Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: zgwałcił kobietę w publicznym miejscu – wyobraźcie sobie, że nikt jej nie obronił

2020-09-25 16:34 (PAP) Wielkopolskie/ Gwałciciel skazany na 11 lat więzienia; ofiara wzywała pomocy – nikt nie pomógł

Na 11 lat bezwzględnego więzienia został skazany mieszkaniec Jarocina za zgwałcenie 39-latki – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Kobieta wzywała pomocy, ale nikt jej nie pomógł, choć do gwałtu doszło przy ruchliwej drodze.

Przed Sądem Rejonowym w Jarocinie zakończył się proces 32-latka oskarżonego o zgwałcenie kobiety. Groziło mu 12 lat więzienia, usłyszał wyrok 11 lat. Musi zapłacić pokrzywdzonej nawiązkę 100 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Do gwałtu doszło w Jarocinie 23 lipca 2019 roku po godz. 22 na chodniku wzdłuż drogi krajowej. Przejeżdżali nią kierowcy, którzy widzieli kobietę szarpiącą się z mężczyzną.

“Nikt nie zareagował. Kiedy poszkodowanej udało się uciec, wybiegła na środek ulicy. Zatrzymała pojazd. Jeden z kierowców uchylił szybę w samochodzie i kiedy kobieta poprosiła go o pomoc, zamknął szybę i odjechał. Nawet nas nie poinformował” – mówiła wówczas PAP rzecznik jarocińskiej policji st. asp. Agnieszka Zaworska.

Kobieta została zgwałcona, o czym telefonicznie zawiadomiła policję.

“Patrol udał się na miejsce i zastał tam pokrzywdzoną, która opisała sprawcę. Policjanci zaczęli poszukiwania i po kilkudziesięciu minutach zatrzymali mężczyznę” – mówił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili czynu oskarżony był poczytalny i wiedział, co robi. Mężczyzna przyznał się do winy. O wyjście na wolność będzie mógł się ubiegać po 9 latach.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. (PAP)

taki widok powinien mieć przed oczami każdy gwałciciel,
może być ozdobiony takim przejmującym błyskiem z lufy

Zaczniemy ocenę sytuacji od oceny od tego …a, który zatrzymał się i odjechał, nie udzielając kobiecie pomocy. Nawet nie zawiadomił bezduszny człowiek policji. No co za jakiś niewyobrażalnie obojętny na ludzką krzywdę człowiek. W głowie to mi się nie mieści. Ale zaraz, może nie powinienem być taki surowy wobec niego, ten się chociaż zatrzymał, inni widzieli szarpiącą się kobietę z jakimś facetem i nawet się nie zatrzymali. To przepraszam, ten co się zatrzymał i odjechał jest zwyczajnym …m, a ci co wydzieli awanturę i się nie zatrzymali, to szczególnego rodzaju …y.

Powinienem pisać pełnej treści wulgaryzmy, bo czasem nie da się wyrazić natężenia emocji inaczej niż przez siarczyste przekleństwa.

W tej sprawie nie wiem co jest bardziej tragiczne, czy to, że zbok zgwałcił kobietę prawie publicznie czy to, że ludzie są tak obojętni na ludzką krzywdę. Moim zdaniem jedno i drugie jest spowodowane w jakimś zakresie tym, że Polacy są hodowani na obojętnych, bezradnych i bezbronnych ludzi, na ofiary bezwolne, przestraszone, zdane na cud pojawienia się policji. Gdyby było tak, że tym dziadowskim państwie spora część populacji nosiłaby broń palną, gwarantuję wam, że zgwałconej kobiecie nic by się nie stało. Nie zostałaby tak zbezczeszczona i skrzywdzona. Posiadanie broni palnej sprawia bowiem, że człowiek ma w ręku argument, który może wykorzystać wobec przestępcy, gwałciciela, zboczeńca. Już nawet nie piszę, że napadnięta pani by miała z czego strzelić w … wiadomo w co napastującemu ją zbirowi, ale iluś tam tchórzliwych dotychczas Polaków nabrałoby pewności siebie w konfrontacji z przestępcą. W innych miejscach na świecie są przykłady tego, że o czym piszę działa: Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony człowiek na treningu biegowym uratował przed zgwałceniem kobietę.

Zachęcam wszystkich bardzo mocno do przeczytania wpisu pt. Naród tchórzy. Moim zdaniem my jesteśmy dzisiaj narodem składającym się w dużej części z tchórzy. Nie ma się o co obrażać. Trzeba uznać fakty. Na podstawie tej trudnej prawdy możemy zacząć zmieniać tragiczny obraz Polaków jaki wyłania się w powyższej depeszy PAP. Moim zdaniem wpis pt. Naród tchórzy to bardzo pouczający tekst. Podsumowujący mądrość jaką należy przekazać czytelnikom w ramach komentarza pod tego rodzaju depeszą PAP. Za to, że my jesteśmy narodem składającym się w jakiejś części z tchórzy ponoszą w dużej mierze odpowiedzialność politycy.

Nawiązanie do polityków pozwala mi przejść do wyjaśnienia tytułu, dla tych co po raz pierwszy czytają wpis z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa. Otóż zawiadamiam, że szczegółowe wyjaśnienie tego z jakiego powodu posługuję tytułem z frazą “z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa, a nie mam jednocześnie żadnych uwag do działania policjantów w tej sprawie, a nawet pochwalam szybkość ujęcia przestępcy, znajdują się w pierwszym wpisie z tego cyklu pt. Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: mężczyzna miał nielegalną broń palną i zastrzelił z niej kobietę. Poczytajcie, zrozumiecie związek z cynicznymi politykami.