Miłośnicy ASG, rodzicie i dzieci, w celu walki z terroryzmem zabawki podobne do broni palnej, będą objęte urzędową reglamentacją.

Komentarz na dzisiaj (1.12.2015 r.) Wiem, że tytułowa teza brzmi jak myśl niebezpiecznego wariata. Niestety nastały czasy, że takie bzdury są wypowiadane z powagą europejskiego urzędu, a my poddani musimy udawać, że ci lewacy mówią racjonalne słowa.

Komisja Europejska swoje uzasadnienie reglamentacji zabawek, prezentuje tak: „Bezpieczeństwo obywateli i przedsiębiorstw to kwestia kluczowa dla Komisji. Użycie broni palnej w poważnej i zorganizowanej przestępczości oraz organizacjach terrorystycznych może spowodować poważne szkody dla społeczeństwa, czego doświadczyliśmy kilka razy w zeszłym roku, mianowicie podczas ataków w Paryżu i Kopenhadze. W ostatnim czasie, ponad 120 osób zmarło w wyniku serii skoordynowanych ataków terrorystycznych, przeprowadzonych 13 listopada 2015 w Paryżu. Te tragiczne wydarzenia są jasnym dowodem na wielowymiarowe zagrożenie jakim jest przestępczość zorganizowana, ukazały one ponadto dlaczego potrzebne jest wzmocnienie walki z nielegalnym handlem bronią poprzez opracowanie skoordynowanego i spójnego podejścia. Wspólna odpowiedzialność Europy w walce z przestępczością międzynarodową była także podkreślona w wytycznych dot. polityki przewodniczącego Junckera.” Powinno być towarzysza Junckera, ale dobra, niech będzie jak jest.

Z tych, jakże ładnie brzmiących powodów, Komisja Europejska proponuje wprowadzenie do unijnego prawa takiej oto definicji repliki broni: „Dla celów niniejszej Dyrektywy, „repliki broni” oznaczają obiekty mające wygląd broni palnej, ale wyprodukowane w sposób uniemożliwiający ich przystosowanie do miotania pocisku lub ładunku rażącego w wyniku działania palnego materiału miotającego.” Moim skromnym zdaniem, mieści się w tej definicji wszystko to co podobne jest do broni, ale bronią nie jest i z powodów technicznych stać się nie może. Absolutnie wszystko to co ma wygląd broni palnej! Replika ASG, ale i zwykła zabawka, wszystko to unijna dyrektywa obejmie.

W celu walki z terroryzmem Komisja Europejska proponuje aby replika broni została zaliczona do kategorii broni palnej C. Już samo zaliczenie replik ASG czy zwykłych zabawek do kategorii broni palnej, świadczy o realizacji jakieś wrogiej ludzkości idei. Nie dość tego. Zaliczenie replik ASG i zabawek do kategorii broni palnej C oznacza, że zakup tych rzeczy wymagał będzie zgłoszenia, a po polsku rejestracji. Gdyby ten obłąkany pomysł wstawić do aktualnej ustawy, replikę ASG, czy zwykłą zabawkę która mając wygląd broni palnej spełnia kryteria repliki broni, będzie można uzyskać pod warunkiem np. pełnoletniości, albo i innych urzędowych reglamentacji. Okaże się nagle, że posiadanie repliki ASG czy zwykłej zabawki nie jest prawem Polaka, a reglamentowanym przez ustawę dobrodziejstwem.

Proszę, tylko nie podejrzewajcie mnie o utratę zmysłów. Zachęcam do lektury projektowanych przepisów firmowanych przez komisarza ludowego Bieńkowską. Kto myśli, że się mylę, albo pacyfizm jest jego stanem umysłu, niech nie czyta dalej. Niech odurza się myślą, że zbliżamy się do stanu pełnego bezpieczeństwa. Przecież bez replik ASG czy zwykłych zabawek islamski terroryzm nie ma szansy dalszego bytu w Europie.

Gdyby było jednak tak, że wzbudzi to Wasz niepokój, a pomysły KE w myślach waszych nazwane zostaną obłędem to zawiadamiam, że mało mamy czasu. Trzeba szybko działać. Najpilniejsze jest masowe wyrażanie negatywnego stanowiska wobec pomysłów Komisji Europejskiej. Można pisać do  Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego. We wpisie Nie jesteśmy sami, mamy sprzymierzeńców! wskazałem wszystkie niezbędne do kontaktu w panem ministrem informacje. Dodatkowo można wyrażać swój sprzeciw wprost do Komisji Europejskiej. We wpisie Piszmy pisma do Komisji Europejskiej z krytyką wniosku o zmianę dyrektywy o broni palnej. podałem konieczne wskazówki. Można również powiedzieć nie tym chorym pomysłom. We wpisach Powiedz NIE projektowi ogłoszonemu w dniu 18 listopada 2015 r. przez Komisję Europejską. Podpisz petycję. oraz Podpisz petycję. Nie pozwólmy Komisji Europejskiej rozbroić Europejczyków! znajdziecie niezbędne informacje.

 

tow.bienkowska

 • Bartek Pistor

  “…a my poddani musimy udawać, że ci lewacy mówią racjonalne słowa…” a czy czasem to nie od obywateli zależą te ustawy? btw to musi być ewidentna działalność przeciwko ludziom którzy chcą się zwyczajnie bronić 😐 prawdziwy muhamed sam sobie z własnego źródła skołuje kałasza czy czym oni tam pykają na bliskim wschodzie

 • marwin

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że te groteskowe zmiany
  Dyrektywy mają szansę zostać zatwierdzone przez parlament EU. Może
  jakąś szansą byłoby, aby implementacja do naszego prawa odbyła się z
  zachowaniem rozsądnego okresu przejściowego np. 5 – 10 (najlepiej 100)
  lat…. To by dało czas na walkę z tym idiotyzmem, a i prospołeczna
  inaczej Bieńkowska przeszłaby do historii

 • DreD

  Normalnie biorę moją replikę i idę robić zorganizowane zamachy…..

  • Warsiawiak

   Weź bo za takie gadanie nawet w żartach to jest paragraf. Ostatnio jeden zażartował w samolocie , co skończyło sie dla niego smutno.

   • Piotr Petrus89

    Zgadzam się, trzeba naprawdę uważać co się mówi, bo przez takie żarty to można sobie i innym zaszkodzić.

   • marwin

    Nic zlego nie napisalem, chyba w ciagu piueciu lat kadencja jej sie skonczy i przejdzie do historii. Nie sadze zeby ponownie zostala komisarzem

  • Andrzej Turczyn

   trzeba pamiętać, że żyjemy w czasach gdy w Europie rządzą komuniści, a oni wymyślili karanie za myślozbrodnię.

   • Mozets

    Orwell przewidział j “seanse nienawiści”, “myślozbrodnię”, “ministerstwo miłości” i pokój 101 O’Briena, już dawno temu w książce “Rok 1984”. Orwell wziął to po prostu “z głowy”. A dzisiaj ludzie mając na tacy pokazane wszelkie dezinformacje, manipulacje, demagogie – nie są w stanie zrozumieć prostych rzeczy zanim ich nie posadzi się gołą pupcią na rozgrzanej blasze i czym to grozi. Wiwat skleroza wieku młodzieńczego.
    Orwellowi wystarczyła obserwacja początków komunizmu, i służba w Hiszpanii (PNOUM) by wiedzieć czym się to skończy po 100 latach. Jak on dawno będzie martwy. A dzisiejsi lemingowie dalej mają uszy, usta i oczy zatkane jak 3 małpki . Nikt do dzisiaj nie organizuje Ministerstwa Wojny. Wszyscy mają Ministerstwa Obrony. Mieli je wszyscy najwięksi zbrodniarze świata.

 • Paweł

  Ja wcześniej proponowałem, ale teraz nie będzie wyjścia – trzeba na potęgę się zbroić – i to na czarnym rynku, na czarną godzinę, jak przyjdą nas zniewolić totalnie, to będzie się czym bronić. No i trzeba się jednoczyć – w grupie siła. Jednostkę z bronią, czy bez, zawsze się pokona.

 • Dr Glock

  Już sam nie wiem co bym wolał: zwykłą głupotę czy sabotaż

  • anonim/9mm

   Dlatego dostałeś dwa w jednym… 🙂

 • anonim/9mm
 • Nikifor

  A mówiłem, że dzieci mają zakopać swoje zabawki w ogrodzie i czekać na lepsze czasy.

 • Warsiawiak

  Wyobrażacie sobie ogólnoeuropejski strajk wszystkich posiadaczy broni ??!
  Skoro nawet uchodźcy forsują swoje żądania strajkiem zaszywając sobie usta, co akurat mnie nie rusza, bo jak padną to tylko trzeba będzie spychacz wynająć i zorganizować utylizację, to wyobraźcie sobie teraz ludzi na ulicy , tłumy większe niż na 11 listopada !! Zdecydowana większość i to wszystko jednego dnia, pospolite ruszenie, powstanie europejskie !!!
  Tego jeszcze nie grali na starym kontynencie 😜

  • Stadler

   Jakieś bajki tu opowiadasz. Nie potrafiliśmy zebrać 100tys podpisów (internetowych!) pod petycją na change.org, a Ty liczysz, że tyle ludzi do Warszawki przyjedzie?
   Wszyscy jęczą, a i tak nic nie zrobią. Zwykłe obywatelskie lenistwo.

   • Warsiawiak

    Po pierwsze do Warszawy, a nie do Warszawki, a po drugie nie mówiłem, że ktoś ma przyjechać do Warszawy.
    A skoro tak uważasz że się nie da, to w takim razie należysz do grupy jęczących. ( pewnie się nie uda, wszystko jest bez sensu i takie tam inne jęki 😛 )
    Skoro takie parchy ze wschodu potrafią się wziąć razem w kupę, to tym bardziej MY możemy.

 • PK

  O nie!!! Kolejny groźny terrorysta 😉

 • marco

  Boję się że jak to prawo wejdzie nie kupię nigdzie suszarki do mojej skądinąd łysej głowy – ma wygląd rakietnicy, oooo! ;O

 • Hubert Tak

  Co za idioci z zerowym pojęciem co myślą że wszystko co ma kształt broni można przystosować do strzelania jak i tak lufa (osłona la ufy właściwej) najmocniejszej i najrealniejszej repliki nie wytrzymała by pewnie jednego strzału dlatego że tak są robioe by niedało się ich przerobić, a gdyby to się komuś udało to wymagało by tyle pracy i wymiany części że już łatwiej od zera wyfrezować korpus, lufę itd natomiast drobne części jak pojedyncze eleementy zamka i mechanizmu spustowego to można kupić na allego dot np. karabinka AK i pistoletów typu makarov wallter i czak

 • Łysy

  Kiedy myślę że już większego debilizmu nie da się wymyślić to Unia Kretynopejska znów mnie zaskakuje

 • rr

  takim tępakom jak bienkowska powinno się oddać same naboje, najlepiej podać je z odległości kilku metrów wprost z lufy.

 • Paprika Corps

  Dzięki (BTW, czy ona się kumpluje z Kwaśniewskim? Ma taką nalaną facjatę)
  Wiemy przynajmniej po co zorganizowaliście zamachy w Paryżu. Bo przecież nie giną w nich odpowiedzialni za stan rzeczy politycy, tylko miłośnicy muzyki i wieczornej lampki szampana. Swoją drogą, jesteście mało rozgarnięci, ale jak to się mówi “za głupotę trzeba płacić” dlatego dostajecie naszą kasę. Szkodząc i nic sensownego nie produkując, tylko pasożytując na zdrowych tkankach. To oczywiście nie przeszkadza tyranizować i zniewalać uczciwych obywateli, zamieniając EU w gułag. Musicie być straszliwie przerażeni.

 • Katz

  Szkoda tylko, że nawet w takich sprawach dzielimy się na lewaków i prawaków! Jestem osobą, która ma lewicowe poglądy, a także brzydzę się przemocą w ogóle i wojną w szczególe, nie oznacza to jednak, ze chciałabym zakazania ASG! Uważam, że to ograniczenie wolności.