Václav Klaus: “Nadszedł czas, aby przygotować wyjście z naszego kraju z Unii Europejskiej”

Václav Klaus jest byłym prezydentem Republiki Czeskiej, przeciwnikiem politycznej poprawności i islamizacji. W swoim oświadczeniu wyraża oburzenie z powodu próby nałożenia przez Unię Europejską kontyngentów imigrantów na Czechy poprzez sankcje i inne środki przymusu. Widzi w tym tyranię Brukseli oraz powód tego, że Czesi muszą wycofać się z Unii Europejskiej.

( źródło brutalist.press)


Czesi w regionie Europy środkowej, zdają się być najtrzeźwiej stąpającymi po ziemi. W czasie gdy Jarosław Kaczyński uskutecznia poprawność polityczną, na zwolenników opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej mówi awanturnicy polityczni, osoby publiczne w Czechach prezentują wyjątkowo trzeźwy ogląd rzeczywistości.

Tyrania Unii Europejskiej.

Czas by to dotarło do partii rządzącej, że Unia Europejska buduję tyranię, najpierw nad państwami członkowskimi, a gdy złamie ich opór tyrania dotknie i obywateli. Ta tyrania może powstać “demokratycznymi” metodami. Czas aby w Polsce politycy PiS zaczęli mówić o konieczności opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

Zadaję sobie pytanie: Kto jest awanturnikiem politycznym, czy ten kto chce wyjść z Unii Europejskiej, czy raczej ten kto chce być w Unii Europejskiej, która na siłę wciska nam terrorystów pod postacią przymusowej relokacji imigrantów?

Panie Jarosławie Kaczyński, czas powiedzieć: zmieniłem zdanie!

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.

 • Ale J.Kaczyński tego nie przeczyta…

  • Andrzej Turczyn

   A ja tam wierzę w niemożliwe 🙂

   • I tak trzymaj!!! 🙂

    • Matthew

     najważniejsze wybrać Korwina do sejmu w 2019 aby Kaczyński usłyszał od niego z mównicy trochę prawdy i logiki

 • Andrzej Adamowicz

  Kurczowe trzymanie się OE jest mało racjonalne. Urzędnicy unijni nie służą naszym interesom a szkodzą. Warto zacząć oswajać się z myślą o konieczności opuszczenia “pijanego” towarzystwa i zacząć trzeźwieć na dobre.

 • Nie wiem jak to dokładnie działa, ale podobno Polska jest już tak uzależniona i zadłużona od UE i w ogóle od obcego kapitału, że wyjście z UE jest niemożliwe albo wiąże się z ruiną państwa polskiego.

  • Mariusz Koźniewski

   Wydaje mi się, że już nic więcej zrujnować w Polsce się nie da. Jakby nie patrzeć jesteśmy rynkiem z 38 milionami potencjalnych konsumentów, z którymi każdy musi się liczyć. Obcy kapitał jest nastawiony na zarabianie pieniędzy a pieniądz jak wiadomo nie śmierdzi.

  • Andrzej Turczyn

   Wyjście z EU nie oznacza, że z Polski wyniosą się inwestorzy. Wystarczy obniżyć im podatki i zostaną, nawet przyjdzie ich jeszcze więcej.

   • Bartosz Skowroński

    obniżyć podatki to jedno. Ja bym był za tym aby je uprościć do formy Firmy płacą 1-2% obrotu. bez jakichkolwiek odliczeń i odpisów. A osoby fizyczne na poziomie 10% obrotu (jakiegokolwiek przychodu, ew. zwolnienie na linii dzieci-rodzice-dziadkowie). Właściciel firmy płaci podwójnie najpierw 1-2% (podatek firmy) a potem 10% co bierze dla siebie. (korzystanie prywatnie z mienia firmowego dopuszczalne po podatku od wartości tego mienia 5% jego wartości).
    I prywatnie 10% obowiązuje każdego niezależnie czy jest żebrakiem i ma oddać 10% podarowanych pieniędzy czy miliarderem to też 10%.

    ps.
    wiem że to nie przejdzie bo z 2mln ludzi w Polsce straciło by pracę bo do czego byli by w 95% potrzebni np: doradcy podatkowi, księgowi, kontrolerzy podatków, skoro wszystko było by jasne proste i logiczne. Musieli by z “darmozjadów” stać się produktywnymi pracownikami wytwarzającymi dobra i usługi potrzebne na rynku.

 • Starypryk

  Przez 25 lat zrobiono wszystko, by ten kraj ,nie rozwijał się technologicznie , w jakijej kolwiek praktycznie dziedzinie ,nie był konkurencją dla zachodu ,jedynie montownie i usługi, plus, dwu milionowa emigracja ,wykształconych ludzi .
  i tak na dobrą sprawę nie bardzo wiadomo która decyzja jak przyjdzie ją podjąć będzie gorsza .

  • Matthew

   trzy milionowa emigracja

 • Robert N

  Cóż, po raz kolejny Czesi pokazują nam, że to normalny kraj

 • Józef Kowalik

  Jako osoba stojąca z boku może takie teksty głosić bo jest byłym, tak jak i wy możecie a nawet powinniście głosić swoją wizję wyjścia bo wywieracie presję nie na naszym obecnym rządzie tylko na brukselce .Naszym interesem jest bycie w strukturach UE ale tej jaką chcieli ojcowie założyciele a nie obecnego eurokołchozu .Ten kto nawołuje rządzących do głoszenia woli wystąpienia życzy naszemu krajowi jak najgorzej bo taką alternatywę trzeba brać pod uwagę a nawet czynić pewne przygotowania ku temu ale takie rzeczy nie robi się przy podniesionej kurtynie ,czym skończyłoby się wyjście gdyby banki w 85% należały do obcego kapitału itd ,no czym?Aby wyjść trzeba być gospodarczo i militarnie mocnym ,może nie zauważyliście ale są właśnie czynione ku temu starania .Takie rzeczy mogą wypisywać tylko ludzie zmanipulowani albo ruskie trolle ,mam nadzieję że prędko nie będziecie mieli wpływu na politykę