Niebezpieczni przestępcy posiadają nielegalnie broń – przykład z Opola – praworządni Polacy są bezbronni, bo tak chce skrajnie lewicowy PiS

2019-01-03 11:47 (PAP) Opole/ Zatrzymano uzbrojonego skazanego, który unikał kary więzienia

Policjanci z Opola zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który nie stawił się w więzieniu do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania mierzył do funkcjonariuszy z broni palnej – poinformowała KW Policji w Opolu.

Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego roku na jednym z kąpielisk w Opolu. Uwagę patrolujących policjantów zwrócił zaparkowany tam samochód. Numer jego tablicy rejestracyjnej nie zgadzał się z naklejką na szybie. Kryminalni postanowili poczekać na właścicieli auta.

W pewnym momencie policjanci zobaczyli zbliżającą się do samochodu parę. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna wyjął pistolet i zaczął z niego mierzyć w policjantów. Nie pomogły wezwania do porzucenia broni ani strzał ostrzegawczy. Mężczyzna zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Po drodze odrzucił broń.

Jak się okazało, broń nie wypaliła z powodu zakleszczenia pocisku w komorze zamkowej. W torbie zatrzymanego 40-latka znaleziono maczetę, tasak, drugi pistolet z pełnymi magazynkami i porcję amfetaminy. W mieszkaniu towarzyszącej zatrzymanemu 30-letniej kobiety znaleziono kolejne dwie sztuki broni, amunicję i amfetaminę.

Zatrzymanemu postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i posiadania środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia. Towarzysząca mu kobieta jest podejrzana o nielegalne posiadanie narkotyków. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany w związku z unikaniem odbycia kary za inne przestępstwa. (PAP)

O tym, że niebezpieczni przestępcy posiadają broń nie muszę chyba przekonywać? Staram się zawiadamiać o każdym znalezionym przez mnie przypadku potwierdzającym tą regułę.

O tym, że Polacy są bezbronni chyba też nie muszę przekonywać. Mniej niż 200 tysięcy posiadaczy broni w państwie liczącym pewnie ze 38 milionów mieszkańców, mówi samo za siebie.

Nie muszę chyba przekonywać także, że dzieje się tak zgodnie z wolą lewicowej władzy. Gdyby ta władza chciała, to by Sejm uchwalił projekt ustawy o broni amunicji druk sejmowy 1692, który leży od ponad dwóch lat w Sejmie i nic się z nim nie dzieje. Kierownictwo Sejmu ten projekt skutecznie blokuje.

Władza oczywiście nie chce aby przestępcy posiadali broń, ale z tym akurat niewiele może zrobić. Od dziesiątków lat obowiązują ustawy zakazujące posiadania przez przestępców broni. Poważni przestępcy za nic mają takie ustawy. Może natomiast władza wiele uczynić, aby praworządni Polacy nie mogli mieć broni. Tak też czyni, to wychodzi tej władzy naprawdę dobrze.

Czy muszę przekonywać, że władza jest skrajnie lewicowa? Moim zdaniem o skrajnej lewicowości tej władzy świadczy tylko to, że robi wiele aby Polacy pozostawali  bez prawa do posiadania i noszenia broni. Tylko spełnienie tego kryterium jest wystarczające aby uznać kogoś (rząd, władzę) za kogoś o skrajnie lewicowych poglądach.