Spektakularna klęska programu “Strzelnica w Powiecie”, został utopiony w PiS-owskim socjalizmie

Wczoraj wieczorem przeczytałem pobieżnie materiał prasowy pt. Strzelnica w każdym powiecie. Samorządy wycofują się z programu Macierewicza. Z  artykułu wynika, że dwie gminy, które zakwalifikowały się w pierwszej edycji programu wycofały się z budowy strzelnicy. Gdy we wpisie pt. MON rozstrzygnęło konkurs “Strzelnica w powiecie” na rok 2018, dotację otrzymają 2 (słownie: dwie) gminy komentowałem wyniki konkursu napisałem, że żadna gmina nie podejmie się procesu inwestycyjnego (…). W dwa miesiące nie da się przeprowadzić inwestycji w postaci budowy gminnej strzelnicy. Jak się okazuje miałem w 100% rację.

Najczarniejsze przypuszczenia stają się rzeczywistością. Moim zdaniem przy pomocy tego programu zostanie skompromitowana paląca potrzeba budowy strzelnic i nie będą budowane wcale. Na koniec socjalistyczni wizjonerzy z prawej i lewej strony sceny politycznej uznają, że Polacy nie chcą strzelać i nie chcą strzelnic budować. Już taką narrację proponuje znany przeciwnik posiadania broni i zwolennik posiadania broni przez tych, “którzy powinni ją mieć”, były milicjant, tow.  Jerzy Dziewulski – szeroko cytowany w artykule z portalu money.pl.

We wpisie ze stycznia tego roku. pt. MON ogłosił konkurs na dofinansowanie budowy strzelnic w powiecie, dbając o to aby pieczątki na projektach stawiał kto powinien, zawiadamiałem o konkursie ofert na dofinansowanie budowy strzelnic. We wpisie pisałem: Jest konkurs, jest fajnie, strzelnice będą powstawały. Uwaga, uwaga, bo przy okazji budowy strzelnic, urzędnicy zapewnili komu trzeba właściwe umocowanie do stawiania pieczątek “zatwierdzono”. Miałem wówczas jeszcze nadzieję, że strzelnice będą powstawały, tylko będą przez biurokrację utrudnienia i problemy, że będzie drożej.

Myliłem się, próg absurdalnej biurokracji przekroczył poziom entuzjazmu dla budowy strzelnic. PiS-owscy kacykowie utopili fajny program “Strzelnica w powiecie”, w socjalizmie (parszywym pisowskim socjalizmie). W połowie marca 2019 r. MON podał do publicznej wiadomości wyniki konkursu ogłoszonego w styczniu.

Przypominam, że w każdym roku do wydania jest 40 milionów, a maksymalna kwota dofinansowania to 1,2 miliona złotych. Mając na uwadze to oceńcie czy do dużo 11 złożonych ofert. Z 11 ofert aż 6 nie spełniało kryteriów formalnych, 5 otrzyma dofinansowanie.

Moim zdaniem to nie oznacza, że 5 strzelnic powstanie. Największy problem to: 1) rozdęte minimalne wymagania techniczne strzelnic i konieczność pieczętowania projektu przez panów w brązowych butach; 2) konieczność uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania inwestycji w ściśle określonym, a konkretnie w terminie do końca roku. Ktoś kto napisał te wymagania nawet nie zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo ma socjalistyczną głowę.

Moją ocenę tego programu nagrałem i zamieściłem na moim videoblogu, nie będę przepisywał tego co powiedziałem.

MON wie, że poniosło klęskę i czym prędzej ogłosiło kolejną edycję konkursu. Oferty mają być składane do 6 maja 2019 r. Towarzysze dygnitarze z PiS-u powielili te same biurokratyczne obostrzenia (absurdalne wymagania technicznie strzelnic i konieczność przeprowadzenia  całego procesu budowlanego z pozwoleniem na budowę) i mają nadzieję, że będzie inaczej? Nie będzie, towarzysze socjaliści, nie będzie. Co też piszę, przecież ci socjalistyczni ludzie myślą, że są prawica 🙂

Moim zdaniem w kolejnej edycji będzie jeszcze mniej ofert, no chyba, że po linii partyjnej będą rozkazy składać oferty do MON.   

2019-04-11 17:48 (MON/PAP) MON: Strzelnica w powiecie” – rusza kolejna edycja programu (komunikat)

– MON informuje:

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło kolejną edycję konkursu ofert na dofinansowanie budowy strzelnic, które będą umożliwiały prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych i żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

Zgodnie z założeniami, samorządy które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać dotacje od Ministerstwa Obrony Narodowej na budowę strzelnicy, w tym jej pierwsze wyposażenie. Wysokość przyznanej dotacji nie przekroczy 800 000,00 zł w przypadku budowy strzelnicy 100-metrowej i 1 200 000,00 zł w przypadku budowy strzelnicy 200-metrowej.

Warunkami ubiegania się o dotacje jest dysponowanie nieruchomością przez samorząd i pokrycie co najmniej 20 proc. kosztów budowy, w tym jej pierwszego wyposażenia. Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z załącznikami są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Wydziale Współpracy ze Społeczeństwem Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON pod numerami telefonów: 261 840 150, 261 874 717 oraz 261 840 182.

Dokumenty można składać do dnia 6 maja br. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi w terminie do dnia 31 maja br.

###

Program “Strzelnica w powiecie” jest odpowiedzią na zwiększające się zainteresowanie sportem strzeleckim oraz kwestiami bezpieczeństwa wśród Polaków. Celem strategicznym projektu jest odbudowa umiejętności strzeleckich w społeczeństwie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)