25 mln zł na części do pistoletów i Beryli.

(defence24.pl) Fabryka Broni “Łucznik” w Radomiu otrzymała kontrakt na dostawę technicznych środków materiałowych do broni strzeleckiej dla Sił Zbrojnych RP. Łączna wartość kontraktu, rozpisanego na lata 2016-2020, to 25 mln zł.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w Wałczu, Fabryka Broni “Łucznik” dostarczy dla wojska zestawy części zamiennych, zestawy obsługowo–remontowe i sprawdziany do broni strzeleckiej. Wśród wymienionych modeli, dla których przeznaczone są techniczne środki materiałowe, znajdują się pistolety P-83, pistolety maszynowe PM-84 Glauberyt oraz karabinki wz.96 BERYL i MINIBERYL. Wartość kontraktu, rozpisanego na lata 2016-2020, wynosi 25 mln zł.

(źródło defence24.pl)


 

 

Krótki komentarz. Wolałbym przeczytać, że FB Radom przyspiesza projekt karabinka MSBS 5,56 oraz pistoletu PR-15 Ragun. W miejsce tego co czytam? Wojsko kupuje części do reanimowania pistoletów p-83. Stare złomy, bez zdolności w konkurowania z jakąkolwiek bronią krótką używaną przez nowoczesne armie. Oby okazało się, że z tych 25 milionów złotych na części do tych pistoletów wydatkowana jest niewielka kwota, bo naprawdę szkoda forsy na reanimowanie złomu.