Przedstawiciel wojującego islamu z uznaniem o rozbrojeniu mieszkańców Nowej Zelandii przez lewicowe władze w hidżabie

Sposób, w jaki premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern zareagowała na zamachy na meczety w Christchurch, oraz empatia, jaką się w tym czasie wykazała, powinny służyć za wzór pozostałym światowym przywódcom – ocenił w piątek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Władze Nowej Zelandii zapowiadają spełnienie postulatów mordercy z Christchurch przez zaostrzenie prawa do broni

W przemówieniu na forum Organizacji Współpracy Islamskiej turecki prezydent podziękował mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii za okazaną wrażliwość i determinację w obliczu ataków.

Wcześniej w piątek do Turcji przybył z wizytą nowozelandzki minister spraw zagranicznych Winston Peters. Jak zapowiadała sama Ardern, celem jego podróży mają być “zasadnicze rozmowy” poświęcone wypowiedziom Erdogana po zamachach z Christchurch.

Na co najmniej dwóch wiecach przed zaplanowanymi na koniec marca wyborami lokalnymi Erdogan wyświetlił na ekranie fragmenty nagrania z ataków, nakręconego nakręconego przez samego sprawcę i opublikowanego w internecie. Turecki przywódca mówił też, że Turcja zmusi podejrzanego zamachowca, by zapłacił za swoje zbrodnie, jeśli nie zrobi tego Nowa Zelandia.

Peters potępił odtworzenie nagrania, podkreślając, że może to zagrozić bezpieczeństwu Nowozelandczyków przebywających za granicą. Mimo to we wtorek na kolejnym wiecu wyborczym Erdogana wyświetlono na ekranie część “manifestu”, jaki sprawca masakry zamieścił w internecie, a także pokazano fragment nagrania z ataków pokazujący, jak wchodzi do jednego z meczetów i zaczyna strzelać.

“Wszyscy światowi przywódcy, wszystkie organizacje, poczynając od ONZ, uważają, że był to atak wymierzony w islam i muzułmanów, ale nie nazywają tego po imieniu. Nie powiedzieli: to był chrześcijański terrorysta” – krytykował prezydent Turcji.

Sprawca masakry z Christchurch używał legalnie posiadanej broni, a państwo które jest mu najbliższe politycznie i społecznie to komunistyczne Chiny

15 marca w Christchurch doszło do ataków na dwa pełne wiernych meczety; zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii. Odpowiedzialność za oba ataki wziął na siebie Brenton Tarrant, uznający za najbliższe mu społecznie i politycznie komunistyczne Chiny, który 16 marca został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut morderstwa.

Pan Erdogan to fanatyczny i wojujący islamista. Każdy kto nie posługuje się kłamstwem i ma odrobinę rozumu, widzi to dokładnie. Tenże fanatyczny islamista z uznaniem wypowiada się o reakcji lewicowej pani premier  Nowej Zelandii na atak faszystowskiego (lewicowego) mordercy. Przypominam, że jedną z zasadniczych spraw było przystąpienie do rozbrojenia Nowozelandczyków, zresztą zgodnie z postulatem napisanym przez zbrodniarza.

Jestem przekonany, że zupełnie nie przesadzam twierdząc, iż islamski ekstremista Erdogan z uznaniem podchodzi do faktu rozbrojenia państw cywilizacji zachodniej. Póki co Nową Zelandię należy zaliczać do tej cywilizacji.

Wojujący islam sam siebie i swoich brodaczy nie rozbraja. Wojujący islam z uznaniem wypowiada się o rozbrojeniu przeciwników. Rozumiem to doskonale i w związku z tym alarmuję, że jest niedobrze.

A, i jeszcze jedna sprawa. Pan Erdogan naprawdę na siłę szuka konfliktu, bo przecież morderca z Christchirch z całą pewnością nie był chrześcijaninem, a w związku z tym nie może być terrorystą chrześcijańskim.W swoim manifeście morderca jednoznacznie zdystansował się od chrześcijaństwa, a symbolika, którą się posługiwał wskazuje na jakiegoś rodzaju neopogańskie wierzenia tego szaleńca.

Ponadto nie istnieje coś takiego jak terroryzm chrześcijański. Istnieje instytucjonalny terroryzm islamski, ale chrześcijańskiego nie ma. Powód jest zupełnie prosty. Biblia nie nawołuje do mordowania tych co wierzą inaczej, Biblia nakazuje troszczyć się o takich ludzi, mówić im dobrą nowinę o tym, że mogą być uratowani raz na zawsze od konsekwencji swoich grzechów, przez Boga chrześcijan Jezusa Chrystusa, zupełnie za darmo, na podstawie zawierzenia Mu.

Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, socjalistka, feministka, w islamskim hidżabie

Wyznawcy boga z Koranu powołując się na tą świętą dla nich księgę obrzynają głowy chrześcijanom mówiąc, że ich bóg im tak każe. Ślepy widzi różnicę.

Biblia zaleca wprawdzie posiadanie broni, ale nie po to aby mordować niewinnych czy wierzących inaczej czy w innego boga. Biblia zaleca posiadanie broni do obrony własnej i innych, gdyby przyszło się bronić przed bezprawnym i bezpośrednim atakiem, np. jakiegoś gościa z nożem czy karabinem w łapie, krzyczącego podczas obcinania człowiekowi głowy, że tak mu jakiś bóg rozkazał.