Republikańska Gubernator Południowej Dakoty – Kristi Noem – podpisała pierwszą ustawę po objęciu urzędu – o prawie do konstytucyjnego noszenia broni

W listopadzie 2018 roku zawiadamiałem, że konserwatywni Amerykanie z Południowej Dakoty wybrali nowego Gubernatora, a w istocie panią Gubernator, zwolenniczkę prawa ludzi do posiadania i noszenia broni. Wpis pt. Amerykanie z Południowej Dakoty czekają na prawo noszenia broni do obrony własnej, zgodnie z którym nie trzeba będzie prosić o pozwolenie władzy mówił o tym, że w Południowej Dakocie będzie szansa na prawo do konstytucyjnego noszenia broni. W Ameryce konstytucyjne noszenie broni to prawo do noszenia broni do obrony własnej bez pozwolenia stanowej władzy.

Praworządni mieszkańcy Południowej Dakoty mieli prawo konstytucyjnego noszenia broni ale jawnie. Na noszenie broni w ukryciu, np. pod kurtką czy płaszczem, konieczne było pozwolenie władzy. Było, bo 29 stycznia 2019 roku stanowa Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę, którą wcześniej uchwalił stanowy Senat. Ustawa senacka 47 przewiduje, że na noszenie broni przez praworządnego obywatela stanu do samoobrony nie trzeba już uzyskiwać pozwolenia. Ustawa została niezwłocznie przekazana do gubernatora stanu – Kristi Noem, która objęła urząd 1 stycznia 2019 r. (nraila.org)

Nowa Gubernator zgodnie ze swoimi wyborczymi zapowiedziami ogłosiła, że ustawa zostanie przez nią podpisana 31 stycznia 2019 roku dodając, że Ojcowie Założyciele tak bardzo wierzyli w prawo do posiadania i noszenia broni, że zapisali je w amerykańskiej Konstytucji, zaś ustawa będzie prawo z Drugiej Poprawki chroniła dla przestrzegających prawa obywateli.

Ustawa gwarantująca przestrzegającym prawa mieszkańcom stanu Południowa Dakota prawo do noszenia broni bez potrzeby pytania o zgodę rządu, została przez panią Gubernator podpisana w uroczystej oprawie. Okazuje się, że to pierwsza ustawa podpisana przez Kristi Noem podczas pełnienia przez nią funkcji Gubernatora stanu. Pierwsza ustawa i wypełnienie obietnicy wyborczej. Południowa Dakota stała się 15 stanem wolnym od reglamentacji prawa praworządnych ludzi do noszenia broni w celu samoobrony. (gunowners.org)

Jakże to znamienne, jakże obrazujące jakimi wartościami żyją konserwatywni Amerykanie. Jakże ja im zazdroszczę pani Gubernator (nie dość, że ładna to i mądra zarazem) ich Drugiej Poprawki i wartości, którymi się praktycznie w życiu posługują.

U nas niestety parszywy socjalizm…

Jak pomyślę co mają w głowie (przykład z dzisiaj: Skrajnie lewicowy rząd PiS planuje urządzić strefę wolną od broni (gun free zone) na terenie miasta stołecznego Warszawy) polskie nadęte socjalistyczne, polityczne twarze, to robi mi się naprawdę niedobrze i myślę, że chcę uciekać do Ameryki. W Polsce, tym przeklętym przez Boga socjalistycznym państwie nic nie może być normalnie.

Ale nie, nie poddajemy się, musimy jednak mieć nadzieję i walczyć o to aby w Polsce, jak nie za naszych czasów, to za czasów naszych dzieci było normalnie. Nie możemy pozwolić aby wyzuci z wartości socjaliści regulowali podług swoich wynaturzeń nasze życie.