Antifa jest lewicową organizacją próbującą zburzyć Amerykę – a może by tak popatrzeć jeszcze szerzej…

Emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda Alan Dershowitz powiedział we wtorek w programie “Fox & Friends” w stacji FoxNews , że Antifa (Anti-Fascist Action) jest organizacją stosującą przemoc i próbującą zburzyć Amerykę.

Dershowitz powiedział: „Uważam, że obowiązkiem liberałów jest przeciwstawianie się tym lewicowym ekstremistom”, oraz dodał, że nie powinni oni dopuścić, by z członków agresywnych lewicowych frakcji robić bohaterów.

Profesor, który znany jest ze swoich liberalnych poglądów, powiedział także, że usuwanie z całego kraju pomników konfederatów, ponieważ ktoś uważa je za obraźliwe, stwarza niebezpieczny dla historii precedens.

“Nie gloryfikujmy agresywnych ludzi, którzy burzą te pomniki (…) wielu z nich, nie wszyscy, ale wielu próbuje zburzyć Amerykę” – dodał Dershowitz.

“Antifa to organizacja antyamerykańska, przeciwna wolnemu rynkowi, komunistyczna i socjalistyczna, która stara się cenzorować wolność słowa na kampusach uniwersyteckich (…) używa ona przemocy, a to, że jej członkowie przeciwstawiają się faszyzmowi i paru pomnikom, nie znaczy, że powinno się robić z nich bohaterów lewicy” – mówił.

“Ja jestem liberałem i uważam, że obowiązkiem liberałów jest reagowanie przeciwko lewicowym radykałom, tak samo jak obowiązkiem konserwatystów jest reagowanie przeciwko radykalnej prawicy” – powiedział profesor.

Dershowitz przyznał także, że część historycznych monumentów bardziej pasuje do muzeów, ale liberałowie nie powinni zachowywać się jak stalinowcy i próbować wymazać bądź zmieniać historię.

Profesor wskazuje, że “jeśli zacznie się na nowo pisać historię amerykańskich Afroamerykanów w tym kraju (USA), to należy zacząć od nowa pisać historię dyskryminacji innych grup w Ameryce, jak Żydów, kobiet czy Japończyków”.

W lipcu br. Dershowitz, który jest prawnikiem i komentatorem sceny politycznej oraz “liberalnym zwolennikiem Hillary Clinton”, chciał opublikować felieton w gazecie “The New York Times” (NYT), ale został zignorowany, bo jego punkt widzenia nie zgadzał się z reprezentowanym przez gazetę.

W felietonie tym profesor ocenił, że prezydent USA Donald Trump prawdopodobnie nie popełnił przestępstwa, zwalniając dyrektora FBI Jamesa Comeya. Jak dodał, starał się “dotrzeć do liberalnych mediów”, ale jego punkt widzenia nie zgadzał się “z prezentowaną przez nich (NYT) narracją”.

Joanna Korycińska (PAP)


 

Mechanizm wszędzie ten sam. U nas też spuszczeni zostali ze smyczy UBywatele RP i różni inni podżegacze i nawołujący do siłowego rozprawienia się z polskim rządem. W zachodniej Europie islamiści i lewacy (zamieszki w Hamburgu) destabilizują codzienność. W każdym zakątku cywilizowanego świata jest zamieszanie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, że to przypadkowe zjawisko? Byłoby to wyjątkowo naiwne.

Od monumentu gdy wcielone zło (komunizm) zostało zinstytucjonalizowane, gdy powstało imperium zła w postaci Rosji, a teraz zaczynają angażować się komunistyczne Chiny, “walką o pokój” zajmują się właśnie te systemy. Od dziesięcioleci komuniści tracą pieniądze i siły na “walkę o pokój” zinstytucjonalizowany pod ich skrzydłami. Kiedyś na terenie Ameryki o pokój “walczyli” naćpani hipisi, teraz o pokój “walczą” antyfaszyści. Przypominam, że tow. Stalin zawsze był wielkim, w skali całego świata, antyfaszystą!

Moim zdaniem bardzo ciekawe światło rzuca coś co znalazłem dzisiaj w sieci. Dzisiaj trafiłem na Twitter na bardzo ciekawą rzecz. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad z oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB), specjalistą od organizacji terrorystycznych. Powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

 

Moim zdaniem oni wszyscy mają jednego możnego władcę. Nie podam nazwiska, ale moim zdaniem można go szukać rozglądając się po Pekinie lub Moskwie. Z tym patrzeniem będzie w Polsce niestety trudno i coraz trudniej, bo w katolickim państwie źle się patrzy z podejrzliwością na miejsca, które miłuje duchowy szef Polaków. Duchowym szefem Polaka-katolika jest Franciszek Papież, a Franciszek Papież szczególnym i to pozytywnym zainteresowaniem obdarza Pekin i Moskwę. Czy ktoś zaprzeczy tym faktom?

Oj czarno widzę przyszłość Polski… chyba, że Polacy w miejsce Franciszka uznają za swojego duchowego szefa Jezusa objawionego w Biblii i to bez czyjegokolwiek pośrednictwa, indywidualnie każdy Polak z osobna. Zdaje mi się, że innego rozwiązania nie ma. Ta walka toczy się najpierw w umysłach, tam kształtuje się pojęcie fałszu i prawdy. Gdyby ktoś chciał Nowy Testament aby poznawać prawdę, wyślę z wielką radością. Nowy Testament jest lekarstwem na wiele rodzajów głupoty. Szczegół we wpisie – Dostawa amunicji na zło, głupotę i socjalizm.

 • Tomasz

  Czy mógłby Pan wrócić do propagowania racjonalnego patrzenia na sprawy broni zamiast atakować katolików? Jeżeli chce Pan budować konflikty religijne w środowisku strzeleckim to prosze kontynuować. Ale na pewno nie wpłynie to pozytywnie na to środowisko, a nawet może doprowadzić do rozłamów. Ja też mam swoje ale do aktualnego papieża ale to jest blog o broni do kroćset!

  • EDiox

   Ojtam ojtam, Bóg jest jeden. A jeśli ktoś ma problem z wytykaniem błędów kaście kleryków, to jego problem.

   • Tomasz

    Ale ja nie twierdzę, że jest kilku i nie mam problemu z wytykaniem błędów różnym kastom, w tym i papieżom. Natomiast z tego co pamiętam to blog jest o innej tematyce i to nie pierwszy raz kiedy szanowny autor urządza sobie wycieszki pod adresem “głupich katoli” którzy nie myślą samodzielnie tylko słuchają papieża.

    • EDiox

     Kiedy w ogromnej większości to prawda, to prawdy nie wolno pisać?

    • Andrzej Turczyn

     Wiele razy pisałem o tym, że posiadanie broni to nie jest zabawa w dziurawienie kartek na odległość. Posiadanie broni to zjawisko społeczne, bardzo związane z wartościami. Pisząc o broni muszę pisać o wartościach. Katolicyzm jest wpleciony w system wartości. Gdy będzie mówił prawdę, będę chwalił. Gdy będzie nas ogłupiał, też będę o tym pisał.
     Mam nadzieję, że rozumiecie to, że jest zupełnie normalne.

     • Capribestyja

      Ja oczywiście rozumiem. Za to nie rozumiem tego że atakując katolicyzm i gloryfikując protestantyzm skrupulatnie pomija i przemilcza Pan grzechy i skutki reformacji.
      Ot żeby daleko nie szukać. Czy aby obecna ogłupiona, zlaicyzowana, zastraszona i islamizowana zachodnia Europa nie stała się taka po tym jak ogłupił ją niejaki Luter ? Czy aby główny winowajca naszych wszystkich obecnych nieszczęść, twórca chyba najbardziej szkodliwej ideologi w dotychczasowej historii ludzkości, niejaki Karl Marks nie urodził się w rodzinie protestanckich konwertytów z judaizmu ? Czy przypadkiem wielka protestancka Ameryka, niech ją bóg błogosławi, nie jest przypadkiem ojczyzną pewnego nurtu który szczególnie sobie upodobał i z lubością rozwijał niejaki Adolf H, zwanego eugeniką ? A skoro przy wielkiej protestanckiej Ameryce, niech ją bóg błogosławi, jesteśmy to czy przypadkiem u podstaw założenia owego państwa nie leży pierwszy i niewykluczone że największy holokaust nowożytnych czasów ? Indianie w końcu sami się nie wymordowali mimo wojen jakie między sobą prowadzili. Fakt że imprezę zaczęli Hiszpanie, ale skończyli Francuzi i Brytyjczycy. Rewolucja Francuzka i jej następstwa to też w głównej mierze dzieło reformacji. Jakoś reformatom nie przeszkadzało, mimo że ponoć wierzą w tego samego Boga, niszczyć katolickich świątyń i mordować katolickich kapłanów. Ciekawe gdzie w Biblii na którą tak ochoczo się wszyscy reformaci powołują jest zapisany taki nakaz. Mógł bym tak długo ale nie o tym jest ten blog.
      W ramach dygresji napomnę jeszcze tylko że owa wielka protestancka Ameryka, niech ją bóg błogosławi , została zbudowana głównie rękami katolickich robotników w tym i mojego dziadka, na co są dowody w archiwum Forda. Można to sprawdzić na ich stronie. Henry przy całej swojej smykałce do interesów dbał też o socjal swoich pracowników a do tego potrzebne mu były statystyki których prowadził całe masy a z których można sie dzisiaj wielu ciekawych i zaskakujących rzeczy dowiedzieć.
      Tak więc nie róbmy z siebie hipokrytów i nie uprawiajmy propagandy jak TVN i Gazeta Wybiórcza, wyolbrzymiając jedno a pomijając drugie żeby sobie nie skalać niepotrzebnie lansowanych wizerunków.

     • EDiox

      Fakt ale czy trochę nie za dużo przypisujesz protestantom, np. hitlerowskie pojmowanie eugeniki? Ja na ten przykład, bym był za dobrowolnym systemem który by pozwolił ocenić czy moje ewentualne dzieci nie urodzą się nieuleczalnie chore, miał bym szanse w ten sposób zdecydować się np na adopcję. Podobnych do niemieckiego wypaczeń na przestrzeni dziejów jest pełno, i to na całym świecie i w każdej religii. Zawsze znajdzie się świr z władzą który wynaturzy najszczytniejsze idee. Natomiast teraz trzeba pisać o tym co tu i teraz, a nie o przeszłości. Nie zrozum mnie źle, należy pamiętać o krucjatach, holokaustach, “młocie na czarownice” i “rezerwatach Indiań” aby nigdy to się nie powtórzyło. Lecz nie widzę sensu w licytowaniu się kto jest bardziej/mniej zbrukany krwią.

     • Capribestyja

      Cóż. Nie jest moim zamiarem licytować się i dowodzić kto ma więcej brudu za pazurami. Po prostu wypisałem proste ogólnodostępne fakty w odpowiedzi na agresję ze strony Pana Trybuna również pod moim adresem. Owszem w katolicyzm jest wpisana pokora, zrozumienie i nakaz nadstawiania drugiego policzka. Jestem katolikiem i to przyjmuję ale jestem też Polakiem a jako taki nie zamierzam pozwalać okładać się bezkarnie po ryju. Mam swój honor i godność.
      Nawiasem mówiąc zupełnie nie rozumiem postępowania naszego gospodarza. Z jednej strony doprasza się o dotację na działalność a z drugiej strony obraża potencjalnych sponsorów. Ja rozumiem takie postępowanie w wielkiej protestanckiej Ameryce. Srał pies tych paru tamtejszych katoli i ich grosze. No ale w bądź co bądź, wciąż katolickiej Polsce takie postępowanie to, jak by nie patrzeć, strzał w stopę. JA nie twierdzę że ma zacząć włazić w tyłek wszystkim katolom. Ale chociaż mógł by sie nieco hamować w swoich wypowiedziach. Umiejętność zrównoważonego wypowiadania się to cecha dobrego polityka i klucz do sukcesu. Panu Turczynowi najwyraźniej na sukcesie nie zależy. Dlatego choć miałem dotować tłumaczenie czeskiego dokumentu i działalność bloga, to z tego zamiaru zrezygnowałem po ostatnich wypowiedziach tutejszego gospodarza. Przynajmniej na razie. Oczywiście w kwestii broni Pan Turczyn ma moje pełne wsparcie. Jak będzie trzeba coś podpisać, podpiszę. Coś wysłać, wyślę. Ale pieniędzy mieć nie będzie. “Taki mamy klimat”

     • EDiox

      Rozdziel zwykłych katolików od oderwanego od ziemi kleru a nie będziesz czuł się znieważany.

     • Capribestyja

      W porządku. To uprzejmie proszę o pisanie “ogłupiały kler katolicki”, bo nie przeczę że jest taki i to całkiem sporo a nie katolicy. Proszę nie uogólniać do wszystkich. Proszę to rozdzielać a nie będzie nieporozumień.

  • Krzysztof Jabłoński

   Blog jest o tym, o czym sobie autor życzy, żeby był.

   • Tomasz

    To niech zmieni jego nazwę z “Trybun broni” na “O wyższości protestantyzmu nad katolicyzmem”. Wtedy będę wiedział, żeby nie wchodzić bo mnie takie dyskusje nie interesują. Natomiast dzielenie ludzi na lepszych i gorszych do niczego dobrego nie prowadzi. Szczególnie w naszym dosyć małym środowisku strzeleckim konflikty na pewno są potrzebne…

    • Andrzej Turczyn

     Moje pisanie o broni, moje rozumienie istoty i powagi tego zjawiska społecznego wynika z tego, że jestem protestantem. Nic na to nie poradzę i taki już będę. Niestety dostrzegam też “zasługi” katolicyzmu w obecnym stanie tego zjawiska w Polsce i też nie mam zamiaru przestać o tym pisać.
     Bardzo cenię sobie prawdę, chociaż wiem, że prawda boli.

 • Arkadiusz Kozieł

  Gdyby Polacy słuchali Papierza, to jeszcze nie byłoby tak źle, ale u nas słuchają głównie jednego belzebuba z Torunia. I to jest faktyczny problem naszej ojczyzny.
  A co do wszelkich religii i w ogóle jakiegokolwiek kapłaństwa, to zauważcie, że na przestrzeni dziejów wykorzystywali oni prosty lud w najprzeróżniejszy sposób.
  Co najgorsze, prowadziło i prowadzi to zawsze do podziałów ( tu też ) a jest z korzyścią dla tych kapłanów, imamów, ajatollahów, rabinów i jak tylko sobie ich nazwiecie.

  • Krys53

   kolego “papieża” a w sumie to Rodzina Radia Maryja to ewenement socjologiczny i biznesowy, można sie z nimi nie zgadzać ale po prawdzie nie ma takiego przykładu budowy czegoś od dołu, z “wdowim groszem” i z sukcesem na wielu polach, oprócz pracy duszpasterskiej jest to świetny case study dla studentów zarządzania, ekonomii i socjologii/politologii – ja od kilku lat mówię studentom o RRM jako przykładzie wszechstronnej przedsiębiorczości a oni gęby rozdziewają…
   tylko mi nie odpisuj propagandowych bzdur z rodziny TVN i GW…
   a na marginesie gdyby nie chrześcijaństwo to by nie było uniwersytetów, swobody głoszenia poglądów (choć różnie to było), świętej inkwizycji (i tu wg prawdy to protestanci setki, tysiące razy więcej spalili “czarownic” niż katole) która była początkiem prawdziwych sądów, zabytków kultury i techniki itd…
   resztę napisał wyżej Capribestyja

   • Arkadiusz Kozieł

    Ja nie jestem przeciwnikiem żadnej religii, ja jestem przeciwnikiem ich wykorzystywania do ogłupiania prostych ludzi i do wykorzystywania ich do złych celów.