Zdaje się, że policja zatrzymała legalnego posiadacza broń, który spacerował pijany z bronią i jeszcze z ziółkami

Białostocka policja na swojej stronie zamieściła taką oto wiadomość:

Brzmi ciekawie, ale któraś część tej wiadomości jest fałszywa. Nie mam pojęcia, która, możliwości jest kilka. Nie można posiadać broń samoczynnej, tj. pistoletów maszynowych na pozwolenie na  broń. Nie wiem zatem czy panom policjantom pomyliło się to co pan przenosił, czy to, że miał pozwolenie na broń. A  może miał dopuszczenie do broni i rzeczywiście szedł z czymś samoczynnym. Nie ma to większego znaczenia.

A poza tym, to pan z bronią, mający pozwolenie na broń, pijany, z ziółkami w kieszeni, idący ulicy jest zwyczajnym idiotą. Niech sam w swojej sprawie złoży wniosek o cofnięcie mu pozwolenia na  broń, przynajmniej w ten sposób zachowa się przyzwoicie. Klub strzeleckie do którego należy zaś niech go wyrzuci z hukiem.

Myślę sobie tak. W ten kraj jest wielkie zapotrzebowanie na jakąś poważną aferę w wykonaniu legalnego posiadacza/y broni. Jestem przekonany, że są ludzie, i to ludzie posiadający naprawdę sporo władzy, którzy tylko czekają na pretekst aby rozpocząć krucjatę zmierzającą do całkowitego zakazania posiadania broni.

Musimy zdawać sobie z tego sprawę i nie dawać pretekstu do utrudniania praworządnym Polakom posiadania broni. Oczywiście, że taki jednostkowy przypadek nic nie znaczy. Oczywiście nic się nie stało. Oczywiście nie są winni inni cudzej głupoty. Problem tylko w tym, że dla lewicowej propagandy rozumne argumenty nie mają znaczenia, ważne są emocje i propaganda. Do tego potrzeba iskry i takie zdarzenia jak to, takie iskry powoduje.

Musimy w pewnym sensie pilnować sami siebie, aby nie dawać powodu do ataków na środowisko legalnych posiadaczy broni.

Zastrzeżenie czynię takie: zakładam, że wiadomość policyjna zawiera informacje prawdziwe w zasadniczym zakresie, nie wykluczam, że jest zupełnie naciągnięta, już widziałem i takie, że strzelanie z zabawki na ulicy było uliczną strzelaniną.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP.

Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.