Już wiadomo, że rok 2020 jest rekordowy w historii USA pod względem ilości sprzedanej broni palnej

Federalne Biuro Śledcze podało informację o ilości kontroli przeszłości kryminalnej za miesiąc wrzesień 2020 r., jakiej dokonuje się przy zakupie broni palnej w USA. Okazuje się, że we wrześniu dokonano 2 892 115 kontroli. Narastająco od początku roku było to 28 826 449 kontroli. Jest to więcej niż w dotychczas rekordowym 2019 r. gdy przez cały rok wykonano 28 369 750 sprawdzeń. Oznacza, że 2020 rok będzie absolutnie rekordowym rokiem, jeszcze przecież przez 3 miesiące do końca roku.

Ilość kontroli przeszłości kryminalnej nie przekłada się 1 do 1 w zakresie ilości sprzedanych egzemplarzy broni. Jest to jednak wielkość dająca obraz w jakiej skali sprzedaje się w USA broń. Od początku roku, co miesiąc w zasadzie, media donoszą o kolejnych wzrostach sprzedaży broni i amunicji.

Medialne doniesienia wskazują, że w sklepach z bronią puste półki. Na dostawy broni trzeba oczekiwać tygodniami. Sprzedaż broni bije absolutne rekordy. Największy wzrost sprzedaży broni odnotowuje się w segmencie konsument – kobieta, a tak naprawdę kupują dosłownie wszyscy – Afroamerykanie, demokraci, republikanie, młodzi, starzy.

Przedstawiciele branży sprzedawców i producentów broni przypisują ten niesamowity popyt obawom związanym z koronawirusem, wyborami i obawami przed zamieszkami związanymi z zadymami regularnie organizowanymi przez ruch Black Lives Matter.

Wzorzec do naśladowania, niedościgniony póki co w ten socjalistyczny kraj.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić