Myślę, że PiS to partia oszołomiona ideą zakazywania przestrzegającym prawa Polakom broni – kolejne zakazy w przygotwaniu

2019-11-05 06:01 (PAP) MSWiA chce zakazać noszenia broni w Warszawie w Święto Niepodległości

MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie czasowego zakazu noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Resort uzasadnia to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych i zgromadzeń publicznych w Święto Niepodległości.

Projekt rozporządzenia opublikowano w poniedziałek w wykazie Rządowego Centrum Legislacji. Dotyczy on “wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym”. Rozporządzenie, które tym samym skierowano do uzgodnień międzyresortowych, ma wejść w życie 11 listopada.

W uzasadnieniu do projektu MSWiA napisano: “wprowadzenie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym jest uzasadnione koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także zgromadzeń publicznych, organizowanych w dniu 11 listopada 2019 r. w Warszawie. Ze względu na rangę tych wydarzeń oraz przewidywaną wielotysięczną liczbę uczestników, istnieje konieczność wprowadzenia szczególnych rozwiązań, które w sposób czasowy zwiększą poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

Resort podkreślił też, że posiadacze broni nie będą mogli tego dnia “nosić lub przemieszczać się” z bronią, “dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych do jej użycia”.

PiS-owskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji bije rekordy w wydawaniu rozporządzeń wprowadzających czasowy zakaz noszenia broni i przenoszenia jej w stanie rozładowanym. We wpisie pt. Rząd PiS projektuje 6 rozporządzenie w sprawie zakazu noszenia i przemieszczania broni – nikt wcześniej nie był tak podejrzliwy wobec przestrzegających prawa Polaków zawiadamiałem o rekordowej dotychczas podejrzliwości tych ludzi wobec praworządnych Polaków.

Od tamtego wpisu był jeszcze zakaz w Warszawie, no i ten. Czyli już osiem rozporządzeń zakazujących noszenia i przenoszenia broni, przy okazji bez jakiegokolwiek powodu stygmatyzujących przestrzegających prawa obywateli – jako tych co wprowadzają potencjalne zagrożenie.

O tym, że te rozporządzenia to jedna wielka ściema pisałem rok temu – Rozporządzenia w sprawie zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym to jedna wielka ściema. Racjonalne przesłanki tworzenia takich rozporządzeń po prostu nie istnieją. Twórcy tych aktów prawnych posługują się w ich uzasadnieniach ciągle tą samą formułą bez odniesienia do faktów i rzeczywistości.

Oszołomienie ideą zakazywania broni – to moim zdaniem odpowiednie określenie. Ci ludzie są jakby w stanie ograniczonej świadomości, nie dociera do nich, że są racjonalne podstawy aby twierdzić dokładnie odwrotnie, że uzbrojeni przestrzelający prawa obywatele zwiększają bezpieczeństwo publiczne. Mam wrażenie, że te działania są w stanie wywołanym jakimś silnym przeżyciem – tylko jakim? Nad tym się czasem zastanawiam, co ich motywuje? Są ślepo podporządkowani zupełnie fałszywej idei, że najlepszą metodą na bezpieczeństwo jest zakazywanie praworządnym ludziom posiadania/noszenia broni. W te bzdury wierzą chyba bezkrytycznie. Te rozporządzenia traktuję jako wprowadzane w stanie oderwania od rzeczywistości, w imię lewicowej utopi/idei świata bezpiecznego dopiero wówczas gdy będzie bez broni.

Piszę o PiS, no bo tak mi łatwiej. Poza tym kto rządzi w MSWiA jak nie ta socjalistyczna partia?!