Czy morderca z Christchurch to psychicznie chory człowiek – sędzia postanowił o badaniu przez psychiatrów

2019-04-05 00:46 (Reuters,AFP/PAP) Nowa Zelandia/Zamachowiec z Christchurch będzie zbadany psychatrycznie

Nowozeladzki sędzia Cameron Mander zarządził w piątek zbadanie przez psychiatrów Australiczyka Brentona Tarranta, oskarżonego o zastrzelenie 50 osób i próbę pozbawienia życia dalszych 39 osób w dwóch meczetach w Christchurch.

Celem ekspertyzy, której mają dokonać dwaj psychiatrzy, ma być ustalenie czy 28-letni Tarrant jest zdolny do uczestnictwa w procesie sądowym.

Aresztowany Australijczyk, który przedstawia się jako zwolennik komunistycznych Chin, w piątek wystąpił przed sądem w Christchurch za pośrednictwem łącza wideo.

Na tym etapie postępowania nie ma on prawa odnieść się do postawionych mu zarzutów.

15 marca w Christchurch doszło do ataków na dwa pełne wiernych meczety; zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii.

Do dokonania obu ataków przyznał się Tarrant, który 16 marca został postawiony przed sądem i wstępnie usłyszał zarzut morderstwa.

Na badania psychiatryczne nie wysyła się w toku postępowania karnego z tego powodu, że ktoś popełnił poważne przestępstwo. Na badania psychiatryczne wysyła się gdy są wątpliwości co do stanu psychicznego podejrzanego. Sam fakt popełnienia przestępstwa nie jest taką wątpliwością, musi być coś innego.

Moim zdaniem w trakcie postępowania prowadzonego przeciwko temu mordercy pojawiły się okoliczności, które wskazują, że pan może mieć poprzestawiane w głowie. Co? Pojęcia nie mam. Gdybym był złośliwy to bym napisał, że gdy sędzia przeczytał manifest tego zwyrodnialca, to doszedł do wniosku, że lewicowość tak mu poprzestawiała w głowie, że napisał swój manifest, a jego treść wskazuje, że nie nie może pochodzić od normalnego człowieka. Nie jestem jednak złośliwy i tak nie napiszę 🙂

Wiecie, że w oryginalnej treści depeszy PAP znowu było, że pan morderca to skrajna prawica? Co oni się uczepili określenia prawica, skoro ten facet to ewidentny socjalista. Facet uznaje Chiny za najbliższy mu model polityczny i społeczny państwa, nie jest konserwatystą, nie popiera Trumpa, dąży do tego, aby ludzie utracili prawo do posiadania broni, mówi o sobie faszysta, socjalizm jego zdaniem nie jest wcale zły, nie identyfikuje się z chrześcijaństwem – on taka prawica, jak tow. Hitler był prawicowy.

Na Hitlera i jego obłąkanych wyznawców lewica też mówi skrajna prawica. Może im trochę wstyd, że mają wspólne przekonania z jednym z największych morderców? Wszystkie ruch faszystowskie, nazistowskie to ruchy lewicowe, kto nie wierzy niech poczyta książkę Friedricha Augusta von Hayek Droga do zniewolenia. Tam wszystko jest wyjaśnione. Wszyscy miłośnicy programów socjalnych w istocie rzeczy prowadzą nad do tego miejsca, do którego zaprowadził świat tow. Hitler – taki wniosek wynika z tej książki. No i oczywiście nie ma znaczenia to, czy ci miłośnicy programów socjalnych mówią o sobie prawica czy lewica 🙂

Wracając jednak do mordercy z Christchurch. Śmiesznie będzie gdy pan okaże się regularnym wariatem, a rząd Nowej Zelandii już zdążył zrealizować jego postulaty. Szczegóły tych postulatów ich pilnego wdrażania opisałem we wpisie pt. Władze Nowej Zelandii zapowiadają spełnienie postulatów mordercy z Christchurch przez zaostrzenie prawa do broni. Czy to będzie oznaczało, że lewicowy rząd NZ zrealizował wariackie postulaty, z manifestu chorego psychicznie człowieka? Czy to przypadkiem nie będzie oznaczało tego, że i te postulaty są pomylone? Logika niestety nie obowiązuje w lewicowej polityce.