Na polskiej Wikipedii pojawił się artykuł o sprawie dotyczącej amerykańskiego prawa do broni – District of Columbia v. Heller

Zawiadamiam, że na polskiej Wikipedii pojawił się bardzo obszerny artykuł poświęcony sprawie District of Columbia v. Heller. Stało się to dzięki zaangażowaniu Rafała Drobnika, który poświęcił czas i opracował oraz wstawił materiały zgromadzone na trybun.org.pl.

Zobaczcie jak z korzyścią dla ogółu Polaków można złożyć w całość wysiłki nas wszystkich.

Zaczęło się od mojego pomysłu przełożenia artykułu z Wikipedii angielskiej na ten temat. Tłumaczenie wykonał Piotra Braune i zostało ono zamieszczone we wpisie Sprawa District of Columbia przeciwko Heller – ujęcie wikipedyczne.

Po tym tłumaczeniu zainteresowanie sprawą wzrosło, ogłosiłem zbiórkę funduszy zaangażowanych czytelników bloga na tłumaczenie wyroku District of Columbia przeciwko Heller z pisemnym uzasadnieniem. Udało się zebrać i zapłacić za tłumaczenie ponad 1800 zł, co zaowocowało wpisem pt. Przełomowa dla amerykańskiego prawa do broni sprawa District of Columbia przeciwko Heller – wyrok z uzasadnieniem.

Po tym wszystkim Rafał Drobnik usiadł za komputerem i złożył to wszystko w całość, nadając wpisowi w Wikipedii odpowiedni kształt. W konsekwencji cała Polska i wszyscy Polacy mają źródło wiedzy o naprawdę istotnym wyroku o amerykańskim prawie posiadania broni.

Na podstawie tego artykułu przeciętny Polak będzie mógł poznać naprawdę wiele szczegółów o tym jak w Ameryce wygląda prawo do broni. To wiedza niezwykle cenna, bo przekonania kształtowana przez propagandę o Ameryce, istotnie odbiegają od faktów. Teraz cała Polska można poznać fakty.

Jestem zadowolony, bo właśnie tak powinno wyglądać nasze współdziałanie. Ktoś wpada na pomysł, ktoś robi część roboty, inni dokłada się pieniędzmi, a efekt jest naszym wspólnym dziełem.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl