Niemiecki Komisarz ds. Obronności: “Powstanie armii UE jest nieuniknione”

Powstanie armii UE jest nieuniknione, mówi wysoki niemiecki urzędnik. Jeden z najwyższych rangą niemieckich oficjeli wezwał do utworzenia armii europejskiej. Mowa o Hansie-Peterze Bartelsie, Komisarzu ds. Obronności, który wezwał w poniedziałek członków NATO do scalenia sił w jedną wspólną organizację. “W wyniku proponowanych zmian powstanie jedna armia europejska”, powiedział.

Jego zdanie, wygłoszone tego samego dnia w którym rozpoczęły się oficjalnie rozmowy na temat Brexit’u, stanowią znak, że reszta UE przygotowuje się do dalszej integracji w kwestiach obronnych. Wielka Brytania wielokrotnie blokowała pomysły wprowadzenia zintegrowanej europejskiej polityki obronnej, ale inne państwa członkowskie ostrzegają, że po wyjściu z Unii nie może spodziewać się prawa do głosu w tej sprawie.

Po wypowiedziach Donalda Trumpa określających NATO jako “przestarzałe”, pojawiły się głosy za wprowadzeniem jednolitej europejską polityki obronnej. Na szczycie NATO w zeszłym miesiącu Prezydent Trump mówił o potrzebie większych wydatków na zbrojenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa. “Obecnie jesteśmy zdezorganizowanymi, technicznie niespójnymi i zdublowanymi strukturami” – powiedział Pan Bartels. “Nie chcemy iść samotną drogą narodową. Nie w Niemczech, nie w Holandii, nie w Czechach, i nie we Włoszech “. Głosom za wspólną armią przewodzi Francja i Niemcy. Holandia i Niemcy połączyły już nawet kilka swoich jednostek, podczas gdy Czechy i Rumunia wyraziły zainteresowanie takim rozwiązaniem. “Każdy krok we właściwym kierunku jest ważny” – powiedział Bartels, urzędnik nadzorujący sprawy wojskowe mianowany przez niemiecki parlament.

(źródło telegraph.co.uk tłumaczenie Tomasz Trocki)


Do polskiej opinii publicznej takie złowieszcze zapowiedzi słabo docierają. Tubylczy dziennikarze nie chcą nas niepokoić. Na moim blogu zdarzyło się już kilkakrotnie poruszać tą sprawę. Pisałem o tym we wpisie Powstanie armia Unii Europejskiej!? oraz Ochotnicy z UE w Bundeswerze? Nowy pomysł minister obrony Niemiec. Piszę ponownie, bo to moim zdaniem arcyważna sprawa.

Kilka dni temu dotarła wiadomość, że Unia Europejska tworzy europejski fundusze obronny. Unia Europejska naprawdę wspaniale potrafi maskować swoje zamiary. Unia Europejska tworzy armię , która nie będzie służyła żadnemu narodowi. Jakim zatem wartościom będzie hołdowało wojsko? Ta armia zadba raczej, aby żaden naród nie myślał o byciu narodem. Armia, która nie służy narodowi, to armia barbarzyńska, armia zdobywców, armia do pacyfikowania nastrojów społecznych, to ślepa siła, siła bez wartości. Moim zdaniem sensem istnienia armii jest obrona narodu.

To się naprawdę dzieje. Unia Europejska zamienia się w super państwo, z wojskiem bez wartości i absolutnie niedemokratyczną władzą. Taki eksperyment musi źle się skończyć.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. Nieoprawne myślenie musi mieć finansowe wsparcie oddolne.