Rozbrojenie Europejczyków to realizacja komunistycznego manifestu Altiero Spinellego z Ventotene.

Przyznam, że nie wiedziałem o tym fakcie dotychczas. Podejrzewałem jedynie realizację przez unijnych urzędników jakiegoś obłąkańczego ideologicznego planu. Postawiłem tezę, że w ślad za rozbrojeniem nastawnie niewyobrażalny holokaust ludów Europy. Okazuje się, że ten plan jest spisany, tylko my o nim niewiele mamy informacji. Jego nazwa to manifest Altiero Spinellego z wyspy Ventotene.

Altiero Spinelli urodził się w 1907 r. (zm. 1986 r.) w rodzinie o tradycjach socjalistycznych i laickich. W wieku 17 lat zapisuje się do partii komunistycznej pozostając wiernym jej członkiem aż do roku 1937, gdy zostaje wyrzucony za odchylenie trockistowskie (czyli leninowski komunizmu internacjonalistyczny). Od roku 1927 aż do 1943 więziony i internowany przez władze Włoch, za komunizm. W trakcie odosobnienia na wyspie Ventotene z jego udziałem powstaje manifest, który obecnie uznawany jest oficjalnie jako dokument podstawowy Unii Europejskiej. Manifest z Ventotene, czyli sformułowany jeszcze w rewolucyjnym języku marksistowskim projekt zjednoczonej Europy antykapitalistycznej. Istota integracji zawarta w Manifeście sprowadza się do dwóch punktów. Pierwszy przewidywał sposób zjednoczenia Europy – powinna ono powstać w wyniku wykorzystania krótkiego okresu powojennego chaosu, gdy „dobrze zorganizowany ruch rewolucyjny” wprowadzi przygotowaną wcześniej konstytucję. Oznacza to, że zanim ukonstytuuje się nowy, powojenny ład polityczny i zanim określa się państwa narodowe, powinno powstać jedno nowe państwo europejskie (konstytucję może mieć tylko państwo). Drugi przewidywał stworzenie „instytucji i środków”, które zdolne byłyby zapewnić skuteczność działania tego nowego państwa, czyli policja, armia, służba bezpieczeństwa i cenzura, które siłą, ale już zgodnie z narzuconą wcześniej konstytucją zdolne będą tłumić tendencje separatystyczne, czyli niepodległościowe dążenia narodów do samostanowienia. Rola wyznaczona w tym schemacie dla aktywistów federalistycznych jest dokładnie taka sama, jaką Karol Marks wyznaczył komunistom w Manifeście Komunistycznym – dbanie o to, żeby globalny cel rewolucji dominował nad partykularnymi interesami proletariatów w poszczególnych krajach.

W manifeście z Ventotene, obok czysto komunistycznych deklaracji i stawianych celów, komunista Spinelli formułuje taką oto myśl:

Podobnie jak inni ideolodzy komunizmu w kapitalizmie dostrzega imperializm, a w tym widzi początek państw totalitarnych, które rozpętują wojny światowe. Główną ideą, myślą i celem manifestu z Ventotene jest likwidacja państw narodowych, suwerenności państw, armii i stworzenie Unii Europejskiej z europejskimi siłami zbrojnymi zdolnymi do zaprowadzania porządku w krajach zjednoczonych. Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa” (…) „Nowe państwo powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii i dla nowej, prawdziwej demokracji.” „Bez federalnej unii europejskiej czymże mogłaby być europejska siła zbrojna? Nie wspólną kasą, skoro brakuje europejskiego organu fiskalnego; […] nie europejskimi żołnierzami, skoro żołnierze pozostaliby pod władzą państw narodowych, którym w ostatecznym rozrachunku winni byliby posłuszeństwo […]. Nie wspólnym dowództwem, chyba że na papierze […]” To wybrane cytaty z manifestu komunisty, które imię i nazwisko wyryte jest wielkimi literami nad wejściem do Parlamentu Europejskiego.

Nauka posługiwania się bronią od najmłodszych lat, to dla komunisty Spinellego powód wojen i przeszkoda w tworzeniu przestrzeni pokoju w zjednoczone, federalnej Europie. Zarazem niezwykle istotnym elementem idei Spinellego, wdrażanej mozolnie już teraz w życie, jest rozbrojenie państw, następnie pozbawienie ich narodowych armii. Jedynie armia zjednoczonej Europy ma nieć mieć możliwość zaprowadzenia porządku i bezpieczeństwa publicznego, potrzebnego dla wdrożenia idei Europy bez państw, bez granic. Konieczność utworzenia federalnej Europy to dla Spinellego „To konieczny warunek wyeliminowania imperializmu i militaryzmu.” Militaryzm narodów Europy, a w konsekwencji zamiłowanie do broni to wartości, które Unia Europejska musi zlikwidować wdrażając swój programowy dokumnet – manifest z Ventotene. 

Dodatkowo z uwagą obejrzałem poniżej zaprezentowane filmy. Zacząłem szukać w internecie o Alriero Spinellim. Dla mnie wszystko jest już oczywiste. Na naszych oczach realizowany jest demoniczny, a w dalszym etapie wdrażania ludobójczy, projekt powołania do życia socjalistycznej i federalnej Europy. Metodą dla zaprowadzenia ładu i szczęśliwości jest oczywiście rewolucja, a ta wymaga rozbrojenia przeciwnika. W sowieckiej odmianie rewolucji schemat był takim sam. Było wezwanie obywatele oddajcie broń, a zaraz po tym były czystki, głód, obozy pracy, Gułag i dziesiątki lat metodycznego mordowania niepokornych narodów.

Raz po raz pojawiają się pomysł eurokratów powołania wspólnej europejskiej armii, Niemcy oświadczają, że rezygnują z obywatelstwa niemieckiego dla zaciągnięcia się do Bundeswehry. Jednocześnie pod pretekstem walki z terrorem rozbrajani są Europejczycy, niestety uczestniczy w tym mówiąca językiem polskim tow. komisarz Bieńkowska.

To moim zdaniem widoczne znaki wprowadzenia ostatniego stadium socjalistycznej rewolucji. Do ostatecznego rozwiązania konieczna jest przeważająca siła i bezbronność organizmu podanego przymusowemu przeobrażeniu na wzór związku sowieckiego. Na koniec dodam, że ktokolwiek mówi po Polsku i twierdzi, że jest Polakiem, a nie podejmie wysiłków aby przeciwdziałać tej obłąkańczej idei komunisty Spinellego ten albo jest nieskończonym durniem, albo podłym zdrajcą. Sprawa jest aby poważna aby pozostać kibicem i aby na kibiców patrzeć ze zrozumieniem. To waży się Polski istnienie i obyśmy go nie oddali komunistom, bo od komunistów naprawdę wiele nas Polaków złego spotkało. Wytrwałym dziękuję za przeczytanie do końca i uwagę.

 

 • max-bit

  A tym czasem w sejmie cuda ….
  Mnie to przypomina XVIIIw ….. czy nie było ciut podobnie …. ?

 • Pingback: List Vicky Ford do posłów Parlamentu Europejskiego w sprawie prac nad dyrektywą o broni palnej. | Andrzej Turczyn()

 • Matt

  Żadna nowość. Różnica jedynie taka, że w rzeczywistości przymusu i siły nikt nie stosuje.
  Niestety obecny rząd jest tylko pozornie eurosceptyczny – nie przeciwstawi się planom federalistów.

  • Andrzej Turczyn

   przymus i siła to kwestia czasu

   • Matt

    Wątpię. Zresztą wtedy reakcja będzie zdecydowana i kamień na kamieniu nie zostanie z UE.
    Lepiej dążyć do jej głębokiego zreformowania.

    • Pawel W

     Siła będzie zastosowana, gdy reakcj nie będzie już możliwa. A pisanie kredą na ulicy swojego oburzenia będzie mową nienawiści zupełnie jak za ZSRR. Niestety, olbrzymia większość nie widzi tego, bo trudy dnia codziennego i wtłaczana propaganda utrudniają refleksję. Ja zacząłem szukać innych źródeł informacji gdyż ciągle coś kłuciło się ze zdrowym rozsądkiem i nie dawało spokoju. Na YT znalazłem wielu podobnie myślących, zarówno z lewa (Sargon of Akkad, Amazing Atheist, Thunderf00t), jak i z prawa(Computing Forever, Black Pigeon Speaks, Ator, Max Kolonko, Wojciech Cejrowski, Grzegorz Braun – którego miałem, zgodnie z przekazem mediów, za katolskiego oszołoma, JKM, Marian Kowalski, Undoomed, itp). Niestety, poza angielskim, nie znam żadnego innego języka na tyle dobrze, aby śledzić np.niemiecki, czy rosyjski YT.

     • Matt

      Nie dojdzie do takiej sytuacji. Tendencje federalistyczne są w odwrocie, a odśrodkowe – coraz silniejsze.
      Moim zdaniem władze UE przez ostatnie dekady zakładały, że państwa członkowskie z otwartymi ramionami powitają pomysł budowy superpaństwa europejskiego. Tak się jednak nie stało i superpaństwo nie ma w tym momencie żadnych perspektyw.
      Jeżeli za 10 lat Unia będzie nadal istnieć, to będzie miała kształt mniej więcej taki jak dziś.
      Dla nas lepiej, żeby w jakiejś formie przetrwała, bo inaczej będziemy mieć na głowie Rosję.

     • vilas

      tendencje świadomej części społeczeństw to jedno,
      wola marksistów rządzących EU wraz ze wsparciem miliarderów posiadających banki i korporacje za oceanem to drugie,
      wygra silniejszy

     • vilas

      ja rosyjski śledzę, bo znam ruski i angola i ruscy też ciekawe rzeczy mówią, mówią o NWO , niszczeniu ludzi przez korporacje i banki itd.
      wiadomo ruscy tają swoje grzechy, ale o grzechach bankierów mówią wiele

     • Pawel W

      O FEDzie znam też amerykańskie filmiki. Podlinkuj te rosyjskie, które oglądasz. Chętnie pooglądam. Rozumiem piąte przez dziesiąte.

     • vilas

      generalnie to po prostu jak coś się odtwarza to YT z automatu podłącza inne podobne w kolejce , więc sory linków nie mam ale to takie tam oglądam od np. anonymusów itd

 • Kapitalizm, czyli system oparty ma pieniądzu i wyzysku, również jest chorym systemem generującym gigantyczne, katastrofalne nierówności, głód, ludobójcze konflikty, ogromne marnotrawstwo i wręcz diabelską niesprawiedliwość, a także wszelkie patologie natury psychicznej i somatycznej.
  System oparty na obłąkańczym gromadzeniu pieniądza i wszelkich jego substytutów jest w dłuższej perspektywie skazany na zagładę. Jeżeli człowiek doczeka jakiegoś skoku ewolucyjnego na poziomie mentalnym, pieniądz na pewno upadnie i człowiek stworzy w końcu jakiś optymalny system zgodny z ziemskimi zasobami i potrafiący zaspokoić nie tylko podstawowe, zwierzęce potrzeby wegetacyjne, lecz również te typowo ludzkie, potrzeby wyższe – każdemu człowiekowi na kuli ziemskiej. Do tego jednak potrzebny chyba jest jakiś reset dzisiejszej, przegniłej cywilizacji i być może budowa nowej niemal od podstaw. Ale bez zmiany naszego nastawienia, a może nawet samej mentalności, niczego nie osiągniemy jako ludzkość, a możemy sami się unicestwić.

  • Pawel W

   Biedak w USA, to nie to samo co biedak w kraju komunistycznym. Jaki system kapitalistyczny doprowadził do masowych mordów, eksterminacji na olbrzymią skalę?

   • Missing link of (r)evolution

    Belgia i Kongo ?

    • Pawel W

     Wyjątek od reguły? Zakładając, że twój przykład dobry, bo z tego co wiem, w wielu afrykańskich państwach było ludziom lepiej jak byli kolonią.

   • Matt

    A kolonializm?
    A rdzenne ludy Ameryki Północnej?

  • Sławek Zawada

   nie chcialbym zyc w tym piekle jakie proponujesz, zreszta to nierealne , bo brak bodzców , walki, rywalizacji, adrenaliny, spowoduje upadek kazdej cywilizacji, przez jej zaglade biologiczna spowodowaną kompletna degeneracją

   • Olgino4You

    Socjaliści proponujący takie piekło racji nie mają,ale zwolennicy tylko “bodźców,walki,rywalizacji i adrenaliny” również prowadzą nas do piekła kończącego się samozagładą albo innym życiem w jaskini.

    Ostatecznie świat zbawi albo wiara chrześcijańska,albo azjaci – jeśli ci zamiast ślepo naśladować nas połączą co najlepsze z konfucjanizmu i kapitalizmu.

   • Pawel W

    Eksperyment Calhouna potwierdza Twoje słowa.

  • Olgino4You

   “Do tego jednak potrzebny chyba jest jakiś reset dzisiejszej, przegniłej cywilizacji i być może budowa nowej niemal od podstaw” – powtarzasz świadomie lub nie socjalistyczne brednie. Pieniądz nie upadnie bo jest potrzebny,ale kapitalizm wymaga zreformowania,powrotu do moralności. Po prostu konieczny jest prymat wiary czy jak kto woli ideałów nad bogaceniem się.Nie w kategorii władzy nad gospodarką,lecz w kategorii przekonań wszystkich – rządzących i rządzonych.
   I rzecz w tym,że prymat rzeczywisty nie pozorny.

   Co do tego,że to nie od systemu lecz od wychowania zależy i będzie zależał los cywilizacji – to prawda.Lecz szkopuł w tym: jakiego ?

  • Mateusz Wolff

   Nie masz pojęcia co to kapitalizm i jak on działa.

 • Jakub Zawadzki

  Tak samo jak kierunek w którym zmierza UE martwi mnie fakt, że na dzień dzisiejszy jedyną rzeczą jaka może go zmienić jest wygrana partii prawicowych w którymś z dużych krajów członkowskich. Partii, które w większości składają się z rusofili.

 • Sławek Zawada

  plan szatanski w swej istocie, ale nierealny, ci euroidioci stworzyli potwora, który raz uzyty przeciwko rdzennym europejczykom, w nastepnym etapie wymknie sie spod kontroli ( to jest 100% pewne) i obroci przeciw swoim mocodawcom widzac w nich wroga ideologicznego …mówie tu o sztucznie sciaganych do Europy pseudouchodzcach …na co ci kretyni z KE czy innj Brukseli licza ? , ze po ewentualnym skutecznym spacyfikowaniu autochtonów bezowi spod znaku połksiezyca dadza sie potulnie rozbroic i spacyfikowac ? i kupia ideologie ktora ma sie nijak do ich systemu wartosci ? mam wrazenie ze tym razem eurodurnie chyba przelicytowali i rozpetanie tego piekla jakie planuja moze oznaczac definitywny koniec ideologii lewackiej …niestety niewykluczone ze nas takze ( w sensie Europejczykow)

  • Olgino4You

   Co z tego że nierealny,jak to,że część jego realizacji jest realna ? Socjaliści to mistrzowie w burzeniu społeczeństwa,a to,że potem doprowadzają je do ruiny zamiast je odbudować to dla nich zawsze “przejściowe trudności”.

   Socjalizm to nie ustrój – socjalizm to religia.Niebezpieczna,szalona religia.

 • Pingback: PiS w sporze z kodziarzami ma rację, ale piszę to z zaciśniętymi zębami. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Porozumienie eurokomunistów w sprawie proponowanego przez Komisję Europejską zaostrzenia unijnych przepisów o broni palnej. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Plan Komisji Europejskiej zakazania posiadania broni mieszkańcom Europy to niebezpieczna utopia i przed nią ma obowiązek bronić nas Rzeczpospolita! | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Budowaniu bezpieczeństwa militarnego powinno sprzyjać upowszechnianie w społeczeństwie świadomości obowiązku obrony ojczyzny. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Rok się kończy, a ja myślę o tym co nas czeka. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Problemy z bronią pozbawioną cech użytkowych. | Andrzej Turczyn()

 • Agzaim BarTholomei

  Dopiero teraz, mecenasie Turczyn? Byłem święcie przekonany, że zna Pan ten etap historii ZSRE. Załączam link do analizy Manifestu:
  http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html

  Od siebie dodam, że założycielem tzw. Spinelli Group przy PE jest…. Guy Verhofstadt, a członkami z ramienia 🙂 m.in. Róża zu Thun und Hohenstein oraz Danuta Hubner. Do poczytania na ich stronie. Zwracam uwagę też na manifest Spinelli Group. Włos się jeży.

 • Pingback: Piszę pismo do Antoniego Macierewicza w sprawie dyrektywy Bieńkowskiej, domagam się obrony Polaków przed pacyfistyczną utopią. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Gdy fakty ustępują wrażeniom, pojawia się dysonans poznawczy. | Andrzej Turczyn()

 • abcdefg1234567

  Fragmenty tekstu przytoczone w tym wpisie są wyrwane z szerszego kontekstu co całkiem zmienia ich sens. Przywołuje się w tekście i komentarzach pod nim linki do analiz tekstów i kiepskich tłumaczeń. Sugeruję sięgnąć do źródła, np. http://www.federalists.eu/uef/library/books/the-ventotene-manifesto/ . Znaczenie tekstu jest wówczas zupełnie inny. Przykładowo:

  “Nauka posługiwania się bronią od najmłodszych lat, to dla komunisty Spinellego powód wojen i przeszkoda w tworzeniu przestrzeni pokoju w zjednoczone, federalnej Europie. ” -> “Schools, science, production, administrative bodies are mainly directed
  towards increasing military strength. Women are considered merely as
  producers of soldiers and are rewarded with the same criteria as
  prolific cattle. From the very earliest age, children are taught to
  handle weapons and hate foreigners. Individual freedom is reduced to
  nothing since everyone is part of the military establishment and
  constantly called on to serve in the armed forces. Repeated wars force
  men to abandon families, jobs, property, and even lay down their lives
  for goals, the value of which no one really understands. It takes just a
  few days to destroy the results of decades of common effort to increase
  the general well-being”.

  “Nowe państwo powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii i dla nowej, prawdziwej demokracji.” -> “By this dictatorship of the revolutionary party a new State will be formed, and around this State new, genuine democracy will grow. There are no grounds for fearing that such a revolutionary regime will develop into renewed despotism.”

  I wiele więcej. Cały tekst zawiera mnóstwo celnych analiz, wniosków i propozycje rozwiązań. Jednak bez przeczytania i zrozumienia całości to można to sprzedać właśnie w takiej formie jak we wpisie na tej stronie. Należy również pamiętać w jakim czasie powstał ten manifest.

  “Na koniec dodam, że ktokolwiek mówi po Polsku i twierdzi, że jest
  Polakiem, a nie podejmie wysiłków aby przeciwdziałać tej obłąkańczej
  idei komunisty Spinellego ten albo jest nieskończonym durniem, albo
  podłym zdrajcą”. Ten fragment mówi w pełni sam za siebie i świadczy o bardzo ograniczonym myśleniu autora. Stąd już bardzo krótka droga do odpowiedniego karania zdrajców tylko dlatego, bo mają czelność myśleć i wyciągać inne wnioski.

  Apeluję by nie opierać się ślepo na jednym źródle informacji. Najlepiej sięgać do surowych informacji u źródła i samemu wyrabiać sobie opinię. Następnie zapoznawać się z analizą, interpretacją, tłumaczeniami innych. Nade wszystko nie bać się kwestionować, weryfikować, pytać, zmieniać zdania na podstawie nowych informacji itd.

  Z pewnością trudno objąć umysłem wszystkie zagadnienia procesów zachodzących wokół nas. Zbyt wiele grup interesów, historycznych naleciałości, dezinformacji, skomplikowane mechanizmy psychologii społecznej, ekonomii itd. Nade wszystko ludzka głupota.
  Zdaje się, że niektórzy zamierzają walczyć z jakimiś nowymi zagrożeniami nadciągającymi niewiadomo skąd. Gdzie z mojej perspektywy wygląda to tak, że ludzie którzy doświadczyli koszmaru wojny usiłowali za wszelką cenę nie dopuścić by podobny koszmar powtórzył się kiedykolwiek ponownie. Przeanalizowali przyczyny, ocenili dostępne opcje i zaproponowali możliwe rozwiązania dla bardzo złożonych problemów. Ludzie, którzy się sprawdzili w godzinie próby i z konkretnymi ideami uznali, że warto się jednoczyć i że przynajmniej część propozycji zawartych w manifeście należy wcielać w życie. Ludzie którzy nie mają dostatecznej wiedzy będą wyciągać niewłaściwe wnioski. W tym przypadku zdaje się, że autor atakuje rozwiązanie, które ma zapobiegać powtórzeniu się historii w jej najgorszym wydaniu. Nieznaczy to, że należy stać z boku i przyglądać się bezczynnie gdy dzieje się źle, lub gdy można coś zrobić lepiej. Trzeba jednak umieć poprawnie zidentyfikować problemy, wyartykułować, uzasadnić to opierając się na faktach, i wreszcie wprowadzić korekty we właściwy sposób.

  “To waży się Polski istnienie”. Nie dramatyzowałbym ale zgodzę się owszem, że na naszych oczach buduje się Europę i świat. Dane nam jest również brać w tym czynny udział. Zróbmy to dobrze i pozostawmy świat lepszym dla naszych dzieci niż go sami zastaliśmy.

 • Pingback: Rząd czeski tłumaczy swoim obywatelom jak walczyć z terrorystami: Strzelajcie do nich sami. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Dyrektywa o broni palnej w Parlamencie Europejskim, wkrótce ważne głosowanie. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Hymn Polski to pieśń bojowa, a chcą zrobić z nas... | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Zasady działania UE w sprawie lex Bieńkowska. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Jarosław Kaczyński laureatem nagrody "Człowiek Wolności 2016", a ja napiszę o moim pojmowaniu wolności. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Zamówienie od wojska nakręca inwestycyjny boom w Fabryce Broni Łucznik. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Gunblx czyli karabiny i pistolety zbudowane z klocków takich jak Lego. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia z nami nie wygra? | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Dyrektywa zmierzająca do rozbrojenia Europejczyków została urzędowo opublikowana | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Dalsze zapowiedzi realizacji komunistycznego manifestu Altiero Spinellego | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Czeski rząd po stronie obywateli, będzie skarga na dyrektywę o broni do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Komisarz policji pyta przełożonych czy posiadanie broni przez Brytyjczyków pomogłoby odpierać ataki terrorystyczne | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia Europejska rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu posiadania broni palnej przez cywilów. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia Europejska tworzy fundusz założycielski Wermachtu, dla niepoznaki nazywany europejskim funduszem obronnym | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: MSWiA w spawie zaskarżenia dyrektywy o broni do Trybunału Sprawiedliwości całkowicie zawiodło oczekiwania Polaków | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Polska notyfikowała przystąpienie do współpracy wojskowej UE, oceniam to jako złe dla Polski postępowanie | Andrzej Turczyn()