Czy żołnierze WOT będą przechowywać broń w domu – wraca dyskusja w tej ważnej sprawie

To jest wiadomość i temat na rozmowę! Portal wiadomosci.onet.pl zawiadamia, że toczą się dyskusje, żeby żołnierze obrony terytorialnej mogli zabierać karabiny do domu i przyznam się, że ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania – powiedział w rozmowie z “Polska The Times” płk Paweł Wiktorowicz, dowódca 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie odcina się od tej opinii rzecznik WOT twierdząc, że opinia płk. Wiktorowicza jest jego osobistym zdaniem – o tym też zawiadamia wiadomosci.onet.pl. Niepotrzebnie, bo jak byłem w dowództwie WOT w Warszawie to na własne uszy słyszałem od bardzo wysokiego oficera WOT, podobną do pana płk. Wiktorowicza opinię.

W Szwecji istnieje obrona terytorialna od 1945 roku. W 2006 roku był tam jeden wypadek z bronią – to chyba Polacy nie głupsi i nie ma się czego obawiać?!

Porozumienie z policją, na mocy którego broń indywidualna żołnierzy Obrony Terytorialnej miałaby być przechowywana w policyjnych magazynach, nie doszło do skutku. Aktualnie broń WOT jest przechowywana w magazynach wojskowych i jest to rozwiązanie, które wypacza istotę obrony terytorialnej.

Oczywiste jest dla mnie, że za czasów szefowania w MON ministra bez soli, ministra bez wyrazu i własnego zdania, czyli ministra Błaszczaka, nie ma mowy o tym aby podjęto jakiekolwiek śmiałe decyzje.

Dla zaangażowanych i zainteresowanym możliwością korzystania przeze mnie z serwisu PAP zawiadamiam, że lada  moment kolejna, comiesięczna płatność za dostęp do serwisu.

 

Płk Kukuła: “Scentralizowane” przechowywanie broni OT.