Stan Oklahoma wprowadził prawo do konstytucyjnego noszenia broni

We wpisie z 17 lutego 2019 r. pt. Stan Oklahoma zmierza wielkimi krokami do prawa gwarantującego obywatelom konstytucyjne noszenie broni, zawiadamiałem o tym, że Izba Reprezentantów stanu Oklahoma uchwaliła prawo o konstytucyjnym noszeniu broni, a gubernator zapowiada podpisanie ustawy. 

Stało się! Senat stanu Oklahoma uchwalił taką samą ustawę jak stanowa Izba Reprezentantów, a gubernator Kevin Stitt podpisał ustawę jako pierwszą w trakcie swojego urzędowania.

Na terenie stanu Oklahoma przestrzegający prawa obywatele, którzy posiadają broń palną mogą nosić broń w celu obrony własnej bez konieczności pytania o zgodę rządu. Dotychczas w Oklahomie 10% obywateli miało pozwolenia na noszenie broni w ukryciu, które kosztowało 100 dolarów i wymagało uprzedniego przeszkolenia. Te wymogi zostały zniesione.

(źródło crimeresearch.org)

W  czasie gdy Demokratów w Kongresie USA ogarnął jakiś obłęd związany z zamiarem wprowadzania kolejnych ograniczeń na Drugą Poprawkę, stan Oklahoma stał się 16 już stanem z prawem, które nie wymaga od przestrzegających prawa obywateli pozwolenia władzy/rządu na noszenie broni.

W czasie gdy w Europie i socjalistycznej Polsce pojawiają się jakieś obłędne pomysły rządzących zakazywania posiadania broni, zwykli ludzie tym bardziej chcą ją posiadać. W  Polsce statystyki rosną, w konserwatywnych stanach USA pozytywne zmiany prawa, a rządząca elitka chce z jakiegoś powodu zakazywać, zakazywać, zakazywać…