Zaatakowany dostawca pizzy uszedł z życiem dzięki posiadanej broni.

W Philadelphi USA dostawca pizzy został zaatakowany przez dwóch bandytów. Dostawca pizzy dostarczył pizzę do domu, który okazał się pusty. Z sąsiedniego budynku wyszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli do niego strzelać. Mężczyzna został zraniony w rękę. Odrzucił pizzę, wyciągną broń i zaczął strzelać do napastników, którzy natychmiast uciekli. Następnie dostawca pizzy wrócił do samochodu i udało mu się dojechać do pobliskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

(źródło www.breitbart.com tv ipp)


Mój komentarz. Wiadomość może odległa od Polski, ale bardzo ważne aby wszystkie tego rodzaju wiadomości pojawiały się w publicznym obiegu. Szczególnie jest to ważne w Polsce. John R. Lott, który dał w Sejmie wykład „Jak broń w rękach obywateli wpływa na przestępczość” przekonywał mówiąc:

Gdy ludzie są przekonani, że broń podnosi ich bezpieczeństwo, wówczas bardziej sprzeciwiają się wzrostowi kontroli posiadania broni.

John R. Lott dopytywał czy w Polsce media prezentują informacje o tego rodzaju sytuacjach. Oczywiście w Polsce tego rodzaju zjawisko jest nieznane. To poważny problem regulacji związanych z obroną konieczną. Nie zmienia to jednak faktu, że powinnością społeczną jest zapewniać pozytywny przekaz o skutkach posiadania broni. Media z całą pewnością tego za nas nie uczynią. Internet ma siłę przekonywania, ale samo nic się nie zrobi. Z tego powodu proszę wszystkich, którym zależy na zmianach w Polsce aby każdy zagraniczny przykład uratowania życia, zdrowia czy mienia, z powodu posiadania broni, nagłaśniać.

Blisko dwa lata temu podejmowałem nawet próbę rozpowszechnienia akcji bilbordowej pt. “Broń ratuje życie” i kilka bilbordów w Polskich miastach się pojawiło. O Koszalińskiej akcji pisałem we wpisue Billboardy “Broń ratuje życie”. Chcą zmian w ustawie o broni i amunicji bilbordy pojawiły się również w Rudzie Śląskiej Kampania reklamowa akcji „Broń dla ochrony miru domowego” objęła też i Rudę Śląską. Nawet przygotowałem i udostępniłem grafikę aby każdy kto chce mógł przeprowadzić w swojej miejscowości podobną akcję, podając szczegóły we wpisie: Każdy może we własnej miejscowości zorganizować akcję bilbordową!