W Polsce broń nie ratuje życia – Polacy w konfrontacji z przestępcami są bezbronni – dowód Podkarpacia

2019-07-28 10:50 (PAP) Podkarpackie/ Dwie osoby ranne nożem trafiły do szpitala

W szpitalu przebywają dwie osoby, które ranne zostały w nocy z soboty na niedzielę w jednym z domów w Kosinie na Podkarpaciu. Policja nie informuje o okolicznościach tego zdarzenia.

Jak powiedziała PAP Ewelina Wrona z biura prasowego podkarpackiej policji, funkcjonariusze z Łańcuta interweniowali w domu ok. godziny 3 nad ranem.

„Doszło tam do zdarzenia, w trakcie którego nożem ranne zostały dwie osoby. Zostały one przewiezione do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zajścia” – zaznaczyła Wrona.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wciąż pracują na miejscu zdarzenia.

Według radia RMF, osoby zranił włamywacz, który po drabinie dostał się do domy i zaatakował mieszkające tam małżeństwo. (PAP)

Na portalu rmf24.pl znajdziecie dodatkowo apel Policji:

Policja apeluje o ostrożność i zabezpieczanie okien także w nocy.

Poza tym włamywacz uciekł, jest poszukiwany – to też warto zaznaczyć, bo nie ma tego w depeszy PAP, a jest o tym informacja na portalu rmf24.pl. Jutro łobuz może pojawić się w innym miejscu.

Gdy np. pisałem o podobnej sytuacji ze Stanów Zjednoczonych, było to kolejny odcinek z cyklu broń ratuje życie. Kłopoty miał atakujący z ostrym przedmiotem przestępca, a nie domownicy. Szczegóły we wpisie pt. Z cyklu broń ratuje życie: atakował z maczetą dom sąsiada, został śmiertelnie postrzelony.

No cóż, przypomnę to co powiedział z trybuny sejmowej pan wiceminister Jarosław Zieliński, ku pokrzepieniu serc Polaków aby z całą pewnością wiedzieli, że powinni się czuć bezpieczni:

Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd (…). Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Zastanawiam się co sobie mogliby sobie pomyśleć o tych słowach ludzie, których przestępca pociął nożem? Pewnie do czasu zdarzenia czuli się bezpieczni, a teraz są zadowoleni, że spełniły się obetnie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nie mieli sami dbać o swoje bezpieczeństwo, mieli zaufać służbom państwa i sprawdziło się.

Sprawdziło się nie to co obiecuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, tylko to przed czym ja przestrzegam, a o czym np. pisałem we wpisie pt. W Polsce poczucie bezpieczeństwa jest duże – co zrobisz gdy przestępca właśnie ciebie odwiedzi – statystycznie jest to przecież możliwe?

W związku z tym odwołuje się do rozsądku i proponuję.

Po pierwsze aby nie wierzyć politykom, w szczególności tym w których filozofii jest głęboko zakorzeniona robotnicza myśl socjalistyczna, w ich solenne zapewnienia o tym, że to służby i policja zapewnią Polakom osobiste bezpieczeństwo.

Po drugie poczucie bezpieczeństwa jest dobre, ale to tylko statystyczne wrażenie na podstawie ogólnego stanu bezpieczeństwa w Polsce, które nie daje gwarancji osobistego bezpieczeństwa indywidualnego obywatela.

Po trzecie proponuję zainteresować się nauką strzelania, uzyskaniem pozwolenia na broń. Np. broń palna posiadana w celu sportowym czy kolekcjonerskim może stanowić przedmiot, który zostanie wykorzystany do obrony koniecznej. Przepisy obronie koniecznej mimo wszystko się w Polsce zmieniły i jest nadzieja, na obronę przed atakującym dom bandytą oraz dolegliwościami, które następnie może wdrożyć przeciwko broniącemu się obywatelowi to opresyjne państwo.