Wiceminister Maciej Wąsik nie dotrzymał obietnicy przekazania projektu ustawy o broni i amunicji złożonej posłowi Sośnierz, a więc do zobaczenia przy urnie wyborczej…

We wpisie  pt. Projekt ustawy o broni i amunicji jest w MSWiA, wiceminister Maciej Wąsik nie może znaleźć, ale szuka… zawiadamiałem o wizycie posła Konfederacji Dobromira Sośnierza w MSWiA w celu uzyskania projektu ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji. Na koniec wpisu napisałem to co było oczywiste dla każdego kto przez pięć obserwuje poczynania partii Prawo i Sprawiedliwość w zakresie spraw związanych z ustawą o broni i amunicji i udzielania informacji publicznej. Podsumowaniem tych obserwacji jest słowo: arogancja.

We wpisie napisałem to co się stanie i wcale nie uważam siebie za jasnowidza:

W najbliższy wtorek moim zdaniem będzie tak, że pana wiceministra Macieja Wąsika nie będzie w ministerstwie albo będzie jakaś inna ważna przyczyna uzasadniająca to aby projektu nie wydawać.

Ten najbliższy wtorek był wczoraj i było jak napisałem. Pana wiceministra Macieja Wąsika nie było i projektu nie wydał. Miał się odezwać dzisiaj. Oczywiście się nie odezwał, a jeszcze miał pretensje do pana posła Sośnierza, że to co opisałem we wpisie pt. Projekt ustawy o broni i amunicji jest w MSWiA, wiceminister Maciej Wąsik nie może znaleźć, ale szuka… dotarło do publicznej wiadomości. 🙂 Wyobrażacie sobie to sobie?! Miał pretensje, że Polacy przeczytali o faktach.

Pan poseł Dobromir Sośnierz chyba jeszcze chwilę czeka. Wkrótce ma zorganizować konferencję prasową i opowiedzieć o sprawie. Ja już nie czekam, moim zdaniem będzie jak pisałem: Pan poseł Sośnierz projektu nie dostanie – jestem tego pewny. Przed drugą turą wyborów prezydenckich byłby straszliwy skandal, a PiS naprawdę przegrywa kampanię o fotel Prezydenta RP i doskonale wie o tym.

Wczoraj pan Bartosz Józwiak w obszernym wywiadzie opowiadał o planach wyjęcia z MSWiA prac na projektem ustawy o broni i amunicji i objęcia tych prac patronatem Prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Ta sprawa również nie została ogłoszona dotychczas, a wybory już za 3 dni. Moim zdaniem pan kandydat Andrzej Duda tego pomysłu nie ogłosi, a więc nic z tego nie będzie. Jeżeli nie ogłosi przed wyborami, to po wyborach tym bardziej nie będzie ku temu powodu.

Wszystko to powoduje, że mam wielką ochotę oddać głos w wyborach na tęczowego kandydata Rafała Trzaskowskiego albo zostać w domu. Myślę zrobić tak tylko z tego powodu aby wreszcie publicznie ktoś zaczął urzędowo policzkować te aroganckie, pełne pustych frazesów, gęby kacyków z PiS-u. Osobiście boję się pełnej władzy pisowskich kacyków przez kolejne lata. Oni nawet przed wyborami mają nas wiadomo gdzie, to sobie wyobraźcie co zrobią po wyborach.

Obywatel jest bezpieczny wówczas, gdy władze się wzajemnie powstrzymują. To powstrzymywanie ma na celu bezpieczeństwo obywatela. Po to Monteskiusz wymyślił trójpodział władzy. Niestety ten podział w Polsce jest kompletną fikcją. No to może, tak sobie pomyślałem, w ramach powstrzymywania coraz bardziej antyobywatelskich poczynań socjalistów z PiS-u, którzy posiadają pełnię władzy i chcą mieć ją nada, będzie tęczowy prezydent Trzaskowski.

Powiem wam szczerze, że mam dosyć rządów pisowskich kacyków, skrajnych socjalistów, lekceważących transparentność stanowienia prawa i ważne oczekiwania społeczne. Mam dość szantażowania nas Polaków ich “patriotyzmem” i dawania fałszywej alternatywy, że albo my “patrioci” z PiS-u albo tęczowy Rafał Trzaskowski. Wasz patriotyzm towarzysze “patrioci” z PiS-u tyle jest warty ile jest warte wasze zaangażowanie w nasze naturalne prawo posiadania i noszenia broni. To może lepiej będzie dla nas jak ów tęczowy Rafał będzie was publicznie policzkował, razem z posłem Nitrasem jako prezydenckim ministrem. Oj dadzą wam wycisk… Może zmądrzejecie, może za trzy lata będziecie musieli  się nam Polakom w pas kłaniać, prosząc o głosy.

Do zobaczenia w niedzielę przy urnie wyborczej i gdy będziecie skreślać miejsce przy nazwisku kandydata, pamiętajcie proszę o szczerym uśmiechu jaki kieruje do was pan wiceminister Maciej Wąsik, o tym jak bardzo zaangażowany w nasze sprawy, jak bardzo szuka, ciągle szuka w ministerstwie projektu ustawy o broni i amunicji…

Plotki są takie, że jeszcze w czasie wakacji ma zostać wrzucony do sejmu projekt ustawy o broni i amunicji i w krótkim czasie ma być uchwalony. Z takim plotkami do mnie ludzie dzwonią. Pamiętajcie więc proszę też o tej sprawie. Jest ciągle aktualna i będzie coraz bardziej potrzebna:

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić