matka Boska? Nie Jahwe, a Matka Boska sie opiekuje jako krolowa narodem polskim. Zaczela sie opiekowac od ok. 1660 roku. Dokladnej daty nie chce mi sie szukac w internecie, bo wiem, jakie byly skutki tej opieki. Polska zaczela slabnac, zeby po 100 latach opieki Matki Boskiej zaczac po kawalku tracic niepodleglosc, az ja utracila na poltora wieku. Potem jeszcze taki drobiazg byl jak hekatomba 6 milionow obywateli w czasie II wojny swiatowej i pol wieku niewoli komunistycznej. Moze by sie dalo jakos zdetronizowac naszą krolową?

   • eeerrr

    Może wtedy ok.1660 roku jak Pan pisze w podobny sposób “zawierzono” Polskę jak niedawno dokonano “intronizacji” jej syna w Łagiewnikach.Miała być intronizacja a było “zawierzenie”.To co było w 1660 roku?. Dlatego tak nam idzie….. “jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubańczykom”. Dopatruję się że chciano gdzieś zagrać z Bogiem nieuczciwie.No i “wyszło”.Bez urazy. https://www.youtube.com/watch?v=2Tfd2AyZJ8E

 • vilas

  jeśli media nie przekłamują i on autentycznie tak powiedział, to znaczy że Czesi i Węgrzy są najmądrejsi w Europie

 • Woj Wol

  Wierzyć się nie chce, że takie coś dzieje się raptem 25 kilometrów od mojego domu. Gratulacje dla odwagi Pana ministra i Obywateli czeskich, którzy wybrali takich a nie innych polityków!

  • Stirlitz

   Ehhh, nic tylko zwijać manele. Do normalności jeden krok.

 • KBPol

  Treść tego apelu mnie nie zaskakuje! Ale zaskakuje mnie kto to wypowiedział, czyli na jakim szczeblu! Jak do tego odniosą się nasi rządzący? Kaczyński (=Błaszczak), Szydło, Duda, Macierewicz?! Każdy kto może niech dociera z tą informacją do nich i naciska na nich!

  • Prawdopodobnie będzie zero reakcji z ich strony i zero reakcji w mediach głównego ścieku.

 • EDiox

  Kolejny powód żeby rozpocząć naukę Czeskiego, jedna z niewielu ostoi normalności na świecie.

 • Wojciech Kapeliński

  Ciekawe jest jest z posiadaniem broni przez cudzoziemców mieszkających w Czechach.

 • Bama Kala

  a u nas wciąż u władzy komuna

 • Rob Veggett

  Łuki, kusze i strzały to wcale nie są przestarzałe bronie i też warto się zaopatrzyć w nie.

  • norfonde

   To zaopatrz się w kuszę, ale spakuj szczoteczkę do zębów i trochę żarcia zawczasu 😉

  • Tomasz Rodak

   Na kusze też potrzebne jest pozwolenie.

   • Stirlitz

    A w Czechach wystarczy mieć 18 lat. Tam władza jakoś nie robi problemu z tego że obywatel chce sobie z kuszy strzelać.

    A u nas 1300 zł za pozwolenie i jeszcze trzeba umotywować po co kusza jest potrzebna.

  • Jarek Lew

   Czas potrzebny na oddanie celnego strzału z broni wynosi trochę ponad 1 sek. w tych samych warunkach łuk potrzebuje 3x więcej przy założeniu że jesteś Robin-Hood’em, ewidentnie są przestarzałe. Czarno prochowce są w miarę porównywalne do czasu oddania 6-ciu strzałów.
   Kusza – jak już zauważyli przedmówcy wymagane pozwolenie, poza tym Val Helsing jedynie posiadał wielostrzała, reszta wad ta sama to w łuku. Przy większych dystansach musisz liczyć trajektorie lotu i o chybienie nie trudno.

 • Erorch

  Zawsze uważałem Czechów za naród zepsuty i historycznie skończony.

  Jak widać myliłem się.

 • KBPol

  “Tytułowe zdanie, to słowa jakie wypowiedział Minister Spraw Wewnętrznych oraz Prezydent do czeskich obywateli. Niestety nie chodzi ani o ministra Mariusza Błaszczaka ani o Prezydenta Andrzeja Dudę, a o Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej Milovana Chovaneca oraz Prezydenta Republiki Czeskiej Milosa Zemana.”

  Jedno słowo w powyższym jest zbędne: “czeskich”. Bo chyba oczywistym jest że polscy politycy (minister SW i Prezydent) nie apelowali by do obywateli Czech w takiej sprawie?!

  Należy tę informację wykorzystywać maksymalnie wszędzie gdzie tylko się da. I NACISKAĆ NA NASZYCH POLITYKÓW! Tych z PiSu! Niech się wypowiedzą jednoznaczne czy w tym roku zamierzają zmienić prawo odnośnie pozwoleń na broń czy nie! Jeśli będą przeciw lub dalej będą ściemniać to trzeba dać sobie z nimi spokój i zacząć ich traktować jako wrogów niezależnie od ich motywacji (głupcy czy zdrajcy)!

 • Tomasz Rodak

  Nie wiem czemu ale przypomniała mi się kampania wyborcza PiS/u na stronach ROMB/u 🙁

  • vilas

   ale wybraliśmy w 2015 mniejsze zło
   nie wybieraliśmy między dobrem a złem,
   wybieraliśmy mniejsze zło,
   wybieraliśmy komu jesteśmy bardziej przeciw,
   co by było jakby nie wygrał PiS ?
   u mnie w Warszawie miałbym grupki patroli szariatu,
   być może kilku z nas miało by już postępowanie za “mowę nienawiści”,
   ze sprywatyzowanych lasów zapłacono by amerykańskim żydom a to co zostało poszło by na utrzymanie migrantów Merkel,
   prasa donosiła by o polskich obozach zagłady, a pieniądze które poszły na 500+ poszły by na nowe limuzyny dla krewnych posłów PO ,

   wybraliśmy mniejsze zło i wtedy nie było wyboru (to znaczy był – Kukiz, ale skąd można było przypuszczać, że Kukiz okaże sie okej)

   gdyby nie wygrana PiS nie było by ujawnienia szczegółów Amber Gold, nie było by telewizji innej niż opcja TVN / GW,

   pewnie że nie jest idealnie, pewnie że nie jest dobrze, ale czy mogło być lepiej ? chyba nie

   • Franek Pokrywko

    Ale paranoje to ty lecz

 • Jakub

  ja tam politykę PiS w tej kwestii rozumiem,jednak temperatura sporu politycznego w Czechach jest dużo niższa…

  • vilas

   bo w Cz poziom zdrady był niższy
   w Cz nie ma różnic w kwestii takich priorytetów jak własne bezpieczeństwo, tym Czesi różnią się od innych, że tam takie rzeczy sa konsensusem,
   a w PL i szczególnie na zachodzie – nie

 • Starypryk

  Widać w Czechach Postkomunistyczny beton wymarł szybciej niż dzieje się to u nas i stąd mogą robić to co robią,po drugie, to wcześniejsze poluzowanie dostępu do broni rozkręciła im biznes ,plus zapowiadana zmiana w konstytucji która ten biznes ma ochronić przed UE ,nic tylko pogratulować i zazdrościć poszerzania sfery wolności .

  • Krzysztof Jabłoński

   W Czechach zdaje się, nie było postkomuny w ogóle. Wywalili całe ich czerwone towarzystwo na zbity pysk, jak to należało zrobić i mają porządek.

 • Pingback: Dyrektywa o broni palnej w Parlamencie Europejskim, wkrótce ważne głosowanie. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Czas oznaczyć się żółtą sześcioramienna gwiazdą, bo historia toczy się według tych samych reguł... | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Václav Klaus: "Nadszedł czas, aby przygotować wyjście z naszego kraju z Unii Europejskiej" | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Czescy politycy o prawie do broni, przy okazji wyborów zostali przepytani przez obywateli | Andrzej Turczyn()