USA: politycy nakazujący policji spolegliwość wobec wywrotowców to ci sami, którzy chcą kontroli broni

Minneapolis i inne duże miasta zostały w końcu ponownie otwarte, przynajmniej dla szabrowników i podpalaczy. Przez trzy dni policja w Minneapolis i St. Paul, w związku z otrzymanym rozkazem, musiała stać z boku gdy buntownicy niszczyli ich miasta. W Nowym Jorku i Waszyngton D.C., w poniedziałek wieczorem, policja stała z boku, gdy złodzieje plądrowali dzielnice tych miast.

Politycy którzy nakazali policji ustąpić i uwolnić więźniów to ci sami ludzie, którzy chcą wprowadzenia zakazów dotyczących  broni. Politycy ci uniemożliwiają obywatelom samodzielną ochronę, w czasie gdy nie można polegać na ochronie policyjnej.

Przez trzy dni policja w Minneapolis i St. Paul stała w miejscu gdy buntownicy plądrowali miasta. Niestety,  wiele z ofiar tej przemocy to czarni. Czarni właściciele sklepów stracili swoje interesy. W tych gęsto zamieszkałych przez czarnych rejonach to czarni stracą pracę. Czarni martwią się teraz, że “nie mają gdzie zrobić zakupów”.

Gubernator Minnesoty Tim Walz powiedział, że rozpraszanie demonstracji, które wprost naruszają zasady spotkań zbiorowych w związku z epidemią koronawirusa, jest “śmieszne”. Prezydent NAACP prosi policję w całym kraju o ustąpienie w celu zachowania spokoju.

W Minnesocie obywatel dostaje 25 000 dolarów grzywny jeśli otworzy swój biznes podczas obecnej blokady COVID-19, ale wydaje się przestępcy faktycznie mają immunitet. Ci nieliczni, którzy zostali aresztowani za akty przemocy w Minneapolis, zostali szybko uwolnieni z więzienia z pomocą finansową pracowników kampanii prezydenckiej Joe Bidena.

Do niedzieli rano w Twin Cities zniszczonych zostało ponad 255 przedsiębiorstw. Grabieże były rozległe. Wiele dużych firm zgłosiło, że są “tymczasowo lub na czas nieokreślony zamknięte”. Policjanci porzucili nawet własny posterunek, który następnie został podpalony przez protestujących.

W całym kraju, policja otrzymała rozkaz ustąpienia.

“Dzisiejszej nocy, obserwowałem jak Seattle płonie. Seattle umiera, przez ogień, grabieże, słabość przywódców politycznych”, napisał Kirby Wilbur, gospodarz radiowego talk-show Seattle KVI. “Oglądaliśmy w telewizji, jak nasze organy ścigania stały z boku, kiedy na ulicach naszej dzielnicy biznesowej panował wandalizm, grabieże, napady – czysty chaos.”

Ale przemoc w Minneapolis byłaby o wiele gorsza, gdyby ludzie nie byli w stanie bronić siebie i swoich interesów z użyciem  broni palnej. Jak donosi The Wall Street Journal, “Afroamerykańscy właściciele GM Tobacco powiedzieli, że są uzbrojeni i gotowi bronić swoich przedsiębiorstw – i że solidaryzują z tymi którzy szukają sprawiedliwości dla [George’a] Floyda”. Przez witrynę ich sklepu widać było trzeci posterunek policji w Minneapolis który został podpalony przez demonstrantów.

To nie jest pierwszy raz, kiedy dzieje się coś takiego. Ludzie pamiętają może koreańskich właścicieli sklepów, którzy z powodzeniem używali karabinów samopowtarzalnych do ochrony swoich firm podczas zamieszek w Los Angeles w 1992 roku.

Daremnie poszukiwać jakiegokolwiek polityka frakcji demokratycznej który krytykowałby to co dzieje się na ulicach. W sobotę, po kilku nocach zamieszek, Demokrata z Minnesoty, Sen. Tina Smith podjudzała demonstrantów, wzywając do kontynuacji “sprawiedliwych protestów” i konieczności wymazania “rasizmu”, który, jak powiedziała, jest endemiczny w Minnesocie.

Twitter lekko przyjął podżeganie do przemocy przez demokratów takich jak Colin Kaepernick. Tweetował, że “odraza jest jedyną logiczną reakcją”. … mamy prawo do walki!” Inni na Twitterze wzywają do “gwałtownej rebelii przeciwko całemu systemowi”.

Demokraci w Minnesocie byli zdecydowanymi zwolennikami kontroli broni. Pan Walz i pani Smith byli mocno popierani przez organizację kontroli broni Michaela Bloomberga – Moms Demand Action. Poparli oni zakaz używania broni samopowtarzalnej w oparciu jedynie o powierzchowną analizę. Popierają również ograniczenia pojemności magazynków.

Zwłaszcza w przypadku zamieszek, dysponująca większą siła ognia broń samopowtarzalna jest o wiele bardziej przydatna w samoobronie niż broń jednostrzałowa. Miejmy nadzieję, że już sam widok pistoletu odstraszy napastnika, ale jeśli trzeba będzie otworzyć ogień, to dużym ułatwieniem byłby jednak brak konieczności ciągłego ręcznego przeładowania.

Moje badania pokazują, że policja jest najważniejszym czynnikiem odstraszającym jeśli chodzi o  brutalną przestępczość. Ale obecne zamieszki pokazały po raz kolejny, że politycy często nie pozwalają policji wykonywać swojej pracy w sytuacji kiedy jest ona najbardziej potrzebna.

Zamieszki pokazały kilka rzeczy których liberalni politycy zdają się nie rozumieć. Sami policjanci doskonale wiedzą, że zwykle przyjeżdżają na miejsce zbrodni już po jej popełnieniu, a użycie broni jest jak na razie zdecydowanie najbezpieczniejszym sposobem postępowania, gdy stoi się oko w oko z przestępcą. Co więcej, to właśnie najbardziej narażeni na ataki w naszym społeczeństwie – a mianowicie czarni mieszkających w miastach o wysokiej przestępczości – w największym stopniu korzystają z legalnej możliwości obrony z użyciem broni palnej.

John R. Lott, Jr. (crimeresearch.org opracowanie Maciej Rozwadowski)

Restrykcje dla posiadaczy broni – TAK. Interwencje policji – NIE. Demokratyczni politycy już oficjalnie pokazują, że postradali rozum, a ich celem jest po prostu zniszczenie cywilizacji. Nienawiść, każdy z nas wie, że nienawiść to takie coś co sprawia, że ogarnięty nienawiścią człowiek niszczy po to aby niszczyć, a w zniszczeniu nie ma innego celu niż niszczenie.

Zastanawiam się tylko z jakiego powodu w przestrzeni publicznej tak mało jest informacji, że to właśnie o to chodzi w tych burdach, grabieżach jakie są uskuteczniane w Ameryce. Skoro tak, to chociaż tutaj znajdziecie kilka słów prawdy.

Jutro ciekawostka na blogu – napisali do mnie z kancelarii Prezydenta RP w sprawie książki generała Roberta Spalginga, którą wysłałem tam jakiś czas temu. Rozumiecie, wybory…

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Dzięki waszemu wsparciu strona działa.