Tak wygląda socjalizm, każdy socjalizm kończy się zbrodniami przeciwko ludzkości – bezkarnym strzelaniem przez funkcjonariuszy do obywateli

2020-09-16 19:05 (Reuters, AP, media/PAP) ONZ: siły bezpieczeństwa w Wenezueli dopuściły się zbrodni przeciwko ludzkości

Wenezuelskie siły bezpieczeństwa dokonywały zabójstw i stosowały tortury, a prezydent kraju Nicolas Maduro oraz członkowie rządu byli tego świadomi – wynika z zaprezentowanego w środę raportu zespołu niezależnych śledczych działających pod egidą ONZ.

“Misja znalazła uzasadnione podstawy, by sądzić, że władze i siły bezpieczeństwa Wenezueli od 2014 r. planowały i przeprowadzały serię (działań) poważnie naruszających prawa człowieka – w tym arbitralnych zabójstw i systematycznego stosowania tortur – z których część stanowi zbrodnie przeciwko ludzkości” – oświadczyła kierująca zespołem Marta Valinas.

Zamówiony w zeszłym roku przez Radę Praw Człowieka ONZ raport liczy 411 stron i opisuje ponad 200 zbadanych przez misję spraw. Wśród nich są pozasądowe egzekucje przeprowadzane przez organy bezpieczeństwa, przypadki wymuszonych zaginięć, nielegalnego uwięzienia i torturowania.

“Te zbrodnie nie są odosobnione, były koordynowane i dokonywane zgodnie z polityką państwa, za wiedzą i przy bezpośrednim wsparciu dowodzących oficerów i wyższych urzędników państwowych” – podkreśliła Valinas w oświadczeniu prasowym.

Według raportu ofiarami przestępstw ze strony policji, służb wywiadu, a także wojska padały zarówno osoby podejrzewane o pospolitą przestępczość, jak i ludzie oskarżani o działalność antyrządową, w tym opozycyjni politycy oraz aktywiści działający na rzecz praw człowieka. Maduro, a także ministrowie spraw wewnętrznych i obrony, Nestor Reverol i Vladimir Padrino Lopez, mieli być świadomi tych działań – twierdzą śledczy.

Jeden z członków misji Francisco Cox przekazał dziennikarzom, że istnieją uzasadnione podstawy, by sądzić, że Maduro osobiście wydawał polecenia dyrektorowi agencji wywiadu SEBIN, wskazując osoby, które następnie miały być zatrzymywane bez nakazu sądu.

Jak zaznaczono w raporcie, zdecydowana większość bezprawnych zabójstw popełnionych przez siły bezpieczeństwa nie zakończyła się pociągnięciem do odpowiedzialności bezpośrednich sprawców ani ich przełożonych.

“Przemoc i bezkarność muszą się skończyć” – podkreśliła Valinas, wzywając władze Wenezueli do niezwłocznego przeprowadzenia niezależnych, dokładnych dochodzeń, które wyjaśniłyby opisane przez misję zdarzenia. Szefowa zespołu dodała, że również inne sądy, w tym Międzynarodowy Trybunał Karny, powinny rozważyć oskarżenie sprawców tych przestępstw.

Agencje przypominają, że Wenezuela pogrążona jest w głębokim kryzysie politycznym, gospodarczym i humanitarnym. Stanowiące największe bogactwo kraju wydobycie ropy naftowej zmniejszyło się w ciągu ostatnich 10 lat pięciokrotnie, ponadto szaleje inflacja, z kraju wyemigrowało ok. 5 mln osób. Od 2019 r. ok. 60 państw, w tym USA, za prawowitego tymczasowego przywódcę państwa uznaje lidera opozycji Juana Guaido, a Wenezuela została objęta sankcjami.(PAP)

Przypominam, że te zbrodnie przeciwko ludzkości są możliwe z tego powodu, że kilka lat temu w trosce o porządek i bezpieczeństwo publiczne rząd Wenezueli zakazał obywatelom posiadania broni. Zanim jeszcze ludobójcy reżimu Maduro, a wcześniej takiego samego bydlaka – Hugo Cháveza, zaczęli strzelać bezkarnie do ludzi, przedstawiali się jako troskliwi socjalistyczni przywódcy, którzy wobec rosnącej przestępczość, dbając o porządek i bezpieczeństwo publiczne, zakazali przestrzegającym prawa obywatelom Wenezueli posiadania broni. Przestępczość rosła, bo rósł socjalizm. Każdy nie idiota rozumie zależność pomiędzy ubożeniem społeczeństwa a wzrostem przestępczości. Każdy nie idiota rozumie zależność pomiędzy rozwojem socjalizmu, programów socjalnych a ubożeniem społeczeństwa. To naprawdę proste zależności.

Po wdrożeniu światłych programów socjalnych, po zapewnieniu bezpieczeństwa socjalistycznemu reżimowi przez rozbrojenie społeczeństwa, jest co czytacie powyżej – zbrodnie przeciwko ludzkości, tortury i inne zdarzenia, których dopuszczają się wyłącznie rządy na rządzonej przez siebie ludności. No właśnie tak mi się przypomniało, że globalnie i statystycznie największym zagrożeniem dla obywatela jest lewicowy rząd. Najczęściej ludzie giną z rąk funkcjonariuszy państwa uzbrojonych w broń palną. Funkcjonariusze państwa zaś w trosce o swoje wyłącznie bezpieczeństwo dążą do tego aby obywatele byli rozbrojeni. Oczywiście oni, tak jak było w przypadku funkcjonariuszy z Wenezueli, w czasie gdy rozbrajali obywateli nie mówili o tym, że będą po tym do nich strzelali. Gdy rozbrajali mówili, że to w ich najlepszym interesie obywateli, w trosce o porządek i bezpieczeństwa publiczne.

Nie idiota na tym przykładzie zrozumie, że nie wolno wierzyć funkcjonariuszom tak naprawdę żadnego państwa, także naszej ukochanej Polski, gdy mówią, że nas rozbroją w trosce o nasze bezpieczeństwo. Gdy ktokolwiek przychodzi i chce rozbroić przestrzegających prawa obywateli, przygotowuje grunt pod ludobójstwo, tak jak to miało miejsce w Wenezueli. Tak więc pamiętajcie, że gdy kiedyś przyjdzie ktoś i powie, że lepiej będzie gdy w Polsce broń będzie zakazana, i choćby nie wiem jak wspaniały by to był biało-czerwony patriota, to pamiętajcie jest to zły człowiek. On przygotowuje miejsce dla ludobójstwa Polaków – chociaż może być tak, że będzie to idiota i nie będzie tego chciał.

A jeszcze tak mi się nasuwa myśl pewna, a mianowicie pisowska ustawa bekarność+. Pisowscy kacykowie mając coraz bardziej brudne łapy, chcą sobie wprowadzić przepis, że za nic nie odpowiadają gdy zwalczają chińską zarazę. Oznacza to moim zdaniem przełamanie fundamentalnej dla istnienia państwa zasady, że funkcjonariusz państwa musi podlegać przepisom prawa i odpowiada karnie za ich naruszanie. Podobno Polska jest państwem prawa, a w państwie prawa nie może być prawa, które wyjmuje spod prawa urzędników. Przecież gdyby to pisowskie dzieło sztuki legislacyjnej weszło w życie, to oni nawet strzelać mogą do nas bezkarnie, mówiąc, że zwalczają covida. No np. zastrzelenie niesfornego pacjenta, który nie chce siedzieć na kwarantannie, a jest zakażony chińskim wirusem będzie w celu zwalczania epidemii. Pomysły PiS-u to przygotowanie gruntu pod ludobójstwo, chociaż wydaje się wam, że brzmi to nieprawdopodobnie. Pamiętajcie, socjaliści z PiS prowadzą dokładnie w tą samą stronę Polskę, w którą skierowano Wenezuelę. Tylko jesteśmy na różnych etapach budowania socjalizmu.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić