Wszczęta wobec Prezydenta Trumpa przez Demokratów procedura impeachmentu zablokuje postępy “gun control” w Ameryce

2019-09-29 04:00 (Reuters,AFP/PAP) Trump: los USA jest teraz bardziej na szali niż kiedykolwiek

W nagraniu wideo zamieszczonym w sobotę na Twitterze prezydent Donald Trump, któremu grozi wszczęcie procedury impeachmentu, wyraził przekonanie, że los USA jest teraz bardziej na szali niż kiedykolwiek . Oskarżył demokratów o próbę odebrania Amerykanom ich praw.

“Demokraci chcą odebrać wam broń, chcą odebrać wasze ubezpieczenia zdrowotne, chcą zabrać wam waszą wolność i wasze głosy” – powiedział prezydent przed Białym Domem.

“Nie możemy nigdy do tego dopuścić bowiem w grę wchodzi, bardziej niż kiedykolwiek, los naszego kraju. To proste. Próbują nas zatrzymać ponieważ walczę dla was. Nigdy na to nie pozwolę” – dodał.

W innym wpisie na Twitterze prezydent powtórzył zarzut wobec demokratów, którzy rozpoczęli procedurę impeachmentu, że jest to “polowanie na czarownice” a kierujący tą procedurą Adam Schiff “próbuje go oczernić i fałszywie oskarżać”.

W ub. piątek demokraci w Izbie Reprezentantów wezwali pod groźbą kary (subpoena) sekretarza stanu Mike’a Pompeo do dostarczenia żądanych przez nich dokumentów niezbędnych – według nich – do prowadzenia dochodzenia przeciwko prezydentowi.

Pierwsze przesłuchania przed komisją ds. sądownictwa Izby mają odbyć się już w najbliższym tygodniu a jako pierwsza zeznawać ma grupa funkcjonariuszy Departamentu Stanu.

Przed komisją ma stanąć m. in. była ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch. Według mediów Trump zwolnił ją bowiem miała sprzeciwiać się jego naciskom na Kijów aby rozpoczęto dochodzenie w sprawie syna czołowego kandydata demokratów do prezydentury Joe Bidena.

Prezydent miał wywierać naciski na władze Ukrainy, by zaszkodzić swojemu potencjalnemu rywalowi Joe Bidenowi w najbliższych wyborach prezydenckich i w tym celu szukał “haków” na syna Bidena, Huntera, który zatrudniony był w jednej z ukraińskich firm gazowych.

Trump zdecydowanie zaprzecza jakoby wywierał naciski na Ukraińców, w tym na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w tej sprawie.

W udostępnionym w czwartek zredagowanym raporcie tzw. “sygnalisty” na ten temat, autor napisał, że Trump, rozmawiając z Zełenskim, zabiegał o ingerencję obcego państwa w wybory w USA, a Biały Dom starał się ukryć zapis tej rozmowy.

Prawo wyborcze w USA zabrania korzystania z pomocy obcych państw. (PAP)

Wczoraj w komentarzu do wpisu Prezydent Trump: nadchodzi duża zmiana dotycząca “gun control” – czy stanie się to faktem? pisałem o czymś nieco innym ale sugerującym, że procedura impeachmentu sparaliżuje jakiekolwiek porozumienie Demokratów z Republikanami w sprawie broni. Dzisiaj kolejna przesłanka do tego wnioskowania.

Prezydent Donald Trump wyraźnie jest zirytowany tym co robią obłąkani amerykańscy lewacy zebrani w partii Demokratów. Moim zdaniem to naprawdę dobra wiadomość dla Ameryki. G… wyjdzie tym lewaczkom z tego impeachmentu, a Amerykanie nabiorą złości wobec tych oszołomów i nie dość, że amerykańskie komuchy przegrają wybory do Białego Domu to jeszcze stracą kontrolę nad Izbą Reprezentantów.

Myślę, że teraz Trump tak naprawdę nie ma innego wyjścia, jak zerwać wszelkie porozumienia z Demokratami. Podobnie Republikanie muszą postąpić. Jak dogadywać się z Demokratami skoro Trump właśnie zdiagnozował jako jedną z przyczyn ataku na niego obronę amerykańskiej Drugiej Poprawki?! Moim zdaniem nie będzie żadnego wielkiego porozumienia, będzie coraz większy konflikt.

Dobre wiadomości dla Ameryki są też dobrymi wiadomościami dla wolnego świata. Ameryka to centrum świata, to co dzieje się w Ameryce oddziaływuje również i na socjalistyczną Polskę. Kibicuję Prezydentowi Donaldowi Trump. Wolni Polacy wspierają Trumpa! Pozwolę sobie na stworzenie takiego hasła: #PolandStandWithTrump, którego o dziwo nie ma jeszcze na Twitter.