Podpisz petycję przeciwko zaostrzeniu prawa do broni. Poprzyj obywatelski projekt ustawy.

Czesi składają petycje i osiągają sukcesy, trzeba ich naśladować. W związku z tym przygotowałem petycję, którą można podpisywać, udostępniać, przekazywać dalej.

Bierne czekanie na to co się stanie jest złym rozwiązaniem.

 

Petycja znajduje się na stronie petycjeonline.pl (kliknij baner aby przejść do petycji):

Treść petycji:

Wyraź sprzeciw wobec prawa zaostrzającego ustawę o broni i amunicji. Wyraź poparcie dla obywatelskiej ustawy o broni i amunicji (druk sejmowy 1692).

Rząd polski przygotowuje projekt ustawy, której celem jest implementacja (wprowadzenie do prawa polskiego) unijnej dyrektywy, która ma radykalnie ograniczyć możliwość posiadania broni przez praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków. Przebieg prac rządowych jest utajniany przed opinią publiczną.

Unijna dyrektywa została przyjęta pod hasłem walki z terroryzmem i w celu przeciwdziałania zamachom terrorystycznym. Prawda zaś jest taka, że przestrzegający prawa obywatele UE w tym obywatele Polski zostali uczynieni winnymi terrorystycznych ataków islamskich radykałów, którzy posługiwali się nielegalnie posiadaną bronią palną. Restrykcyjne prawo po zamachach islamskich terrorystów, zaadresowano do ofiar i potencjalnych ofiar zamachowców.

Zamiast rozszerzyć możliwości obrony przez praworządnych przez obywateli, te możliwości planuje się radykalnie ograniczyć.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował rzetelne wdrożenie dyrektywy do systemu prawa polskiego, co oznacza radykalne obostrzenie i utrudnienie możliwości uzyskania pozwoleń na broń przez przestrzegających prawa Polaków.

Rząd Republiki Czeskiej zaskarżył dyrektywę to Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, do skargi przyłączyła się PolskaCzeski parlament odrzucił projekt ustawy, który miał zaostrzać prawo w Czechach do czasu rozpoznania skargi.

W Sejmie znajduje się obywatelski projekt ustawy o broni i amunicji (druk sejmowy nr 1692), nad którym prace zostały zamrożone do czasu przygotowania przez rząd kagańcowych przepisów.

Wyraź swój sprzeciw wobec takiego działania. Wyraź poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o broni i amunicji.

 

Podpisz petycję o treści:

My Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej domagamy się od Rządu zaniechania jakichkolwiek prac zmierzających do zaostrzenia prawa posiadania broni przez przestrzegających prawa Polaków, w szczególności prac mających za cel wdrożenie unijnej dyrektywy uchwalonej w dniu 17.05.2017 r.

Domagamy się aby Sejm uchwalił przygotowaną przez środowiska społeczne – obywatelską ustawę o broni i amunicji, która została złożona w Sejmie przez grupę posłów (druk sejmowy nr 1692).

Uzupełnienie. W godzinę 200 podpisów, gdyby utrzymać to tempo za jeden dzień byłoby już prawie 5000, w tydzień ponad 33 tysiące a za miesiąc ponad sto tysięcy. Udostępniajcie, chociaż tyle może uda się zrobić siedząc w zaciszu domowym.