Włoski Senat liberalizuje dostęp do broni dla Włochów, aby mieli się czym broni przed gangami imigrantów

Portal polityka.pl zawiadamia, że w zeszłym tygodniu włoski Senat uchwalił pakiet ustaw przygotowanych przez ministerstwo spraw wewnętrznych rządzone przez wicepremiera Matteo Salvini, w których istotnym elementem są znaczne ułatwienia w przepisach o broni.

Nowe prawo dotyczące broni upraszcza proces zdobycia pozwolenia na broń, poszerza uprawnienia klubów strzeleckich, rozszerza katalog przedsiębiorstw uprawnionych do sprzedaży broni i amunicji. Dzięki tym zmianom Włochom łatwiej będzie wejść w posiadanie broni samopowtarzalnej, dotychczas niemal niedostępnej dla cywilów we Włoszech.

Wicepremier Matteo Salvini chce aby obywatele Włoch mieli więcej narzędzi do samoobrony, twierdzi przy tym, że posiadanie broni „leży we włoskiej tradycji i kulturze”.

Sondaże wskazujące na oczekiwania opinii publicznej wskazują, że 39 proc. Włochów opowiada się za liberalizacją dostępu do broni. Dość wysoki wzrost poparcia dla posiadania broni wynika ze zbiegnięcia się kilku czynników politycznych i społecznych. Włochy najmocniej obok Grecji odczuły skutki napływu uchodźców, głównie pod postacią nieodzownie towarzyszącej masowej migracji zorganizowanej przestępczości. Wraz z napływem uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu na południe kraju licznie przybyły grupy zajmujące się handlem ludźmi, przemytem broni i narkotyków.

To już kolejna liberalizacja przepisów o broni we Włoszech w ostatnich miesiącach. We wpisie pt. Włoski rząd implementując unijną dyrektywę o broni, zliberalizował przepisy dla obywateli zawiadamiałem o delikatnej liberalizacji prawa do broni pod pozorem implementacji unijnej dyrektywy.

Zmiany, które zostały uchwalone obecnie są dalej idące i związane z zapowiedziami ministra Matteo Salviniego o konieczności zapewnienia Włochom możliwości samoobrony z użyciem broni palnej. Zawiadamiałem o tych postulatach wicepremiera Salviniego we wpisie pt. Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini ogłosił, że priorytetem jest nowe prawo obrony koniecznej z wykorzystaniem broni palnej.

Lewica mówi na wolnych Włochów, którzy sprawiają te pozytywne zmiany populiści. W istocie nie są to żadni populiści, a trzeźwo myślący ludzie, twardo stąpający po świecie. Prawda jest taka, że o populistach mówią zamordyści, czerwoni jak czerwony jest komunizm, którzy uznają, że człowiek nie ma naturalnych praw nadanych mu przez Stwórcę.

Proszę o rozpowszechnianie tej wiadomości, bo naprawdę warto aby docierała ta wiadomość do Polaków. Ta wiedza jest cenna, bo pokazuje jak potrafią pozytywnie zmieniać się inne narody. Taka zmiana jest potrzebna w Polsce, a niestety socjalistyczny rząd PiS -u zamierza prawo o broni zaostrzyć.