Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica odpowiedział.

Odnotowuję z zadowoleniem, że pytania jakie zadał komitetom wyborczym Ruch Obywatelski Miłośników Broni oraz Fundacja Rozwoju Strzelectwa w Polsce, zostały dostrzeżone. Otrzymaliśmy już odpowiedź z Komitetu Wyborczego Zjednoczona Lewica. Poniżej zamieszczam jej treść.

Jak wynika z doświadczenia, tak i w tym przypadku, lewicowe formacje są wstrzemięźliwe w stosunku do posiadania broni palnej przez praworządnych obywateli. Wstrzemięźliwe, to oczywiście bardzo delikatne sformułowanie, odnoszące się do socjaldemokratycznych formacji. Jak poucza historia, lewicowe rządy były wręcz wrogie posiadaniu broni przez obywateli. Wyrażały w ten sposób, wpisaną w swoją ideologię, nieufność wobec człowieka, a w konsekwencji ograniczając jego wolności.

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica opowiedział się za utrzymaniem aktualnych zasad reglamentujących dostęp do broni palnej. Liczę jednak, że wzorem zmian w ustawie o broni i amunicji z 2011 roku, przedstawiciele partii lewicowych, o ile znajdą swoje miejsce w Sejmie, poprą racjonalny projekt ustawy o broni i amunicji, przygotowany przez środowiska strzeleckie. Nie można przecież zapominać o niekwestionowanych zasługach posła Stanisława Wziątka dla uchwalenia aktualnych przepisów o broni i amunicji, które przecież są milowym krokiem w liberalizacji dostępu do broni palnej w Polsce.

Wskazuję również, że odpowiedź niestety jest połowiczna. Zadane pytanie dotyczyło przecież i zmian w Kodeksie karnym, w zakresie zasad obrony koniecznej. W tym zakresie Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica nie wypowiedział się. Wyborcy ocenią milczenie przy urnach wyborczych.

logo-1ok

Ja, Andrzej Turczyn, na Zjednoczoną Lewicę swojego głosu nie oddam. Moim zdaniem posiadanie broni palnej jest szczególnym zjawiskiem społecznym, które jak papierek lakmusowy, oddaje nastawienie do wolności indywidualnej jednostki. Nie ufam tym, którzy mi nie ufają. Nie oddam głosu na tych polityków, co już przed wyborami deklarują, że nie wierzą, że będę odpowiedzialnym obywatelem. Oczywiście nie czynią tego wprost, ale czynią to jednoznacznie.

Za odpowiedź dziękuję. Została organizacji społecznej, jaką jest ROMB, udzielona. To moim zdaniem znak, że jesteśmy coraz wyraźniej w przestrzeni publicznej dostrzegani. Taki jest nasz cel. Wpływać na rzeczywistość naszej Polski.

Odpowiedź Komitetu Wyborczego Zjednoczona Lewica:

Download (PDF, 96KB)

 

 

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Pismo do Komitetów Wyborczych, w sprawie projektów ustaw o broni i amunicji i o zmianie Kodeksu karnego.

Szczególne zjawisko społeczne.

Komitet Wyborczy KORWiN odpowiedział.

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru odpowiedział.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nie odpowiedział.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość odpowiedział.

Komitet Wyborczy Kukiz’15 odpowiedział.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie odpowiedział.

Tags: ,