Donald Trump: Strzelanina w Teksasie to wynik problemów psychicznych sprawcy, a nie z prawem do posiadania broni

Prezydent USA Donald Trump ocenił w poniedziałek w Japonii, że masakra w teksańskim kościele miała związek z problemami psychicznymi sprawcy, a nie z prawem do posiadania broni. Trump nie zmieni z powodu tragedii programu swej azjatyckiej podróży.

“Myślę, że problemem jest tutaj zdrowie psychiczne”, a nie “sytuacja z bronią” – powiedział amerykański prezydent podczas konferencji prasowej w Tokio, pytany przez jednego z dziennikarzy o strzelaninę w kościele w Teksasie, gdzie samotny napastnik otworzył ogień, zabijając co najmniej 26 osób i raniąc 24.

Prezydent dodał, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawca ataku był “bardzo obłąkanym osobnikiem” i miał “dużo problemów”.

Podczas roboczego lunchu goszczący Trumpa w Tokio premier Japonii Shinzo Abe złożył prezydentowi USA kondolencje z powodu tragedii, do której doszło w niedzielę w mieście Sutherland Springs, 65 km od San Antonio w Teksasie.

Wcześniej tego dnia prezydent USA wyraził szok “spowodowany tym strasznym aktem zła” i złożył kondolencje bliskim ofiar. “Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs w Teksasie. FBI i inne organa ścigania są na miejscu. Śledzę sytuację z Japonii” – napisał na Twitterze.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że Trump nie planuje obecnie zmian w programie swojej pierwszej azjatyckiej podróży – podała agencja Reutera. Zgodnie z planem amerykański prezydent opuści we wtorek Japonię i uda się do Korei Płd., a następnie do Chin, Wietnamu i na Filipiny. (PAP)


 

Już dzisiaj wiemy z całą pewnością, że dalszą masakrę powstrzymał uzbrojony człowiek mieszkający w pobliżu kościoła, którym odbyła się ta egzekucja. Ten fakt przyznaje nawet lewacko-postępowa telewizja CNN:

Ciekawy jestem czy w “prawicowi” politycy w Polsce przyznają ten fakt? Żartuję oczywiście, nie liczę na żaden rozsądek. W sprawie dostępu do broni PiS jest na lewo od Komunistycznej Partii Czech i Moraw, a w stosunku do CNN, PiS jest lewacki jak Antifa. Niewyobrażalne, ale niestety to fakt.

Sądzić sprawiedliwie nie potrafi każdy. Na ogół oceny są dokonywane po pozorach, szczególnie gdy towarzyszą im emocje. W sprawie każdego zbiorowego zabójstwa są emocje. To sprzyja opowiadaniu głupot. Jak widzicie prezydent USA Donald Trump potrafi oddzielać informacje od emocji. To wyjątkowa umiejętność.

Powinniśmy zazdrościć Amerykanom ich prezydenta, powinniśmy polskim tzw. politykom stawiać go za wzór. Proszę o rozpowszechnianie tego wpisu.

Masowe morderstwo w kościele chrześcijan baptystów (protestanckim) w Teksasie